Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnak megérteni...

Hogyan tudnak megérteni minket különböző nyelvek esetén a kutyák?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ők a hangsúlyozásból értenek főleg, de pl az angol nyelvben tök máshol van a hangsúly mint a magyarban. Így ha egy angol családtól fogad örökbe magyar család kutyát, akkor a kutyának milyen nehéz átállnia és megszoknia egy másik nyelven mondott ugyanazon parancssort?


Vannak az univerzális jelek, a leguggolás, vagy a tárt karokkal hívás, de a parancsok ugye más nyelveken máshogy hangzanak, más hangsúllyal.


Nem tudom mennyire érthető, de már régóta érdekel..:D


Kössszi:)


2012. júl. 3. 16:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
51%

De itt most nem arról van szó hogy a kutyát milyen módon tanítod meg az adott parancsra, hanem hogy érti-e ha más nyelven adod ki ugyan azt a parancsot. Ezért írtam hogy nem érti míg meg nem tanítod neki, tanításnál meg nyilván használunk testjeleket.

Egyébként aki meg ezt nem hiszi próbáljátok ki, hogy megtanítjátok neki az ül parancsot angolul (sit) ugyan úgy megfogja csinálni mint magyarul ha kellő képp megértette. Szövegértelmezés emberek!!!

2012. júl. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!