Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyamnak hasmenese van,...

A kutyamnak hasmenese van, lehet nagy baj, mert erjedt tortat evett a szomszedtol?

Figyelt kérdés
A szomszed tegnapelott kilokott az udvar vegebe erjedt tejszines gyumolcstortat,es kutyam addig mesterkedett mig at asta magat es bezabalta.Megkerdeztem a szomszedtol milyen torta volt,azt mondta piskota,rajta tejszinhab benne kisse megerjedt gyumolcsokkel.Letoltam miert kellett oda lokje,de persze en is hibas vagyok,hogy a kutyam megette,csakhat ki tudta hogy ott a torta es a kutyam at assa magat.Tegnap hajnalban ment eloszor a hasa,de enni evett,meg semmi jokedvu.De ma hajnalban,aztan reggel ujra ment a hasa,most nemreg megint,de mar nem annyira higat,hanem masabbat de nyalkas volt.Most foztem neki natur rizset,azt evett.Nem tudom mit adjak meg neki.Estere gondoltam adok neki joghurtot a belflorara.De lehet komolyabb baja ebbol?Most meg a dokinkat sem tudom megkerdezni,mert nyaral.

2012. júl. 5. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp vidd állatorvoshoz! Próbálj neki rizses kaját adni, a rizs jó a hasmenésre. De mint mondtam, mindenképp állatorvos, még ma!
2012. júl. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szegény! Szerintem csak egy gyomorrontása lett tőle. Bár a tejes dolgok szalmonellát is okozhatnak. Gondolom a kutyáknál is. A lényeg, hogy igyon sokat és max 3 nap alatt meg kell gyógyulnia. Ha nagyon rosszul van akkor dokihoz kell vinni.
2012. júl. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzőekkel. A joghurtot vacsorára nem tartom jó ötletnek, hiszen éppen az a baj, hogy tejszínes, gyümölcsös cuccot evett, attól lett baja.

Ha nem javul, nagyon gyorsan orvos, mert akkor ez azt jelenti, hogy már napok óta betegeskedik!

2012. júl. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
főzz neki rizst és répát pár napig kapjon azt,de az orvost felhívhatod,hogy be kell e menned..
2012. júl. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pár napig rizs és Bolus tabletta.
2012. júl. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Joghurtot, tejterméket semmiképp sem! A kutya amúgy sem tudja megemészteni a tehéntejet. Mint mondtam, rizs, répa, hús(soványhús), egy kis húslével leöntheted, hogy ne legyen száraz, de a zsíros kajákat kerüld! Mindenképpen könnyen emészthető ételeket adj neki, és igyon sok vizet, ilyen melegben alapból gyorsan kiszáradhat, ha megy a hasa, meg főleg.
2012. júl. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy napig koplaltasd, ne adj neki semmit, csak vizet, utána egy napig rizs, utána rizshez tehetsz főtt répát vagy én néha almát is szoktam, utána ehhez fokozatosan hozzá lehet keverni az eredeti ételét. Annyira nem kell megijedni, ez csak egy kis gyomorrontás, pár napi diétával helyrejön.
2012. júl. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!