Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Le tudja még győzni a félelmét...

Le tudja még győzni a félelmét? Be tud még illeszkedni hozzánk? Hogy tehetnek ilyet az emberek? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

3napja voltunk keresztanyukámmal biciklizni és lementünk az egyik barátnőjéhez. Mondta hogy kb. 2napja megállt a házuk előtt egy autó és kirakott egy foxi keverék kutyust. Nem adtak neki inni meg enni mert féltek hogy odaszokna. Én viszont adtam neki inni és megsimogattam játszottam vele. Hazáig követett de nagypapám nem engedte be. Az utcában lakik egy "anya" 4 gyerekével és gyerekek rugdosták, verték hogy mennyen elfele.(közbe akartam lépni de nem engedtek ki) Akkor este visszament ahonnan jött és onnan fél kettőkor (reggel) elkergették. Keresztanyámékhoz be tudott menni mert van egy rés a kerítésen ahová befér. Reggel mikor észre vették hogy bement keresztanyám megverte, seprűvel kergette. Utána keresztapám kiment és egy légpuskával belelőtt a kutyusba hogy takarodjon kifele. Megint vissza ment ahonnan jött. Ott ezeket úgy intézik el hogy elviszik a kutyát a falu másik végére és ott hagyják. Viszont a kutyus nem ment hanem megállt a kapunk után aztán odahívtuk adtunk neki enni meg inni. Megint elment. Én sírva felhívtam nagymamámat azt mondta hogy behozhatom hozzánk. Már nem találtam ezért elkezdtem keresni. Mivel szeret a kukoricában lófrálni ezért ott kerestem aztán a földeket is befutottam érte. Végül megtaláltam és haza vittem. Engem valahogy megismert és csóválta a farkát és úgy jött oda. Nem nagyon csodálkoztam mert csak én voltam az akivel találkozott és nem bántottam hanem szeretgettem.

Nem lesz neki nehéz beilleszkedni? A kereszt szüleim a szomszédban laknak a gyerekek pedig az utca másik oldalán. Ez fogja zavarni?


2012. júl. 8. 19:19
1 2
 1/11 anonim válasza:
Nem lesz neki nehéz beilleszkedni, ha törődsz vele és szereted. Mennyi idős vagy? A légpuskával eltalálták?
2012. júl. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nagyon rendes voltál.

A kutyus majd megnyugszik, ha látja, hogy szeretettel közelítettek felé.

A kereszt szüleiddel való incidens talán nem hagy túl mély nyomot benne, és ha már van gazdája, akkor nem fogják mások sem elzavarni, ha netán találkoznak vele.

2012. júl. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

13/L Igen eltalálta szegénykét de nem sérült meg /hála istennek/.

Akik itt laknak nem olyan fából faragták őket. Volt hogy vasvillával ütötték a kutyáinkat az udvarunkon.

2012. júl. 8. 19:37
 4/11 anonim ***** válasza:
Csodálatos környéken laksz!
2012. júl. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én nem ott lakom. De ez csak néhány ember vannak nagyon rendesek is /a többség/. Bocsi de ez akkor sem ide ebbe a témába tartozna mert nem arról akarok vitát nyitni hogy van néhány "gügye" ember itt hanem engem a kutyám lelke érdekel!
2012. júl. 8. 19:59
 6/11 anonim válasza:
Nagyon rendes tőled, hogy befogadtad. Ott maradhat nálad? Megbeszélted a szüleiddel?
2012. júl. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyszüleim élnek ott. Hát még így komolyabban nem beszélgettem velük, de nem akarom másnak adni elég fájdalom érte már a pici szívét.
2012. júl. 8. 20:02
 8/11 anonim válasza:
Akkor beszélj velük mihamarabb, mert ha nem engedik megtartani, akkor csak rosszabb lesz az elválás. Minél tovább van veled annál nagyobb lesz a kötődés, annál rosszabb lesz az elválás neki is és persze neked is.
2012. júl. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Most beszéltem nagymamámat és azt mondta hogy ez az én döntésem ők ellátják amivel kell.

Szóval marad! :D

2012. júl. 8. 20:08
 10/11 anonim válasza:
De jóóóó!!! Szívből gratulálok a kutyihoz. Állatorvoshoz vigyétek el, mert biztos nincsenek oltásai. Nehogy valami baj legyen.
2012. júl. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!