Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat ennyit a kutyám?

Miért ugat ennyit a kutyám?

Figyelt kérdés

Emeletes házban lakunk és van egy yorki kanunk. Rajta kivül még 4 kutya lakik a házunkban de mind nagyobbak mint ő. De nem is ez a lényeg. Amikor vki elhalad az ajtónk előtt vagy jön a kutyusával viszi sétálni, az enyém iszonyú hangosan ugat. Hogy tudnám erről leszoktatni? ha az újsággal rácsapok vagy csak meglengetem abbahaggya mert attól fél, kicsikorában ha rosszat csinált rácsaptam a kezemre az újsággal. De nem csapkodhatok folyamatosan a kezemre. Van vkinek vmi jó használható ötlete?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2009. júl. 11. 19:15
 1/9 anonim válasza:
73%
hát..a mi kutyánk is kicsi korától fogva megugat mindent,pedig már ki is heréltettük,mert a nagyi azt hitte,hogy a kiherélés után nem fogja feleslegesen jártatni a pofáját.tévedett xD.
2009. júl. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
80%
előbbi vagyok:úgyhogy a heréltetést nem ajánlanám
2009. júl. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem is szeretnénk:)
2009. júl. 11. 20:18
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi az,hogy nem ajánlod az ivartalanítást? Sok bajt megold vele, bár ugatás ellen ez nem sok mindent ér.
2009. júl. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem akarom ivartalanítani amúgy se.
2009. júl. 12. 10:09
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha tudod a fogni a Spektrumot, nézd hétvégén a "Póráz két végén"-t. A vasárnapi adást mindig következő szombaton ismétlik, este fél héttől. Nagyon sokszor előfordul ez a probléma, és ott megmutatják, hogyan kell orvosolni.

Egyébként valami olyasmi lehet a megoldás, hogy ha sikerül hamarabb meghallanod, hogy jön a szomszéd, akkor ültesd le a kutyádat, és jutalomfalattal dícsérd meg, tarts fenn a figyelmét, és ha nem ugat, akkor add oda neki a jutifalatot. De jobb, ha nézed az adást, jobban megjegyzed, hogyan kell csinálni.

2009. júl. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már láttam pár adást:) köszi az ötletet:) megpróbálom majd amit írtál, a leültetést
2009. júl. 12. 17:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Eszembe jutott két eset az adássorozatból.

1) Kutya (kis termetű) minden más kutyát megugatott az utcán. Erre kiültek vele egy padra, és ha közelített egy kutya, akkor még mielőtt elkezdett volna ugatni, megmutatták neki a csipogó játékát, és azzal terelték el a figyelmét. Mert a tanácsadónő korábban észrevette, hogy arra nagyon figyel a kutya. Töbször megcsinálva már elfelejtette, ill. leszokott arról, hogy megugassa a többi kutyát.

2) Lakásban élő kutya ráugrál a vendégekre. Más eset, de a nevelési módszer hatásos lehet, s ehhez hasonló említettem én is: megtanítani (jutalomfalatokkal) a helyedre és a marad parancsokat, majd gyakorolni vendég érkezésével.

Sok sikert!

2009. júl. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Marad a jutifalat...mert a csipogós játéktól féll ezért nincs is neki. Az enyém vendégekre nem ugrál szerencsére. Ha jön hozzánk vki azt szereti, de ha gyerek akkor nem nagyon. Mivel a gyerekeket nem szereti annyira. Köszönöm a válaszod:)
2009. júl. 13. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!