Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy fogjak be egy kóbor kutyát?

Hogy fogjak be egy kóbor kutyát?

Figyelt kérdés

Egy nagytestű, félénk kutyus hetek óta az utcán kóborol.Az egyik lábára sántít.Segíteni szeretnék neki,de mikor oda akarok menni hozzá, elhátrál.Kajával fogok próbálkozni.Tegnap is próbálkoztam csak haza kellet mennem és remélem még ott lesz ahol eddig.Félek hogy elüti egy autó, olyan szép pofija van.Hát...

Nincs nagyon menhely...De gondolom pontos címet kellene megadni ő meg fojton elkóborol máshová.Egyszer itt van egyszer már ott.Amúgy van egy ismerősöm, nem állatorvos de nevelt már fel madarat, kóbor állatokat gyógyít meg ijenek.

Csak be kéne fogni, és elvinni hozzá.Már beszéltem vele, elválalná csak nem tudja megfogni.



Hogy fogjam be?Mindig lefekszik.Miért?Talán azért, mert nagy fájdalmai vannak?


2012. júl. 10. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Én inkább ki hívnám hozzá a sintért mert a kiéhezett kutyák veszélyesebbek mint az átlagos .

De ha mindenképpen el akarod csalogatni akkor először tegyél le neki finoman kaját meg egy kis tálba vizet várjál hogy megegye aztán igyon majd kezdj el méterenként lerakni egy kis kaját és így el tudod csalni .

2012. júl. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem te vagy miskolci?
2012. júl. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

"Ha valaki kóbor ebet talál, lakott területen belül, (mert nem mindegy) akkor a területi önkormányzathoz kell fordulni, akinek vagy van saját gyepmestere, és telepe, vagy valakivel szerződésben áll, aki begyűjti az állatot, és a további sorsáról intézkedik. Kötelező önkormányzati feladat, nincs olyan, hogy lerázza a bejelentőt."


[link]


a gyepmester befogja és utána elhozhatod sintértelepről! nem egyből altatják el a kutyát. Én se vagyok híve a sintértelepeknek, de egy sérült, kiéhezett kuyus, lehet, hogy veszélyes lehet.

Mi is fogadtunk be utcáról kutyát, de az készséggel követett minket az udvarba.

2012. júl. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, mi ez a nagyképű káromkodós, primitív lereagálás? A kutya állítólagos befogása helyett inkább a helyesírást kellett volna gyakorolni!
2012. júl. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Inkább az ilyen lelketlen hozzászólóknak lenne sintérre szükségük,nem szegény kutyusnak.Az ilyen emberek miatt tartunk itt.
2012. júl. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Gonosz emberek.
2012. júl. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Finom falatokkal nyerd el a kutyus bizalmát.Azért fexik le valószínűleg mert fél szerencsétlen.Több esze van,mint a sok lelketlen emberszerű lénynek.
2012. júl. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

Olvasd el ezt:

[link]


Itt beszórították a kuyust egy udvarba, ahova gyakran járt, de ehhez meg kellett figyelni a szokásait (tehát nem egy nap alatt ment a dolog). Esetleg megkérdezheted, hogy pontosan hogy csinálták.

Kérdező, ha Téged is megbentottalak, elnézést kérek. Ahogy írtam, nem vagyok híve a sintértelepeknek, de ha nincs a környéketeken menhely, ahol segítséget kérhetsz a befogásához, vagy ráérős barátok, akkor sajnos ez a hivatalos módja a dolognak a biztonságod szemmeltartása mellett.

(ha már itt tartunk, off:

[link]

ezt írjátok alá, hogy ne így legyen.)

2012. júl. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
már írom is :)
2012. júl. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerencsére a tesóim segítenek befogni.
2012. júl. 11. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!