Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért rontanak így nekem az...

Miért rontanak így nekem az ismeretlen kutyák a a kapukból?

Figyelt kérdés
tehár arra gondolok hogy megyek békésen az utcán és egyszercsak váratlanul ha olyan kapuhoz érek nakirontanak a nagy testű kutyák a kapunak és majd megeszik az embert úgy ugutnak míg elmegyek a kapu előtt, biztos ti is tapasztaltatok már ilyet. na ez mitől lehet? ezen gondolkodtam. mert ha se nem ingerlem a kutyát, veszélyesnek sem látszom csak békésen sétálok, miért reagálnak így?
2009. júl. 12. 00:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Mindenki aki elmegy a kerítés előtt és nem ismerős, potenciális veszély a gazdára(falkavezér) és a falka területére nézve, és el kell üldözni. Vannak kutyák, akik agresszívabbak ezen a téren, vagy egyszerűen határozottabbak, ilyen a vérmérsékletük.

Engem ugatott már meg kaukázusi és bichon is így.

De valahogy szerencsére :) sokszor inkább úgy van, hogy elmegyek a kutya előtt, semmi ugatás, vagy 1-2 vakkantás, mögöttem lévő random ember elsétál--> veszett csaholás...

2009. júl. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
valószínűleg piszkálni szokták a kutyákat az idegenek, ezért ilyen. Nálunk a busz felé ugyanazon az úton megyek mint a közeli általános iskola tanulói, és idegbetegek a kutyák..
2009. júl. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
24%

Kicsit túlpörögve védi a területet szerintem. Én mindenesetre idegbeteg vagyok tőlük, nagyon utálom, hogy sokszor majd' szívbajt hoznak rám, veszett hangosan ugatnak, mikor csak ott megyek. Aztán, ha egy elkezdi, akkor többnyire folytatja az összes többi, ami előtt elmegyek.

Nagyon idegesít ez a kutyákban. Nem igaz, hogy annyit nem vesz észre, hogy tojok a kertjére, meg rá is, nem kell strapálnia magát, mert magasról nem érdekelnek.

2009. júl. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2%
A legtöbb kutya ilyen, ha kistestű kutya ugat a kerítés mögül akkor rúgj oda neki
2009. júl. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
Én ilyenkor azt szoktam csinálni, h megállok, odamegyek, megszagoltatom vele magam (de úgy h ne tudjon bántani). mert ezzel annyira megtudom őket lepni, h elfelejtenek ellenségesnek lenni is:) Legalábbis sokszor bejött már:)
2009. júl. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első hozzászólóval (területvédés), emellett azt az érdekességet is leírom, amit megfigyeltem. Egy évesen került hozzánk kertes házba a kutyánk. Eleinte senkit és semmit nem ugatott meg, még a lovaskocsit sem. Szerintem a szomszéd kutyáktól tanulta el, hogy mit kell megugatni. Mert ugye ha a szomszéd ugat, akkor neki is azt kell tenni, hiszen akkor biztosan ez a szokás, ez a feladat. (Ilyenkor mindig a 101 kiskutya c. film jut eszembe.)Unokatestvérem is beszámolt hasonlóról, náluk egy másodikként hozzájuk került (felnőttként befogadott) kutyától tanulta el az első az ugatást, azóta nem bírják éjszakára kinnt tartani a kutyát. Mifelénk az egyik utcában megugatják a járókelőket a kutyák, a mi utcánkban nem mindenkit, csak a gyorsan vagy furcsán mozgó embereket (pl. futókat, időseket).
2009. júl. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Védi a területét, teljesen természetes viselkedés. Az én 5 kg-os yorkim is ugatva rohan a bejárati ajtóhoz, amikor idegen áll meg az ajtónk előtt.
2010. júl. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Akik szerint ezek a kutyák idegbetegek, és oda kell nekik rúgni...fogalmatok sincs a kutyák viselkedéséről.
2010. júl. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem ha a kutyák ilyen barmok. Igazándiból le lehet szoktatni a kutyákat és más rossz szokásukról is. Csak a gazdág potyi-potyi rá. Aztán csodálkozik, ha egy műveletlen tuskó avval oldja meg a dolgot, hogy gázpisztollyal belövöldözik az utcáról a kertbe... Nem megoldás, ronda dolog, de aki kutyát tart a saját érdekében tanítsa meg ne ugasson, mert meg lehet! (Póráz két végén c. ismeretterjesztő dokfilm). És ezek a hülye emberek és kutyák miatt nem engedik, hogy nekem is legyen, mert, hogyha az is ezt csinálja... Kutyás gazdák ezen még nem gondolkodtatok el?
2010. júl. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én speciel marhára nem gondolkoztam el ezen...egy barátnőmnek van egy yorkija, és egy németjuhásza. Tavaly megpróbáltak betörni hpzzájuk, a németjuhász édesen csicsikált, a yorki pedig rohant ki, mint az őrült, és ugatta az ajtót. Természetesen felkelt a gazdi.

A zárat elkezdték felfeszíteni, de szerencsére nem jutottak be a lakásba.

Az miért baj, ha egy kutya jelez? Én nem azt mondom, hogy ugasson meg mindenkit, aki él és mozog, de ez szerintem egyáltalán nem probléma.

Sőt, én ezt elvárom a kutyámtól:)

2010. júl. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!