Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szökdécsel a hátsó lábaira?

Miért szökdécsel a hátsó lábaira?

Figyelt kérdés

..vagy nem is tudom hogy mondjam, szökken, szökdécsel a hátsó lábaira, mintha fájna. Pedig egyáltalán nem fáj neki, és csak akkor kezdi, ha "ügetésben" gyorsabb tempóban megy.

Ő egy 2 éves bichon havanese. Láttam már ilyet bichonnál. Orvosnál még nem voltam vele, de tervezem, mert hallottam azt is hogy rossz szokás, de lehet ízület baja is.

Akkor most csak rájátszik, vagy baj van vele? :/


2012. júl. 12. 16:03
1 2
 1/11 anonim válasza:
45%
nem semmi baj vele:) minden kistestű kutya szökken a hátsó lábára amikor fut vagy sétál
2012. júl. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
valószínű patella
2012. júl. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Most megijesztettél :S Patella? Csak gyorsan utánanéztem, de az elvileg fáj nekik, de ő semmi fájdalmat nem mutat.
2012. júl. 12. 16:19
 4/11 anonim ***** válasza:

pedig szinte biztos vagy, hogy az, ennek vannak fokozatai.

nem feltétlenül kell a műtét, elélhet vele élete végéig, attól függ mennyire súlyos...

2012. júl. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
bocs elírtam: szinte biztos vagyok...
2012. júl. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utánanéztem, ez második fokozat :(
2012. júl. 12. 16:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Vidd el dokihoz mindenképp! Az én kutyusomnak pl. csonthártya gyulladása van és az első lábaira sántikál, de ha megnyomkodom, nem mutat semmilyen fájdalmat... De ez inkább a nagytestűekre jellemző, a kistestűekre tényleg a patella :(
2012. júl. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
33%
nee ijeszgessétek már....én az általam látott összes kistestű kutya szökkent egyet séta közben
2012. júl. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%
Azért, mert kistestű egy kutya, ugyanolyan módon kell járniuk, mint a nagyobbaknak.Mindenféle szökkenés, lábkapkodás elváltozásra utal.
2012. júl. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

17:34-esnek akkor az összes általad látott kutyának volt valami rendellenessége

Szépen néznénk ki ha mindegyik kistestű kutya három lábazna ...

2012. júl. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!