Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporító dilemma? Vegyek...

Szaporító dilemma? Vegyek innen? Jót tegyek, vagy jól tegyem?

Figyelt kérdés
Szeretném Német vizslát, van a közelünkben egy hely ahol vannak kiskutyák. Az anyuka félős, ijedt, kennelben tartva, ami házilag van összeeszkábálva, az apuka a kert végében kutyaóllal megkötve, nem láncon, hanem valami szövet anyagból készített nyakörv, ami már kisebesítette a nyakát is, neve nincs, mert minek az választ kaptam mikor a nevéről érdeklődtem. Meg akar tartani 2 szuka kiskutyát a hapsi, mi szukát hoznánk, vagyis mentenénk meg. 10.000fitot kér a kicsikért darabjáért. a kajájuk valami sárga színű moslék és áztatott kenyér volt. a kicsiknek is. Nem voltak soványak, a szülők se. A területen rengeteg állat volt még, kecske, ló, tyúkok, nyúl, liba, kacsa, galamb... minden. Mit tegyek? hozzak el egy kutyát onnan és legalább neki jó élete lehet, ha nem hozom el, lehet ő lesz a következő kutyagyáros az anyukája után. 10 kiskutya van.:(

2012. júl. 13. 21:29
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp jelentsd fel. Gondolom nincs meg a kutyáknak a minimálisan előírt négyzetméter és az is tilos, hogy egész nap megkötve tartsa a kutyát. Szólj a vizslamentőknek, ők biztosan segítenek! El kell venni tőle a kutyákat! Ideiglenesen lehetnének nálad, amíg gazdát nem találnak nekik, és te is megtarthatnál egy kicsit. De ne fizess azét, hogy ilyen módon szaporítja a kutyáit, mert fél év múlva jön a következő alom. Azzal semmi jót nem teszel, ha anyagilag támogatod ebben.
2012. júl. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
9%

Hmmmm, lepontozás jön, de .............

Én hasonló helyről hoztam el egy skótjuhász kutyát, immár 4 éve.

Disznóólból, 5 hónapos koráíg kizárólag valami tésztafélével etetve, anyakutya addigra már újra vemhes volt a következő alommal.

Nála hűségesebb, jólelkűbb, hálásabb kutyust nem láttam.

Igaz, az emésztését elrontották egy életre, mert bármivel etetem sovány szegénykém, de amúgy egészséges, vidám, örökmozgó kutyus.

Szerintem ne habozz egy percre sem, legalább azt az 1 kiskutyát meg tudod menteni az anyja sorsától.

Én, azóta is, ha belenézek a skótom szemébe, sírhatnékom van, látom benne a végtelen szeretetet és hálát.

Hidd el, nem fogod megbánni.

2012. júl. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Ez tök jó, nem is ez a bajunk, csak ettől még félévente le fog hozni egy almot és a két szülő kutya tovább szenved. Ezért lenne jó végérvényesen lezárni az ügyet. Ettől még megtarthatna egyet a kicsik közül magának.
2012. júl. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
A probléma az, hogy mint mondtam az állatvédők nem foglalkoznak ezzel az üggyel. De ezek szerint ti eléggé álomvilágban éltek... Akkor kobozhatnak el állatot hatósági állatorvos engedélyével, ha az csontsovány, brutális körülmények között van, vagy durván bántalmazva van. Nem úgy van, hogy na ő nem szereti a kutyáit, ezért elveszem. Látszik mennyire nem vagytok ebben jártasak... ez így szép lenne és jó, már mesébe illő, de ezzel kiröhögnének. a tulaj is, és a hatósági állatorvos is, aki brutálisabb körülmények között tartott állatra sem mondta ki még a kobzást. Ez Magyarország.
2012. júl. 14. 09:10
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Lett már hasonló helyről kutya elkobozva, hidd el. Fényképeid vannak a helyről? Tennék egy próbát, de ahhoz kellenének fényképek. Például a kutyák kajájának kinevezett okádékról.
2012. júl. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Van ám új állatvédelmi törvény, ami eddig nem volt! Márpedig a hatóság köteles érvényt szerezni a törvénynek, ha tudomásukra jut a törvénysértés. Szóval nem söpörhetik a szőnyeg alá.
2012. júl. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Értesítsd az állatvédőket első körben. Nem hiszem, hogy a kutyák oltva vannak, ráadásul a körülményeik sem megfelelőek. Ha elkobozták a kölyköket, akkor (ha tényleg úgy látod jónak) valószínűleg elhozhatsz egyet.

De szerintem a legfontosabb, ne hagyd, hogy ez az ember tovább folytassa az állatkínzást.

2012. júl. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Vidd el a kicsit. Jól fogsz járni vele. :)
2012. júl. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Igen, annak érdemes lehetne utána nézni, hogy van-e oltásuk a kutyáknak, az jó ütőkártya lehet!
2012. júl. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Oltásokra nem lehet hivatkozni.

Ajánlottak, de nem kötelezőek, kivétel a veszettségi oltás, az meg gondolom van a szülőknek.

2012. júl. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!