Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztő VS Szaporító. Miért...

Tenyésztő VS Szaporító. Miért megy itt a harc?

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 12:24
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

a tenyésztő arra törekszik, hogy a legtökéletesebb egyedeket hozza létre- a hosszú tökéletes tenyészetnek köszönhető hogy a vadászkutyák úgy dolgoznak ahogyan egy igazi vérbeli vadászkutya, és a legjobb jellemzővel rendelkeznek, ugyanigy minden fajta, a fajtához méltóan viselkedik,

A szaporitó fog egy német juhászhoz hasonlitó keveréket és egy akármilyen német juhászt,és eladja a kölyköket pénzért, és a kiskutya nem a megfeleló adottságokkal fog rendelkezni, majd az azok utódai is hibásak lesznek, lehet hogy hamisak lesznek. A lényeg hogy a szaporitó a mennyiségre és a pénzre törekszik a tenyésztő pedig a minőségre, és tényleg a legjobb egyedeket akarja szaporitani.

2012. júl. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
2012. júl. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
nézd meg hogy egy tenéysztő hogy tartja a kutyáit és nézd meg hogy egy szaporitó hogyabn és akkor érteni fogod!
2012. júl. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
akik támogatják és a szaporítokkal együtt vannak, azok degeneráltak és semmit nem étenek a kutyákhoz, csak az a lényeg,hogy olcsó legyen és minél jobb.
2012. júl. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Ne higgyétek azt, hogy én támogatom a szaporítókat. Csak itt kisebb háború folyik már, az olyanok között akik olcsón vettek kutyát, és azok között akik tenyésztőtől 100 ezrekért.
2012. júl. 2. 12:39
 6/28 anonim ***** válasza:
0%
Igen, szaporitó, ha jól tartja a kutyákat , oltva és féregtelenitve adja el, és rendesen eteti és szocializálja őket, azellen semmi kifogásom! De rengeteg olyan szukát láttam interneten, akinek az emlői szét voltak már fonnyadva és látszódott rajta hogy csak az ellésért tartják, eközben csont sovány és a kölyköket egy kalitkában tartja!
2012. júl. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
47%

2. vagyok

Ez nem sznobság, hohy "jajj én 100.000Ft ért vettem a kutyát stb..."

2012. júl. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy ez sznobság?
2012. júl. 2. 12:48
 9/28 anonim ***** válasza:
85%

sehogy sem elfogadott egy szaporító "munkája"

akár jól tartja a kutyákat, akár nem. nem neki való, nem ért úgy hozzá, gondolom nem szűri őket,mert az rengeteg pénz.

2012. júl. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
14%
A tenyésztő védi a saját érdekét a pénzét, a szaporító ugyanezt teszi.De a piaci (ár)verseny nagy úr,nem mindenkinek van pénze drága kutyára!Lehet mondani,hogy akkor menjen menhelyre,de nem fog menni,mert sokaknak nem kell felnőtt ismeretlen előéletű kutya!Az olcsó fajtatiszta ,vagy annak kinéző kutyára mindig lesz kereslet idehaza ,ebbe bele kellene végre törődni a "tenyésztőknek" is.És sok szaporítónak kikiáltott ember nagyon jól tartja a kutyáját,nem szabad általánosítani.
2012. júl. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!