Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporító dilemma? Vegyek...

Szaporító dilemma? Vegyek innen? Jót tegyek, vagy jól tegyem?

Figyelt kérdés
Szeretném Német vizslát, van a közelünkben egy hely ahol vannak kiskutyák. Az anyuka félős, ijedt, kennelben tartva, ami házilag van összeeszkábálva, az apuka a kert végében kutyaóllal megkötve, nem láncon, hanem valami szövet anyagból készített nyakörv, ami már kisebesítette a nyakát is, neve nincs, mert minek az választ kaptam mikor a nevéről érdeklődtem. Meg akar tartani 2 szuka kiskutyát a hapsi, mi szukát hoznánk, vagyis mentenénk meg. 10.000fitot kér a kicsikért darabjáért. a kajájuk valami sárga színű moslék és áztatott kenyér volt. a kicsiknek is. Nem voltak soványak, a szülők se. A területen rengeteg állat volt még, kecske, ló, tyúkok, nyúl, liba, kacsa, galamb... minden. Mit tegyek? hozzak el egy kutyát onnan és legalább neki jó élete lehet, ha nem hozom el, lehet ő lesz a következő kutyagyáros az anyukája után. 10 kiskutya van.:(

2012. júl. 13. 21:29
1 2 3
 21/28 anonim válasza:
34%
Én megvenném. Nem kell így túldramatizálni a dolgokat. A tanyán élő emberek sokszor másként gondolkoznak, ettől még nem állatkínzók, csak másként állnak hozzá. Ha megveszed a kölyköt, szerintem semmilyen kockázatot nem vállalsz, adatsz neki oltást Te magad, és kész. A kutya élete végéig hálás lesz a jó kosztért, amit Tőled kapni fog, meg a törődésért, foglalkozásért. A genetikája pedig jobb lehet, mintha rendes tenyészetből jönne, mert akiknek az őseit így tartják, mégis egészségesek és jó formában vannak, az igenis egy határozott pozitívum.
2012. júl. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%
Utolsóval értek egyet. Én mindenképpen megtartanám, az én kutyám is ilyen helyről jött – egyetlen egyszer sem voltam vele orvosnál, csak amikor oltani vittük. Hálás, szófogadó kis jószág.
2012. júl. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:
0%
Ui.: Az új állatvédelmi törvény az mese. Egy lovardában 3 ló halt éhen kínok közt, és nem kobozták el a többit, mert volt 4 bála széna az udvaron. Amíg van mivel etetni őket és nincsenek bántalmazva, addig SEMMIT nem tesznek az állatvédők. A törvény annyit mond, kötelesek utánajárni, hogy mi van. Kimennek, konstatálják, hogy szegény kutyák, ezeken sem tudunk segíteni. Majd kap a tulaj egy ejnyebejnyét, egy hónap múlva megint kimennek, kap még1 ejnyebejnyét. Nem a Te 10ezred fogja megerősíteni őt a szaporításban. Gondolod érdekli, ha Te nem veszel meg egy német vizslát 10ezerért? Majd megveszi más... És viccen kívül, meg fogja hálálni az az állat a szeretetet.
2012. júl. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Mit gondolsz, én milyen oltásra gondoltam? Hidd el, vannak bőven olyanok, akik még ezt is sajnálják a kutyára...... Nem lennék meglepve, ha ők sem kapták volna meg a kötelezőt....
2012. júl. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Az, aki ilyen körülmények között tartja a kutyáját állatkínzó, erre nem mentség, hogy hol él..... Bírom az ilyen gondolkodású embereket mint te is....
2012. júl. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Utolsóval értek egyet. Én mindenképpen megtartanám, az én kutyám is ilyen helyről jött – egyetlen egyszer sem voltam vele orvosnál, csak amikor oltani vittük. Hálás, szófogadó kis jószág.


Ezt én írtam. Kifejtenétek, melyik része miatt kaptam a 0%-ot, Azért, mert a kutyám keverék létére jobb egészségnek örvend, mint sok fajtatiszta eb? Vagy mert szófogadó és aranyos? Ez a valóság. Nem csak a fajtatiszta kutya a kutya.

2012. júl. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Én nem adtam neked negatívot, sőt, én is veled értek egyet, mert itt elég sok az olyan ember, aki csak a tenyésztőket, meg a menhelyeket nyomatja, közben meg 1000 meg 1000 kiskutya várna segítségre Uram bocsá' szaporítók tanyáján. Az a helyzet, hogy valaki úgy is mindig megveszi, kérdés hova kerül, milyen céllal veszik meg. Sok kutya tényleg beteges, de nem egyet ismerek aki 100 ezrekért, nem tudom milyen szuper mester tenyésztőtől vette a kutyáját, és egy ideggyenge kutya, és a harmadik kutyaiskolát járja vele, hogy javuljon, és nem kezdő kutyás! Pedig több papírt adtak a kölyökhöz mikor megvette, mint a gyerekéhez mikor a szülészetről vitte haza.
2012. júl. 15. 12:40
 28/28 anonim ***** válasza:

Igen, az a baj, hogy az emberek azt hiszik, hogy a fajtatiszta kutya tökéletes, a többi meg selejt. Pedig elég belegondolni: a fajtatiszta kutyákat küllemre szelektálják, így az erősen túltenyésztett fajták viselkedése sok esetben abnormális. Lehet, hogy az utcán meg faluban élő kutyákat nem viszik orvoshoz, meg szűrésre, de ha ilyen körülmények között életben marad, akkor igenis jó egészségnek örvend. (Persze mindkét oldalon vannak kivételek is.) Nem egy falusi keveréket láttam, aki majd' kicsattant az egészségtől és példásan viselkedett. És nagyon sok fajtatiszta yorki meg csivava képtelen viselkedni.


Ráadásul az emberek hajlamosak elfelejteni, hogy minden kutya segítségre szorul, még a szaporítók kutyája is. Aki azért nem venné meg, mert akkor folytatódik a szaporítás, attól elvárom, hogy az élet minden más területén tegyen ugyanígy. ne vegyen húst, mert azzal támogatja a vágóhidakat. Ne vegyen papírt, mert azzal az erdőirtást. És ne vegyen tenyésztőtől kutyát, hanem sétáljon el szépen a menhelyre. Ugyanis ha fajtatiszta kutyát veszel, ugyanúgy elveszed egy kiskutyától a helyet. Szerintem nagyon szép dolog befogadni egy ilyen falusi jószágot. Én a magam részéről nem vetem meg azt sem, akinek egy fajta tetszik és hajlandó százezreket áldozni rá, de attól felfordul a gyomrom, amikor a kutyások itt állatkínzóznak, de a szájuk jártatásán kívül nem tesznek semmit. Aki kutyát akar menteni, az emelje fel a fenekét és fogadjon örökbe egy menhelyes állatot és támogassa ezeket a szervezeteket adománnyal. Több haszna lenne, mint ennek az egymás torkának ugrásnak.

2012. júl. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!