Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha Pitbullt szeretnék venni...

Ha Pitbullt szeretnék venni honnan tudom, hogy melyik származik jó alomból és mennyi érte a korrekt ár?

Figyelt kérdés

2012. júl. 15. 21:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha fajtatisztát akarsz - már pedig gondolom nem szeretnéd, hogy staffordshire terriert sózzanak rád pitbull néven, kennelből vásárold. Hogy jó alomból származik e, azt a felmenőiből tudhatod meg. Ezért is fontos, hogy törzskönyve legyen a kutyának, meg tudod nézni a felmenőit. Azonkívül elkéred a szülők egészségügyi papírjait, szűrésekről, tenyésszemléről. Érdeklődsz a kiállítási eredményeikről. 80 000 Ft-nál kezdődik az ára egy ilyen kutyának, és szerintem ennél a fajtánál nem is mondtam sokat.
2012. júl. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Most akkor hogy is van ez, egy staffordshire terrier, akkor nem lehet törzskönyves?
2012. júl. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy az nem pitbull, de a stafiknak is lehet tk-jük?
2012. júl. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

?


ne haragudj, nem értem a kérdésedet


(sokan staffordshire terriert adnak el olyanoknak, akik pitbullt szeretnének, mert vannak akik nem tájékozódnak vásárlás előtt megfelelően)

2012. júl. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
miért ne lehet törzskönyve egy fajtatiszta staffnek?
2012. júl. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :)
2012. júl. 15. 22:25
 7/15 anonim ***** válasza:

Én amstaffot vettem, TK-s, szűrt, anyja-apja kiváló felmenőkkel rendelkezik.Én 150 000-ért vettem, és mi tagadás, tökéletes kutyus vált belőle. :)

Ilyen árban érdemes nézni pitet is, hiszen nem tudhatod, hogy 20 ezerért milyen kutyát sóz rád a jóember, akinél véletlenül lejött egy alom.

Ilyen fajtánál nagyon szigorúan csak a legjobb tenyésztőket szabad nézegetni, mert sajnos divatkutya lett, és rengeteg a beteg, szerencsétlen, szaporított kutyus.

2012. júl. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
törzskönyvezik itthon a pitbull terriereket?????? Csak azért kérdezem, mert tényleg nem tudom, régen azt hiszem nem lehetett még a fajtát sem tartani, és akkor sokan staffira törzskönyvezték, nehogy elkobozzák.
2012. júl. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én is emiatt kérdeztem, de valami olyat hallottam, hogy ami tényleg pitbull, az kevés van. Igazából én külsőre sem tudom soha eldönteni, hogy mi a különbség, de talán csak a tenyésztők tudják.... van-e olyan különös ismertetőjegyük, amiből kiderül egy mezei embernek is, hogy az pit vagy stafi?
2012. júl. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Például, ha a kérdés kiírója Red Nose Pitbull-t vesz akkor az biztos hogy nem staff. Mert staffi nincs piros orral :). Így nagy a valószínűsége hogy pit lesz belőle, ha meg van TK akkor meg főleg...:)
2012. júl. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!