Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó első kutyának egy husky?

Jó első kutyának egy husky?

Figyelt kérdés
Ha igen/nem akkor miért. Csak értelmes válaszokat kérek. Előre is köszi a válaszokat :)

2012. júl. 19. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nem, mert elég makacs, és akaratos kutyák. Sokan választják őt a kinézete miatt, de nem feltétlenül éri meg.
2012. júl. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Olyan, mint a beagle, csak erős kezű, tapasztalt, a végtelenségik következetes gazda tudja kontrollálni és irányítani. Viszont a husky nem megfelelő nevelés mellett hajlamos a nyílt agreszióra, míg a beagle-ről ez legalább nem mondható el. És míg ez a kis kopó ha nem is egészségesen, de tűrhetően el van a pórázos sétákkal és kutyafuttatókkal, addig a husky nem. Ez a kutya igényli a napi akár 10-20 km-es sétákat is, ha nem akarod, hogy szökjön. Szellemileg piszok nehéz lefárasztani -anélkül pedig gyakorlatilag nem lehet vele élni, a fizikai fárasztás szinte semmit nem ér nélküle- mert csak akkor teljesíti a gazda követelését, parancsát, kérését, ha elismeri őt vezetőnek. Ez pedig egy gyenge kezű, tudatlan, kezdő kutyatartónál bizony lehetetlen.
2012. júl. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
Nekem első kutyám a husky. Én nem bántam meg, szerencsére tudok velük bánni. Most van egy 3 és fél éves és egy 9 hetes kis huskym is. Nem könnyű velük, nem mindig hajlandóak rám hallgatni, de nem lehetetlenség a nevelésük. Fontos, hogy következetes légy és türelmes. És ami a legfontosabb, hogy egy huskytól ne várd el, hogy lesi majd minden szavadat, ha oylan kutyát szeretnél, akkor felejtsd el a huskyt.:)
2012. júl. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tökéletesen egyetértek a második válaszolóval, én második kutyának bevállaltam huskyt, még kutyasulival is nehéz vele (igaz ebben nagyrészt az előélete is szerepetjátszik.) Szóval szerintem semmiképpen ne válassz huskyt első kutyának, ha nem akarsz rosszat magadnak.
2012. júl. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Ha nagyon sokat mozognál vele (minden nap több órás biciklizés, futtatás), emellett képeznéd magad kutyanevelésből és eljárnál vele kutyaiskolába, akkor egyáltalán nem lehetetlen megnevelni egy huskyt még kezdőként sem. Ha ez a fajta tetszik és tényleg biztosítani tudod neki a rengeteg mozgást és a 2 méteres betonkerítést, akkor vegyél ilyet. Az alomból egy kevésbé domináns szukát választanék a helyedben.
2012. júl. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem olyan kutyust szeretnék aki egész nap ott van mellet és foghatom az ölemben és együtt nézzük a TV-t.

Suli után a tesómmal néha el szoktam menni biciklizni kb. 1-2 órát.Hétvégéken meg el mennék vele a kamara erdőbe (ami tőlünk 6-7 km-re van) vagy nagyobb sétákra mert Én nagyon szeretek sétálni.

2012. júl. 22. 17:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a kb. 1-2 óra legyen inkább kb. 5-6 óra naponta.
2012. júl. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem az első kutyám egy husky volt, és nem bántam meg egyáltalán, nagyon beleszerettem a fajtába. Öntörvényű, de tudni kell őt kezelni, meg kell mutatni neki ki a főnök.

A huskyk nagyon szökősek, és képesek átmászni jó magas kerítésen is. Nekünk elég alacsony kerítésünk van, de kiskorában beakadt a lába több órára, annyira félt utána hogy többet nem mert próbálkozni. A husky a kis állatokat kergeti/megöli. De hozzá lehet szoktatni ha kiskora óta foglalkozva van vele. Van nagy udvarunk elég volt neki bőven ez a mozgástér. Sétáltatni nem lehetett, mert nagy erővel ránt, és az utcában lévő sok kutya megőrül más kutyától. Akkor válassz huskyt ha nem félted a macskáidat, van elég tágas udvarod, és magas kerítésed. Inkább készülj fel a legrosszabbra, majd csalódj kellemesen :D

2012. júl. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Még jó, hogy azok pontoznak le, akik csak a szomszédban látnak huskyt és olvastak róla ezt azt a neten.:)))

Nem kell ennyire túlzásokba esni és lehúzni a fajtát és lepontozni azt, aki mer egy kis jót is mondani róluk. Egyáltalán nem annyira szörnyűek, itt mindenki úgy beszél mintha a másik kutya nem szökhetne el... Ha nem érzi jól magát biztos elmegy.

Képzeljétek egy tök átlagos lány vagyok első kutyám husky nincsen 2 méteres keritésem, nem jártam hiper szuper kutyasuliba meg semmi, a kutyám mégse szökik ki még nyitott kapunál sem, ha volna olyan hely ahol elengedhetném póráz nélkül akkor sem menne el...

Nem, evvel nem azt mondom, hogy bárki tartson huskyt, meg hogy annyira könnyű velük bánni, mert önfejűek, beképzeltek, makacsak, de nem lehetetlen a nevelésük, úgy mint ahogy itt beállitják...

2012. júl. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!