Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek nekem való egy...

Szerintetek nekem való egy husky? Mivel suliba járok így 7-3-ig egyedül lenne. Egy 250 m2 telek és egy 112 m2 ház állna a rendelkezésére. Naponta minimum 3 órát sétáltatnám és ezen felül meg tanítanám az alap dolgokra (ül, fekszik, stb. )

Figyelt kérdés
Hétvégéken nagyokat sétálnánk, futnánk. Szökés álló kerítése lenne és lenne egy számára kijelölt hely ahol kedvére áshat.

2012. júl. 18. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Sajnos nekem csak rossz tapasztalatom van a huskyról..Nálunk van 1, öcsém vállalta fel hogy majd ő neveli stb..Nem foglalkozott vele, etetni én etetem. A lényeg, annyira szófogadatlan ,nem hallgat senkire. A husky alapból egy önfejű, makacs kutya így csak akkor vállald fel ha nagyon sokat foglalkozol vele! Valamint imádja a tyúkhúst, a macskahúst! Így már kis korában hozzá kell ezekhez szoktatnod. És a hatalmas szabadságérzete miatt imád szökni! De olvass a neten, és ha kellő figyelmet szentelsz rá akkor remélhetőleg nem lesz nagy baj. De a husky nagyon nem engedelmes típus. Viszont gyönyörű kutya. Sok sikert!
2012. júl. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
igen a husky kimondottan szereti a meleg kánikulát Magyarországra ideális , télen fűtött helyen legyen mert megfagy,husky,malamut,eszkimó kutya ezek nagyon fázós kutyafajták igénylik a több hónapos kánikulát
2012. júl. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
7%
Nem való neked a husky! Szökés álló kerítés nem sok van, hallottam már olyanról, hogy egy kutya simán ugorja a 2m-es kerítést is.
2012. júl. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
kettes ezt remélem irónikusan írtad:D
2012. júl. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Nekem huskym van, annak minden előnyével és hátrányával. Rossz körülmények közül fogadtam be, így 4 hónap után már kezdi a fajtajelleget mutatni. Iszonyatosan makacs, öntörvényű, viszont hihetetlen okos. Rájött, hogy kell a táskámat kinyitni, az ablakot, mindent. Nagyon játékos és kedves, más kutyákkal jól kijön, nem agresszív. Macskák valóban nincsenek tőle biztonságban, ha nem szoktatod hozzá kiskorától. Mindezek mellett gyönyörű szép, mindenki ájuldozik tőle az utcán:) Összegezve azt mondom, egy birkatürelmű, határozott, következetes gazdának való, és nem kifejezetten engedelmességi feladatokra (azokat hamar megunja pl. egy német juhászhoz képest.) Ja, és a behívással lehetnek komoly gondok, így ha első kutya lenne, akkor semmiképp ne vállald be.
2012. júl. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.
2012. júl. 19. 14:03
 7/9 anonim ***** válasza:
mi is köszönjük a lepontozást:D
2012. júl. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szívesen máskor is ;)
2012. júl. 19. 21:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Tavaly hunyt el a huskym. Szerintem erős elhatározás kérdése hogy neked való-e vagy sem. Ha te szeretnéd és úgy érzed menne és nevelnéd szerintem nem bánnád meg. Én is így jártam (első kutya, és még gyerek voltam). Azóta imádom a fajtát. Sokan csak azért választják, mert gyönyörű állat és 1-2 évre rá kiteszik a szűrét, mert kezelhetetlen. Ez nem egy panelkutya, amit babusgatni kell. Makacs, öntörvényű. Meg kell mutatnod neki hogy te vagy a főnök, határozottnak kell lenned vele szemben. De a legjobb ha elolvasol egy könyvet a huskykkal kapcsolatban, könyvesboltban találsz is. Abba minden benne van, jellemétől kezdve tartásig...bármi. Ha elolvasod és nem lankad iránta a figyelmed akkor bele vághatsz. De akkor vedd is komolyan!
2012. júl. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!