Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan választottátok ki a...

Hogyan választottátok ki a számotokra legmegfelelőbb fajtát?

Figyelt kérdés

Nekem rengeteg fajta tetszik, a legtöbbnek utána is olvastam és meg is felelnek az elvárásainknak.

Ti, hogyan döntöttetek egy fajta mellett?



2012. júl. 21. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

mivel lakásba vettem a kutyát ezért fontos volt, hogy kis termetű legyen, a szomszédok miatt pedig, hogy ne legyen hangoskodó

plusz még, hogy szeresse a gyerekeket, itthon lehessen hagyni egyedül és a szőrével ne legyen gond

és így végül a mopsz mellett döntöttem

2012. júl. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Nekem 4 favorit fajtám van, abból jelenleg csak egynek tudok optimális körülményeket biztosítani, a másik 3 fajta vmi miatt még nem időszerű, így egyszerű volt.
2012. júl. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát attol függ ha kintre az udvarra szeretnéd és gyerekek mellé akkor én ezeket javasolnám: Border collie, Labrador Német Dog, Schauzer, Beagle és az Ír farkas kutya. De a Német juhász is jó választás könnyen tanítható de a gyerekeket is szereti. A lakásba meg kissebb termetűek.
2012. júl. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Igaz, hogy kinézetre nekem sok fajta tetszik, de ezek közül ténylegesen csak a töredékét tartanám. Fontos volt, hogy pörgős, minimum középtermetű, gazdacentrikus, játékos, de ÖV-re is alkalmas legyen (ettől az egy kritériumtól pár fajtánál eltekintettünk, így a vizslák is szóba kerültek) és van egyfajta kinézet ami tetszik is.

Mikor fajtaválasztás előtt álltunk én is letettem a voksomat 3-4fajta mellé és a párom is. 2 maradt és pár olyan ami 'talán' jelzőt kapott, az aktuális fajtát meg párom döntötte el, mert ő egy sima hobbi kutyát szeretett volna, nekem meg komolyabb terveim vannak a leendő kutyámmal, valamint ő nem szeretett volna tovább várni.

Persze a mostani kutyánk is közös, már vele is nekiálltunk hobbi szinten sportolni és próbáljuk belőle kihozni a legtöbbet.

2012. júl. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én amikor az első kutyámat vettem, anno 25 éve egy piacon, azért választottam, mert tetszett a külleme. A következő 1 évem azzal telt el, hogy majdnem kihullott tőle a hajam, pedig éjjel nappal velem volt, 14 évig. Aztán szépen lassan függő lettem, és már más fajtát el sem tudnék képzelni:))) jelenleg is ugyanez a fajta van, csak most már többen lettek:)
2012. júl. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
volt egy elképzelésem, hogy milyen tulajdonságú kutyát szeretnék, hogy mekkora legyen, kb hogy nézzen ki... és tök véletelenül találtam rá a tökéletes fajtára. pedig előtte úgy gondoltam, hogy csak egy csinos, de nagyon átlagos kutya :)
2012. júl. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok, a vége lemaradt: a border colliekról van szó, amikor rájuk találtam, még sehol nem volt róla szó, hogy a világ legokosabbjai, csak pont passzolt minden tulajdonság. a személysiégük tetszett, meg hogy tényleg semmi extra, de pont emiatt kicsit uncsi... aztán pár év alatt szerelem lett, ma már gyönyörűnek látom őket és hiába tetszik pár másik fajta, ők maradnak az örök favoritok :))
2012. júl. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!