Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi alapján választottátok ki...

Mi alapján választottátok ki az első kutyátokat?

Figyelt kérdés
Mármint már megvolt adva egy fajta és csak azaz egy,vagy honapokig nézelödtetek,hogy a ti igényeteknek mi lenne a legmegfelelőbb,árban,személyiségben? vagy hogy történt? volt olyan hogy nemtudtatok dönteni,vagy esetleg rosszul döntöttetek?
2012. febr. 2. 14:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én 2 évig nézelődtem :)
2012. febr. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ár az nem volt fontos csak a kinézete meg hogy ne legyen makacs.

Egyébként samoyedem van (ő az első)

2012. febr. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
És a végén melyik mellett döntöttetek?
2012. febr. 2. 14:57
 4/16 anonim ***** válasza:

Az első kutyánkat a családban fogalmam sincs, lehettem vagy 3 éves.


Az első saját kutyámat pedig 2 dolog alapján.

1: nem akartam, hogy megöljék a kiskutyákat

2: amelyik a legerősebb, "legkeményebb" kiskutya volt. Mindegyik elbújt mikor kimentünk hozzájuk, egy kis "vakarcs" pedig ugatva szaladt, hogy táguljunk onnan :D Tudtam, h ő az igazi :)

2012. febr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
nekem külsőre, termetre is volt elképzelésem, jórészt az életmódomhoz, körülményeimhez igazítva, de azért ízlésbeli kritériumok alapján is. pesten, viszonylag kislakásban élek. fajtatiszta kutyát aakartam, h a fajtajellemzők alapján meghatározható legyen, h az én életvitelembe bele tud-e illeszkedni, azaz h ő is boldog legyen. fél évig nézelődtem fajték és tenyésztők után. aztán a szülinapomon felhívott a bátyám, h sok boldog születésnapot kíván és egyúttal szólna, h aznaptól van egy kutyám. így került hozzám egy, az elképzeléseknek sok ponton ellentmondó, keverék kan kiskutya. sorsszerű találkozás volt, azóta is imádjuk egymást, nem cserélném el a világ minden kincséért sem. ennek már 3 éve, de néha, ha rossz fát tesz a tűzre, kizárólag viccből odamondogatom neki, hogy egy doboz finom desszert is megtette volna :)
2012. febr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
heliy menhelynek volt nyitott nap félesége és bementünk körülnézni két kutyus nagyon megtetszett és felmértem hogy lehetne e kutyám. megkérdeztük a menhelyesektől hogy melyik kutyának mi a története, hogy viselkedik stb, végül egyik nap kivittem őket sétálni és így döntöttem a kutyusom mellet.. illetve már az elején ő tetszett jobban, csupán megerősítettem önmagam :)
2012. febr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. kutyám úgy került hozzám hogy elhívott egy ismerősöm valakihez, akiknél tündi-bündi kis szőrmókok voltak, nem győztem betelni velük. Épp akkor jöttek párért az új gazdik, és egyetlen egy kisöreg nem kellett senkinek. Azt mondta a tulaj kénytelen lesz elaltatni mert nem tudja megtartani. Hát... nem kellett több, már vittem is magammal. Nagyon hűséges barátom volt míg élt, de sajnos megöregedett.

2. kutyámra egy rettentő hideg szeles-havas téli napon bukkantam, vagy ő rám?! Lényeg a lényeg, mentem bevásárolni, láttam hogy egy kiskutya fagyoskodik tőlem nem is olyan messze, akit mindenki csak elküld durván. Én pedig nagyon megsajnáltam. Be kellett mennem a boltba már mert főznöm kellett, és amikor a felvágottas pultnál álltam eszembe jutott a kutyus és vettem neki párizsit gondolván hogy majd ha még ott lesz neki adom, ha nem jó lesz otthonra. Aztán hallottam hogy nagy kiabálás van a bejáratnál... és szerinted miért?? Mert az az árva kiskutya bejött melegedni a hóvihar elől és úgy üldözték ki seprűvel, szegénykém azt se tudta merre meneküljön...

Úgy begurultam és annyira megsajnáltam hogy azonnal fizettem és futottam ki utána, de nem láttam már sehol. Elkezdtem keresni, és egy sikátorszerűségben a kuka mellett találtam rá reszketett mint a kocsonya. gyors adtam neki enni, fogtam és hazahoztam.


Egyszer sem döntöttem rosszul, imádom a kutyákat, nagyon meghálálják a szeretetet a gondoskodást.

2012. febr. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nekem úgy lett kutyám, hogy nem is számítottam rá.


Mikor párommal összeköltöztem apósomék házába mentünk, és ott volt egy kutyus. Mintsem kiderült szegény kutyus borzalmas körülmények között volt tartva, szerintem már kínzás szinten (Sohase volt állatorvosnál, nem volt meg még a kötelező veszettségoltása sem. A hosszú bundája ápolatlan, örökké vakaródzott tőle szegény. 80 centis lánc, egy héten 1-2x etették krumplival, olykor csokival, és vizet is ritkán adtak neki. Ha véletlen örült a kutyus nekik, és ugrott egyet, vagy odabújt, akkor jött a rúgás, ütés...). Eleinte próbáltam szépen megbeszélni velük, hogy ez így nem egészen jó a kutyusnak, majd miután amúgy is utáltak engem, és nem volt veszíteni valóm, a sarkamra álltam.


Közöltem velük, hogy vagy nekem adják a kutyát, vagy feljelentem őket fényképes, videós bizonyítékokkal együtt.


Természetesen kitáncoltak a helyzetből, és enyém lett a kutya. Nekem így lett egy 10 éves puliXcsau-csau keverék vajszínű kutyusom, akit imádok! :)


Bogár immár 12 éves, tökéletesen egészséges, és nagyon boldog öregkora van (remélem). :)

2012. febr. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Akiteki ***** válasza:
100%
Nem tudtam messze menni érte, mert a család nem tudott róla, hogy kutyát hozok a házhoz. Feltűnő lett volna elutaznom az ország másik végére. Ezért Pesten kerestem huskyt. Találtam 1 helyet. Klasszikusan: amelyik odarohant és képennyalt, az lett az én kutyám. Sosem bántam meg, hogy megváltoztatta az életem. 15 évig voltunk együtt. És még most is, mert itt pihen a kert végében.
2012. febr. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A párommal épp készültünk, hogy a szüleimtől külön költözzünk. Nem rég kellett elaltatni a kutyusomat, nem terveztem egyhamar másikat. A költözés előtti napokban indultam a buszhoz, dolgozni mentem. Ott volt az egyik pad alatt egy soványka, fekete kutyus. Valami azonnal megfogott benne. Már akkor napok óta látták a környéken. Eldöntöttem, hogy ha még ott lesz, amikor jövök haza, akkor velem jön. Csalódott is voltam, amikor nem volt ott. De másnap jó napunk volt, ismét ott feküdt a pad alatt. Mint kiderült sokkal bizalmatlanabb, mint gondoltam. elkínáltam neki a szendvicsemet, és tisztes távolságból, de követett hazáig. Már nem volt kölyök, de mindent az alapokról kellett kezdeni, és így sok évvel később azt hiszem jó munkát végeztem. Már öregecske, a látása sem tökéletes, de számomra ő az egyik legtökéletesebb kutya a világon, és remélem még sok-sok közös évünk lesz!
2012. febr. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!