Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Betegek lehetnek az újszülött...

Betegek lehetnek az újszülött kutyusok?

Figyelt kérdés
3 napja találtunk a kukoricásba kidobva 3db kb 1hetes kiskutyust. egyikük nagyon rossz állapotban volt, őt nem sikerült megmenteni. a másik két kutyust 3 óránként kutya tápszerrel és kecsketejjel etetem. székelési és vizelési ingerlés is megvan, melegítgetem őket. Igaz azt nem tudom hogy hányszor kell székletének lenni egy ilyen picinek? mert még csak egyszer volt mind a kettőnek. de normális állagú volt. vizelet az minden etetés után van. de most mintha kicsit belassultak volna, eleinte virgoncabbak voltak. szépen esznek, kinézetre elég jó állapotban vannak. De most az orruk is száraz. Eddig nedves volt. segítsetek légyszi.... mit tegyek még hogy túléljék??

2012. júl. 22. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Orvoshoz kell vinni őket. Nem mindegy, mit adsz nekik enni. Amúgy két óránként kell etetni még.
2012. júl. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vizelési meg székelési inger alatt ugye azt érted, hogy pisilteted meg kakiltatod őket? :) Ilyen pici korban nem megy még nekik egyedül. Bár sok éve volt már, hogy babakutyát neveltem, de emlékeim szerintem naponta több széklet a normális, kb. minden etetés után kimasszíroztunk belőlük egy picit. A három napja egy az rettenetesen kevés. A normális állagú alatt meg nem tudom, mit értesz, de a babakutyák széklete nem olyan, mint a felnőtteké. Mindenképpen kérj tanácsot dokitól.
2012. júl. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen vidd őket dokihoz, ő tápszert is ad. Maguktól nem nagyon, vagy egyáltalán nem fognak pisilni, kakilni, meleg vizes zsepivel, vagy vattával törölgesd az ivarszervüket, hasuk alját, ahol nem szőrösek, ilyenkor elvileg fognak üríteni. :) Ezt közvetlenül etetés előtt vagy után kell megcsinálni, aztán aludniuk kell, majd újra pisilés, kajálás, alvás... Gyakorlatilag a nedves/száraz orr nem sokat jelent, legalábbis én így vettem észre. Az én kutyumnak utolsó napjaiban is nedves volt az orra, míg a szeme fátyolos volt, és riasztóan tekintett a halálba. Nedves orral bakker...

16/L

2012. júl. 23. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Így van, az orr nedvességének semmi köze a kutya egészségi állapotához.
2012. júl. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!