Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » újszülött kölyök kutyával mit...

újszülött kölyök kutyával mit csináljak, hogy meg maradjon?

Figyelt kérdés
2 hónappal ezelőtt kaptunk egy kutyust és nem mondták hogy fedeztetve lett!Csak azt vettük észre hogy nagy lett a hasa 5 nappal ezelőtt meg lettek a kicsik,de sajnos 1 velünk van mert nem akart szopni anyapótló tápszert kap látszólag minden rendben volt de tegnap óta sokszor sír és szerintem fáj a hasa.Mit csináljak még vele,hogy jó legyen neki?Etetés előtt után maszírozom a hasát is,nem tudom mit tegyek még,bár én nem fedeztetnék be kutyát télen,de most ha ő így járt akkor azon vagyok hogy meg mentsük a kicsit.Adjatok tanácsot!!!"nem vagyok szaporító"csak értelmes választ szeretnék.
2011. dec. 14. 09:20
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
A fenekét kell és a hasát vizes ruhával simogatni. De ne legyen a hátán a kutyus maximum az oldalán. Valószínűleg azért sír mert nincs vele az anyja esetleg fázik meg kicsit felfújja a tejpótló és görcsöl a miénket is felfújta.
2011. dec. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
Vidd dokihoz, mi így látatlanba nem tudunk segíteni.
2011. dec. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
A doki ezt javasolta,próbáljuk meg etetni de nehéz egy újszülöttet felnevelni,ráadásul elsőnek csinálom.oldalán fekszik a hátán nem,melegben van.szoktam neki simogatni a hasát is langyos vizes vattával.Én is érzem,hogy kicsit felfúvódott.De eszik szépen csak nem olyan mozgékony még de gondolom ez azért is van mert 5 napos.
2011. dec. 14. 09:41
 4/40 anonim ***** válasza:
47%
Próbáljátok meg visszarakni az anyjához, az a legjobb neki. Egyébként meg minden etetés után (ami ugye 2-3 óránként jár neki eleinte) nedves (!!) ronggyal törölgessétek a hasát, hogy pisiljen-kakiljon, tartsátok meleg helyen (infralámpa alatt, ha lehet), és hát igen, én is megmutatnám állatorvosnak, ő biztos jobban el tudja mondani, mit lehet még tenni, meg hogyan kell ritkítani az etetéseket majd.
2011. dec. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:

Nem akarlak egyébként elkeseríteni, de sokszor ha az anya nem akarja felnevelni a kölyköt, vagy a kicsi "nem akar felnevelődni" természetes úton, annak oka van, és ha mégis erőszakkal túléli a kölyökkort, később kijön még valami baja.

De egyébként hogyhogy nem akart szopni? A cumiből meg megeszi a kaját? Mert ha azóta megtanult, akkor tényleg próbáljátok visszarakni a mamához, sőt, szerintem eleve legyen az anyjánál, max. etetni vegyétek ki, ha a mamától nem kell neki a kaja. Ő tudja a legjobban ellátni.

2011. dec. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat..
2011. dec. 14. 09:47
 7/40 anonim ***** válasza:
Mi 2 napos korától neveltünk fel így egy kutyust most 2 hónapos és szerencsére semmi baja. Cumis üvegből etettük 2 óránként nem volt egy leányálom de megcsináltuk. Mondjuk ha valahogy tudnál neki egy kis valódi anyatejet szerezni nem lenne rossz legalább naponta egyszer mert könnyebben elkap mindent szegényke. Sok sikert és kitartás a felneveléséhez.:)
2011. dec. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó kívánságot,én is 2-3 óránként etetem éjszaka is.Most kezdett már székletelni nem folyékony kicsit keményebb de normális,világos színű a tápszertől az gondolom jó most nem sír nyugisan alszik.sajnos az anyjának éppen van teje ő is tablettákat kap ami meghozza a tejet és olyan tápot ami tej meghozó és csirke fejet mellette,mivel nem volt elég teje és így is 6 kis kutya van mellette ezért nincs ez az egy vele mert ő kisebb volt a többinél és el nyomják.
2011. dec. 14. 09:53
 9/40 A kérdező kommentje:
sajnos az anya nem engedi kivenni a kölyköket ha most őt vissza rakom és nem szopik elpusztul a többi jóval nagyobb leverték ő meg nem olyan elevenen mászott mint a többi,azóta szemmel láthatóan ducibb lett mióta én etetem.
2011. dec. 14. 09:55
 10/40 anonim ***** válasza:
:) Az jó, ha azóta ducibb. Szerintem nagyon ügyesen csinálod. Sok egészséget a kutyusnak. Majd írjál róla, ahogy növekszik, így hetente adhatnál hírt róla, hogy fejlődik :)
2011. dec. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!