Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom betanítani a...

Hogyan tudom betanítani a kutyámat arra hogy sétáltatás után ne menjen ki?

Figyelt kérdés
Egyszer vittem sétálni és minden rendben is ment amíg haza nem értünk kinyitottam az ajtót és kiszökött. Alig tudtam visszaparancsolni

2012. júl. 23. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyszer vitted sétálni?
2012. júl. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
hát meg kell neki tanítani, hogy az ajtón csak a te parancsodra jöhet ki. én úgy csináltam, hogy minden séta előtt leültettem a ajtó elé, és akármilyen izgatott volt, nyitogattam az orra előtt az ajtót, és bizony ha nekiiindult volna, bezártam. ha szépen ült, megdícsértem. ezt sokszor eljátszottuk. de igazából ha tudja azt, hogy "maradj", akkor nincs ezzel gond. most már ott tartunk, ha 1 órán át nyitva van az ajtó, akkor sem megy ki. pedig nagyon izgága kutya.
2012. júl. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Minden egyes nap vinni kell kellő hosszúságú szabad, póráz nélküli sétára. Lehet, hogy ehhez elég a napi 2-3 óra is, de lehet, hogy akár 6-7 órát kell vele mozogni, ez egyed, fajta függő. Annyit kell vele sétálgatni -ismétlem szabadon, nem csak pórázzal- amennyi biztos kifárasztja. Utána már kedve sem lesz kiszökni az utcára.


Egyébként pedig tiltsd le erről. Tiltsd meg neki, hogy kimenjen a kapun engedély nélkül. Hidd el, ez egy egyszerű feladat, ha csak kis tekintélyed is van a szemében, pár szó elég hozzá. Szóval ha ez sem sikerül, akkor nagyon javaslom, hogy minél előbb keress fel egy iskolát, egy oktatót, mert nálatok hatalmas gondok vannak.

2012. júl. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
tök jó az előző válasz, de azért megnézném, hogy ki tud napi 7 órát aktívan mozogni a kutyájával.
2012. júl. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Jól írták előttem, napi rendszerességgel kell sétáltatni, ahol minél többet lehessen póráz nélkül. Szüksége van a kutyákkal való hancúrozásra, futkosásra, a Veled való tanulásra, játékra.

Mellette egyszerűen ne engedd ki engedélyél nélkül. Odaállsz a kapuhoz, lassan nyitod, ha a kutya furakodna, becsukod...ezt addig csinálod, amíg a kutya teljesen nyitott ajtó mellett se akar kiszaladni. Használhatsz az ajtó becsukásával egyidőben nem tiltószót is akár.


Az meg, hogy egy kutyának napi 6-7 óra aktív mozgásra van szüksége, az már tényleg nonszensz. Az embernek erre nincs ideje...mondom én, aki naponta 3-4 órát sétálok-mozgok aktívan a kutyámmal, aki kerti kutya :)

Nekem ne mondja senki, hogy napi 2, max. 3 óra AKTÍV, mozgató séta, futtatás nem elég egy kutyának, legyen az akár hiperaktív is...az lehet, hogy nem döglik ki a fáradtságtól, de azért elvárható ennyi mennyiségű és minőségű foglalkozás után, hogy a kutya otthon ne legyen láb alatt

2012. júl. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%-os a válaszom, mert megtanítottam a kutyámnak, hogy ne menjen ki az ajtón engedély nélkül. éljen a kutyásrész!
2012. júl. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!