Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Testvérem tucatnyi kutyát...

Testvérem tucatnyi kutyát tart családi házunkban és az udvaron. A kutyák tartása nem felel meg a biztonsági és közegészségügyi előírásoknak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az önkormányzat nem tesz semmit, mert a városunkban nincsen korlát a kutyák számára. Kihez forduljak? Ki segíthet nekem?

2012. júl. 23. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
hát először is, meg kell tudni, hogy tényleg nem tartja jól, nem csak te pikkelsz rá. tehát hány kutya, mekkora területen? mit esznek? sétálnak eleget? beszéltél már vele a problémáról?
2012. júl. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ÁNTSZ, menhelyek, Állatvédőrség... nem tudom, én is csak tippelek
2012. júl. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Sehol sincs korlátozva, h hány kutyát lehet tartani. Annyi a lényeg, h egy kutyára jusson 10 nm.


Ami alapján bejelentést tehetsz:

"akkor lehet az állattartást korlátozni, ha az állatok védelméről és kíméletéről szóló 1998. évi XXVIII. törvénybe (a továbbiakban: Ávtv.), illetve a Korm. rendelet(a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló 41/2010. (II. 26.) )-be ütközik. Kiemeli, hogy a települési önkormányzat jegyzőjének az állatok védelmével, valamint az állatok nyilvántartásával kapcsolatos egyes feladat- és hatásköreiről szóló 245/1998. (XII. 31.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Korm. rendelet2) 7. § (1) bekezdése alapján az állattartás korlátozására, megtiltására a jegyző jogosult."

2012. júl. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Félek a kutyáktól mert félelmet keltően támadnak rám, falkában. Eddig még nem haraptak meg, szerencsére. A polgármesteri hivatalhoz fordultam már a panaszommal, de az nem tett semmit.
2012. júl. 24. 20:22
 5/7 anonim ***** válasza:
16%

Ott laksz és téged támadnak a kutyák? Esetelg ha megismernéd őket...


Ha ténylegesen nem felel meg, akkor szólhatsz a jegyzőnek (hivatalos ,írásos bejelentést tégy), aki majd szól a hatósági állatorvosnak. Ő leellenőrzni, h a helyzet mefelel-e az előírásoknak vagy sem.

2012. júl. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az önkormányzattól akkor kérdezd meg, mi a hivatalos eljárás ilyen esetben. Javaslom, irásban tedd min. ajánlott levélben.

Ha nem kapsz választ, az önkormányzat felügyeleti szervét, a kormányhivatalt kell keresni, bár én úgy "szoktam" csinálni, hogy irok még egy levelet az önkormányzatnak ha nem elégitett ki a válaszuk és nyugodt lélekkel beleirom, hogy amennyiben nem kapok kielégitő választ, felügyeleti szervükhöz a kormányhivatalhoz fordulok. Ekkor meg szokott oldódni. Nem vicc.

2012. júl. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Leírtam a kérdezőnek részletesen h mit írjon bele a jegyzőnek címzett levélbe, aztán ha nem reagálnak, akkor lehet menni az egyik szakértőhöz, aki képes még az önkorit is feljelenteni :)
2012. júl. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!