Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek tőlük érdemes...

Szerintetek tőlük érdemes kutyát venni? KÉP

Figyelt kérdés

[link]


Mire mindent megveszünk, berendezünk, körülbelül akkorák lesznek, hogy elhozhassuk őket.


Itt a másik:

[link]



2012. júl. 23. 13:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem nem, bár ha a fehéreket ingyen adnák, akkor talán elgondolkoznék rajta. Gyorsan átfutottam pár aprós oldalt, van fent pár nem Top10-es tenyésztő, aki TK-el is majdnem ilyen árban adja a kölyköket, én inkább hozzátenném még azt az 5-10e Ft-ot és tőle vennék. De van tenyésztőtől fehér kölyök is, akit hobbi célra adnak TK nélkül (a nem fehér tesóknak van TK-e), ha rá is vállalja ugyanazt a garanciát szerződésben, mint a többire, akkor az is jó választás lehet. Szerintem nézz még szét, vedd fel a kapcsolatot pár kezdő/ nem olyan ismert tenyésztővel, esetleg a fajtamentőknél is vannak fiatalabb kutyák. Igaz nem ilyen fiatal kölykök, de megéri befogadni egy menhelyes kutyát.
2012. júl. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 noesamuel ***** válasza:
100%

2 kutyám van. az egyiket 20ezerért a másikat 100ezerért vettem.

a 20ezres kutyus idegrendszere lósz@r, esetében azóta (kb 1 év alatt) 300-400ezer forintot köhögtem ki az orvosnál, nembeszélve az ott töltött időről, és legjobban nem a pénz bosszant, hanem, hogy a kutyával szenben nem fer.

a másiknak semmi baja, és tökéletes az idegrendszere.

sajna magyarország még nem jött rá, hogy az 50ezer(ez nagyon baráti ár) alatt kínált kutya, valószínüleg "hibás" egyed.

szimpla matek: vemhes gondozása a mamának, maga az ellés levezényelése, táp hegyek, orvosi vizsgálatok, gyógyszerek, oltások, chip, törzskönyv, plussz még ha szeretne keresni is egy kis pénzt akkor ez az összeg bizony csibész lesz.

de lehet karcsúsítani, magyarország él is ezzel a lehetőséggel, ezért nem kutat a megfelelő "partner" útán. nincs vemhes gondozás, majd lesz valami alapon(maximum 2-4 egyed nem jön a világra). nem kell orvos, gyógyszer, se oltás, mert az a kapitalista világ találta ki, törzsköny szintén nem kell, mert hobby kutya lesz. chip nem kell, mert majd vigyáznak rá nagyon.

sajnos én is fukar voltam az első kutyánál.

2012. júl. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Sokan nem is fukarságból, hanem tudatlanságból vesznek olcsó kutyát. Én is majdnem bele futottam ebbe. Ott kezdődőtt, hogy azt se tudtam merre keressem az eladó kiskutyákat, vagy hogy egyáltalán hogyan működik ez a dolog. Aztán majdnem vettem egy 30 ezres kutyát. Ekkor kicsit utána néztem, és hanyatt estem amikor megláttam, hogy tenyésztőnél 100.000 felett vannak... Havi fizu. :( Utána kicsit elkezdtem beleásni magamat a témába, pár hónap múlva két dologra jöttem rá. Az egyik, hogy nem 100, hanem 150-180, a másik, hogy nem vagyunk még felkészülve egy kutyára, szóval várunk még 1-2-3 évet és összerakjuk inkább az árát, miközben a környezetünket is felkészítjük a kiskutyára. (kerítés pl.) Azóta megvan a kutya és boldogok vagyunk.
2012. júl. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ők nem tenyésztők, szóval elég zsákbamacska a dolog. :/ A fajtatiszta kutya többszörös beltenyészetből jött létre, így az szervezete közel se olyan masszív és ellenálló mint a keverék társaié. A tenyésztőtől vásárolt kutyus szülei mind szűrve van azon genetikai betegségekre amiket a pici örökölhet, s ha ezektől mentesek akkor lehet őket szaporítani tovább, amennyiben ezek közül valamelyiket is kimutatják, már nem szaporodhat tovább az a kutya. Így ha tenyészőtől vásárolsz kutyát, nagyon minimális az esély arra, h egy örökletes betegség is kijöjjön a kutyuson. ez a szaporítókra nem igaz, ők fognak két azonos fajtájú kutyust azt hajrá. Itt sokszorta nagyobb az esély az esetleges örökletes betegség megjelenésére. Nem értek egyet azokkal akik az ilye kutyákat genetikai selejtnek hívják, mert bár kicsi az esélye, de lehetnek ők is egészséges állatok. Ismerőseim körében van, beagle, németjuhász, és palotapincsi is akik mint szaporítótól valók, és eddig semmi bajuk, pedig egyik se fiatal már. De volt az ellenkezőjére is példa, egyik husky-s iszonyat összegeket költött dokira, egy másik king shepherd-el rendelkező meg nagyon egyedi kaját kell adnia a kutyának, mivel szinte mindentől hasmenése lesz. :(

A tancsáom az, h inkább gyűjts még és vegyél törzskönyves tenyésztőtől valő ebet, hidd el jobban jársz. Ja és ami fontos, az aki eleve úgy hírdeti a kutyát, h kérhető is meg nem is a törzskönyv a kutyához, az már eleve nem tenyésztő, mert az igazi tenyésztő ha kell ha nem adja a kutyához a törzskönyvet, mivel a picik megszületésekor le kell adnia a törzskönyv igénylést, v vmi ilyesmi történik, olvass utánna ha érdekel. :P

rem tudtam vmit is segíteni.

2012. júl. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
igen, akkor inkább válassz fajtamentőknél, vagy menhelyen kutyust, ez így nagyon lutri.
2012. júl. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm, 12, 13, 14-s válaszoló meggyőzött.


Tudnátok mondani normális tenyésztőket? A kárpáti kennelt néztem, róluk mit gondoltok?

2012. júl. 23. 17:48
 17/20 anonim ***** válasza:

Én, ha boxert akarnék venni, valószínűleg őket keresném meg:


[link]


Most van is náluk alom egy nagyon jónak tűnő párosításból:


[link] magssy.jpg


A szülőknek nem csak szűrővizsgálatai és kiállítási, hanem munka eredményei is vannak, ami nem utolsó szempont egy eredendően munka-kutyánál. Mindezek után úgy gondolom, hogy a kölykök ára az általad belinkelt hirdetések árának többszöröse lehet, de azokkal ellentétben rájuk megérné kiadni a pénzt. Ha esetleg ez az ár sok, akkor keresd meg a NOÉ Állatotthon boxer mentését, ahogy sok gyönyörű boxer várja az új, rendes gazdiját:


[link]

2012. júl. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Igen, a mentőket én is néztem, de a párom mindenképpen kicsit szeretne.


Még őket néztem, eddig ők a legszimpatikusabbak.

[link]

2012. júl. 23. 20:07
 19/20 anonim ***** válasza:
Nekem nem szimpatikus. Az egy dolog, hogy kiállításra gyakorlatilag nem jár és a munkáról valószínűleg csak hírből hallott, azt már komoly gondnak tartom, hogy egészségügyi szűrési eredménye is csak egy kutyájának van mutatóban......
2012. júl. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
75%
Fontos, h vedd föl a kapcsolatot a tenyésztővel. Már az első telefon beszélgetésben eldőlehet, h érdemes e tovább nézelődni nálla, mert ha eleve bunkózva beszél veled, akkor hagyd a csába. Másik, h lehetőleg vásárlás előtt (már ha teheted) menj el hozzá, és nézd meg, milyen körlümények között élnek a blökik, érdeklődj felőle mióta foglalkozik a kutyákkal, és miért éppen ezt a fajtát választotta. Érdeklődj a fajtáról is stb. Ha lelkesen mesél neked, és látszik rajta, h szereti a kutyáit, akkor ez már jó pont. Ha éppen ellenkezőleg viselkedik, akkor csak a pénzért csinálja, hagyd a csába, mert az ilyen a kutyáival is úgy bánik, szval majdnem szaporító szinten van. (persze az ilyen nagyon kevés van, de sajnos 1-2 azért akad) Emellett ha veszel kutyát, mindig mind2 szülő és lehetőleg felmeniőnek is kérd el az orvosi könmyvét, anélkül el se hozz egyetlen picit se! Ha díjnyertes valamelyik szülő az + pont mert ez eleve a jó idegrendszerről tanuskodik. sztem olvass utánna ennek a dolognak, rengeteg hasznos infó van a neten, és írdatlan sok könyv foglalkozik a témával. Ne sisesd el a vásárlást, mert nem egy tv-t veszel amit másnap visszavihetsz, hanem egy évtizedre kapsz egy hű társat magad mellé!
2012. júl. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!