Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fürdessem 2 hónapos...

Hogyan fürdessem 2 hónapos Havanese kiskutyámat?

Figyelt kérdés
2012. júl. 24. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Én lavórban fürdettem a kutyámat . Arra kell figyelni hogy a szemébe és a fülébe ne menjen víz . Valamint nem szabad hideg vízben fürdetni mert tüdőgyulladást kaphat .
2012. júl. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bevizezed, lesamponozod, megdörzsölöd, lemosod, megszárítod. Gondolom én :)
2012. júl. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
beleteszed a kádba tegyél bele neki egy fürdőszoba szőnyeget azt a gumisat vagy amit a kisbabák alá tesznek, hogy ne csússzon. Bevizezed a kutyát zuhannyal ( semmi baja nem lesz ha belemegy a víz a fülébe vagy a szemébe a végén vattával kitörlöd meg amúgy is kijön)! Fel hígítod a sampont egy fél literes flakonba ráöntöd a kutyára bele masszírozod és leöblíted. Utána a balzsamot ha van szintén felhígítod vízzel ráteszed hagyod pár percig utána azt is öblíted ameddig a habos cucc le nem jön ! hajszárítóval megszárítod :-)
2012. júl. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lavórban azért hülyeség fürdetni, mert nem tudod rendesen kiöblíteni. Hisz ha egyszer leöblíted vele a kutya egy testrészét, utána a többit azzal a habos-koszos vízzel "tisztítod"?


Ha nagyon trutyis, akkor kétszer samponozd, de amúgy minden stimmel az előttem írónál.


Ja, fürdés ELŐTT fésüld ki és ne dörzsölgedsd a szőrét, h ne csomózd össze. Mindig egy irányba masszírozd.

2012. júl. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Azt hallottam, hogy még kicsi a zuhanyos, samponos fürcsihez, hogy csak vízzel kéne, de megmondom őszintén, elég kellemetlen szaga van már.

És milyen gyakran kell fürdetni? Hetente? Kéthetente? Vagy ahogy érzem, hogy itt az ideje.. ? :)

2012. júl. 24. 12:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Jó minőségű samponnal fürdetheted hetente a havaneset! Akik kiállításra járnak azok is fürdenek szinte hetente . Nézz szét itt : www.zanni.hu itt találsz olyan samponokat vagy balzsamokat amivel fürdetheted, és nyugodtan zuhannyal! Ha nem öblíted ki a sampont rendesen ( márpedig lavórban nem lehet ) akkor korpás lesz, száraz lesz a bőre és a szőre sem lesz olyan amilyennek lennie kell!
2012. júl. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan lehet fürdetni ilyen idősen.
2012. júl. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!! Körül fogok nézni azon az oldalon!
2012. júl. 24. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!