Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről a válaszle...

Mit gondoltok erről a válaszlevélről? Tenyésztő-Vevő

Figyelt kérdés

A közeljövőben szeretnénk egy boxer kölyköt. Úgy gondoltam, hogy tenyésztőtől vennénk, ahogy ti is írtátok, biztonságosabb. Írtam elég sok tenyésztőnek emailt, kettő válaszolt, az egyik ezt írta:


"Jelenleg van egy eladó almunk melyben 4 darab kiskutya található 3 szuka és egy kan minegyikük sárga!A jövő hét végén fog születni egy újabb alom a kennelünkben a Brutus-Carmen párositásból és rá 2 hétre a Brazil-Lili pásositásbólŐk kb szeptemberben lesznek elhozhatóak!!A szülőket megtalálja a honlaunkon!Hogy születik e fehér kölyök nem tudni!A fehérek ára 30 ezer Ft szokott lenni !Természetsen ők is oltva féregtelenitve ,szerződéssel,kölyökcsomaggal kerülnek gazijukhoz természtesen a törzskönyvet kivéve!Ha bármilyen kérdése van kérem hivjon vagy irjon szivesen válaszolok!Addg is nézze honlapunkat és ha változás történik kennelnkben vagy megszületnek a kiskutyák azonnal felrakom őket!"


A kérdésem az volt, hogy lesz-e náluk előreláthatólag fehér kiskutya, mert ők tetszenek a legjobban. Illetve, hogy milyen áron adja a kutyákat, mert nem ezen szeretnénk spórolni természetesen, de azért fontos, hogy ki mennyit kér el. Jobb erről tájékozódni.

Szerintetek csak a fehér kutyákat adja ilyen áron, vagy mindet? Mit jelent az, hogy "természetesen a tk-t kivéve"?

Egyáltalán nem feltétel a törzskönyv, de ha már az ember tenyésztőtől vesz, akkor igenis adjon hozzá.

És vajon csak a fehér kutyához nem jár a tk, vagy egyikhez sem? A fehérek tényleg nem kaphatnak?


Már visszaírtam neki, ugyanezeket, kíváncsian várom a válaszát. De addig is kérlek mondjatok valamit, mert a kutya neveléshez értek, voltak már KEVERÉK kutyáim, de még soha nem vettem pénzért állatot.


2012. júl. 25. 08:24
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Minden 5. fehér boxer siket, ezt majd alaposan ellenőrizd le.

Őt pl. ezért dobták ki :(

[link]

2012. júl. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Tündéri, nagyon tetszik.


Ő örökbe fogadható kutyus?

2012. júl. 25. 09:57
 13/27 anonim ***** válasza:

Igen, az lesz majd, de nem tudom még pontosan mikor és nem minden áron akarják örökbe adni. Az biztos, hogy mivel siket, egyedi tanítást igényel és jól megszűrik a gazdi jelölteket. Most egy állatotthonban van, nagyon jó helye van :)


Egyébként fb-on van egy boxeres csoport, ha gondolod csatlakozz, ott fognak tudni jó kennelt ajánlani :) - én is fent vagyok, igaz nekem bullmacim van :)


[link]

2012. júl. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 VBeata81 ***** válasza:

Nem ismerem a kennelt, tehát lehet, hogy nincs igazam, de:

-túl sűrűn hoznak le almot, hogy van idejük törődni a kölykökkel

- túl alacsonynak tartom az árat

- miért természetes, hogy egy tenyésztőnél nincs törzskönyv?

Kérdezz rá a szűrésekre, és hogy mit tartalmaz a szerződés!

2012. júl. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

utolsó: gondolom azért 30 ezer, mert a kérdező fehér kölyköt akar.. ha meg eredetileg minden kölyök annyi az tényleg fura.

Törzskönyvet meg azért nem adnak, mert a fehér kölyök színhibásnak számít, nem szabad tenyésztésbe vonni,

2012. júl. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Ezt írta vissza az előbb:



Üdv!

A kölyökcsomag nállunk 1-2 kg tápot jelent hogy a kiskutyának könyebb legyen az átállás az új környezetébe!A jelenlegi almunkban 2 szuka van még eladó és egy darab kan!Mind sárga fehér jegyesek.Az ő áruk törzskönyvel,chippel,oltva féregtelnenitve 90 ezer Ft!A kiskutyák 6 hetsen kaják első oltásukat majd 3 hetente a többit összesen 3 at + a veszetségi oltást!A kiskutyák élete múlhat ha elmulasztjuk ezeket az oltásokat!Itt nálunk az első parvo ellenit kapják meg majd 9 hetesen az új gazdinál a következőt!Az ajánlott oltási program parvo,kombinált,kombinált,veszteségi

Törzskönyv csak a fehérekhez nem jár mivel ez szinhibának minősül a boxernél és igy nem törzkönyvezhető, atöbbieknél mi ragaszkodunk hozzá!

2012. júl. 25. 18:56
 17/27 anonim ***** válasza:

Na így kerek a kép :)

Eü szűréseket nézd meg, ha tőlük hozol el kiskutyát!

De egyébként az oltási programukra kitérve 14 napnak kell eltelnie 2 oltás között!

2012. júl. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Úgy érzem Bella nem lesz a miénk :(


Most szemezgetek egy másik kutyussal, mutatom:

[link]

2012. júl. 25. 20:22
 19/27 anonim ***** válasza:

Jaj nagyon édes ő is :)


Igen, olvastam, hogy Regihez nagyon hozzánőtt már és valószínű, hogy megtartja :)

Keresd fel a Noét!

2012. júl. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Már néztem őket, nem találtam olyan kutyát, akit megláttam, és kész beleszerettem. Aranyos alapon meg nem szeretném hazahozni.

Ezt a fehér kislányt sem kerestem, hasonló módon mutatták, ahogy Te is Bellát. Hát ez is szerelem első látásra! Pedig csak képen láttam. Ha szeptemberben még meglesz, akkor hazahozom :)

2012. júl. 25. 21:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!