Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről a válaszle...

Mit gondoltok erről a válaszlevélről? Tenyésztő-Vevő

Figyelt kérdés

A közeljövőben szeretnénk egy boxer kölyköt. Úgy gondoltam, hogy tenyésztőtől vennénk, ahogy ti is írtátok, biztonságosabb. Írtam elég sok tenyésztőnek emailt, kettő válaszolt, az egyik ezt írta:


"Jelenleg van egy eladó almunk melyben 4 darab kiskutya található 3 szuka és egy kan minegyikük sárga!A jövő hét végén fog születni egy újabb alom a kennelünkben a Brutus-Carmen párositásból és rá 2 hétre a Brazil-Lili pásositásbólŐk kb szeptemberben lesznek elhozhatóak!!A szülőket megtalálja a honlaunkon!Hogy születik e fehér kölyök nem tudni!A fehérek ára 30 ezer Ft szokott lenni !Természetsen ők is oltva féregtelenitve ,szerződéssel,kölyökcsomaggal kerülnek gazijukhoz természtesen a törzskönyvet kivéve!Ha bármilyen kérdése van kérem hivjon vagy irjon szivesen válaszolok!Addg is nézze honlapunkat és ha változás történik kennelnkben vagy megszületnek a kiskutyák azonnal felrakom őket!"


A kérdésem az volt, hogy lesz-e náluk előreláthatólag fehér kiskutya, mert ők tetszenek a legjobban. Illetve, hogy milyen áron adja a kutyákat, mert nem ezen szeretnénk spórolni természetesen, de azért fontos, hogy ki mennyit kér el. Jobb erről tájékozódni.

Szerintetek csak a fehér kutyákat adja ilyen áron, vagy mindet? Mit jelent az, hogy "természetesen a tk-t kivéve"?

Egyáltalán nem feltétel a törzskönyv, de ha már az ember tenyésztőtől vesz, akkor igenis adjon hozzá.

És vajon csak a fehér kutyához nem jár a tk, vagy egyikhez sem? A fehérek tényleg nem kaphatnak?


Már visszaírtam neki, ugyanezeket, kíváncsian várom a válaszát. De addig is kérlek mondjatok valamit, mert a kutya neveléshez értek, voltak már KEVERÉK kutyáim, de még soha nem vettem pénzért állatot.


2012. júl. 25. 08:24
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
azt szeretném megérdeklődni, ha az én válaszom gyakorlatilag ugyanazt tartalmazza mint a többi hozzászólóé, akkor az övék miért 70-80 %, az enyém pedig miért 0 ???? Első voltam.
2012. júl. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Ezen én is csodálkoztam, minden esetre én most felpontoztalak :)
2012. júl. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Köszönöm:)
2012. júl. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Én meg sosem pontozom, inkább jelentek. De most felpontoztalak.
2012. júl. 25. 22:29
 25/27 anonim ***** válasza:

:)

ja és még a szűrésekről annyit. Ugytudom a MABOX rendez tenyészszemléket boxereknek, és ott HD szűrés nélkül el sem indulhat a kutya.

2012. júl. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

A levél teljesen normális, az egyetlen ami nem tetszik hogy 3hetente írja az oltásokat. A netboard fórumon elég aktív volt régebben a tenyésztő (mostanában nem nagyon jártam arra). A szerződésre még érdemes lenne rákérdezni, hogy mik azok a betegségek amikre garanciát vállal.

Mikor kutyát kerestünk nekünk is szóba jött ez a kennel, de a végén inkább örökbe fogadtunk egy kutyát. A fényesfasori tenyészetről viszont sok jót hallottam, igaz azt tudom, hogy nem olcsóak a kölykök náluk.

A brumus kennelben is szoktak lenni fehérek, tavaly ők is 30e Ft körül adták őket.

2012. júl. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

ha dolgozol/suliba jársz és nincs senki otthon akkor nem ajánlom elhozni szeptemberben, mert 1-2hetet mellette kell tölteni hogy beilleszkedjen

én is így hoztam el az előző kutyámat és nagyon rossz volt(mármint a kutya viselkedése)mert napközben sose voltunk otthon8-4ig, és a szomszédok panaszkodtak hogy ugat


A mostani kutyámat nyár elején hoztuk el és nappal nem ugatott mert thon voltunk, most kezdjük szoktatni arra hogy egyedül van, és teljesen jól viseli, szóval én azt ajánlom hogy ha az első heteket nem bírjátok mellette tölteni akkor ne hozzátok el csak ha szünetetek/szabitok van

2012. aug. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!