Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Autós biztonsági öv kutyának...

Autós biztonsági öv kutyának - melyiket vegyem? Márka, tipus, stb.

Figyelt kérdés

Nem az "olcsó" (esetleg teszkós...) változat érdekel!

Minőségi legyen, hol lehet kapni, és indokot hogy miért azt a tipust / márkát ajánlod!

És ne azt irjátok, hogy alphazoo-ban lehet kapni olcsón menjek nézzek be. Azt úgysem veszem meg.


2012. júl. 25. 11:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ezek közt nincs minőségi én a sima netről rendeltet használom (már amikor) de nincs vele baj
2012. júl. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%

Mégis, miért ne lenne jó egy alap autós hám? Ez nem egy biztonsági bébiülés, ADAC tesztekkel. Annyi a funkciója mint egy sima (emberi) biztonsági övnek, gondolom autóvásárláskor sem kérdezel rá külön a biztonsági öv paramétereire - van és kész, ennyi a lényeg.


Nekünk amúgy Karlie márkájú van a Fressnapf-ból: [link]

2012. júl. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Csak érdekességképp:

‎70. § Állatokat csak idegen- és veszélyforrást jelentő anyagtól mentes, tiszta járművön, vasúton, gépkocsin, repülőgépen, hajón (a továbbiakban együtt: szállítóeszköz), illetőleg ketrecben, tartályban, konténerben stb. szabad szállítani, az állatvédelmi- és a 9. számú függelékben foglalt előírások megtartása mellett.


9. számú függelék:

1. Az állatok szállítására csak hézagmentes padlóval és oldalfalakkal ellátott, sérülést nem okozó szállítóeszközt szabad használni. Az oldalfalaknak a jármű padozatához hézagmentesen kell illeszkedniük. Kisállatok szállítására szolgáló gépkocsi és pótkocsi oldalfalainak a padozattól számított legalább negyven centiméter magasan, nagyállatok szállítására szolgáló gépkocsi és pótkocsi oldalfalainak pedig legalább hatvan centiméter magasan kell hézagmentesnek lenniük. A negyven, illetőleg hatvan centiméter magasságon felül az oldalfalak lécezettek is lehetnek oly módon, hogy az állatok testrészei a lécek közötti hézagokon ki ne férjenek. A szállítóeszközt úgy kell kialakítani, hogy abból az állatok ki ne szabadulhassanak.

2. A megfelelően rögzített ketrecben, rekeszben, ládában, kosárban elhelyezett baromfi vagy nyúl és prémes állat oldalfalakkal fel nem szerelt gépkocsin is szállítható.

3. A szállítóeszközöket szélsőséges időjárási viszonyok esetén, nyáron árnyékoló tetőborítással, télen szellőzést is biztosító zárt borítással kell ellátni.

4. Ló, szarvasmarha, juh, kecske és sertés szállítása esetén a szállítóeszközöket almozni kell. Almozásra az állatok egészségére ártalmatlan, az állati ürülék kijutását megakadályozó anyagot kell használni.

5. Az állatokat a szállítóeszközön úgy kell elhelyezni (megkötni), hogy természetes testhelyzetben mozoghassanak vagy pihenhessenek.

6. Ha a szállítás időtartama várhatóan a nyolc órát meghaladja, az állatok itatásáról és etetéséről útközben gondoskodni kell.

7. Huszonnégy órát meghaladó szállítás esetén a ló, a szamár, az öszvér, a szarvasmarha, a bivaly, a juh, a kecske, és a sertés mellé olyan kísérőt kell rendelni, aki az állatok ellátásáról gondoskodik és egészségi állapotukat figyelemmel kíséri. A kísérő kötelessége az etetés, itatás és esetleges locsolás. Egy kísérő legfeljebb négy szállítójárművet kísérhet.

2012. júl. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

11:24

"ezek közt..."??? - mik között??

"sima netről rendeltet" - esetleg egy link, vagy bolt, vagy márka? ha nem minőségi, akkor milyen szerinted?


11:31

Észrevetted, hogy nem a kérdésemre válaszoltál?


én azt vártam, hogy pl megirod: Karlie van, itt és itt vetted és meg vagy elégedve. Ez válasz lett volna a kérdésemre. A linket köszönöm.

A másik: hadd vásároljak már olyan terméket, ami "minőségi" kategória és kérlek ne akard helyettem eldönteni, mi alapján vásárolok. A kérdésem arra irányult, ajánljatok nekem és indokoljatok. Gagyit meg lehet kapni igenis, pl láttam már az egyik jól ismert áruházban is, jó óccsóért. Amit nem vennék meg. De bárki megveheti aki akarja.


Little Red:

Info-dat köszönöm.

Idevonatkozó kresz szabály is van, de ez a bejegyzés nem ezekről szól és nem kéne OFF-olni.


Még mindig várom az ajánlásokat, és kérem indokoljon aki ir, miért van megelégedve azzal amilyet használ.

Kérek mindenkit, ne OFF-oljatok, semmi más nem érdekel csak a kérdésemre korrekt és lényegre törő válasz.

Köszönöm.


Kértem azt is, hogy indokoljon aki ir. Fél válaszok nem válaszok, nem tudom őket hasznositani....sajnos.

2012. júl. 25. 12:40
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Jó érzés volt mindenkit kiosztani? :)


Én még 5 éve vettem a Fressnapfban biztonsági övet a kutyámnak, a márkájára nem emlékszem, de szerintem csak egy fajta van több méretben. Sokat utazunk, strapabíró, igaz még éles helyzetben szerencsére nem kellett bizonyítania, de szerintem akkor is megtartaná a kutyát.

2012. júl. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem kiosztás, és ez az én kérdésem volt, jogom van eldönteni, mi válasz rá és mi nem. Szabály is, h a kérdésre kell válaszolni, nem másra, - én csupán elmondtam, h nem ez történt. Magyar módi: ha elmondom az igazságot, mindenki felkapja a vizet , felelősséget h jah tényleg én hibáztam, elrontottam, eltévesztettem,..nem akar vállalni senki. Hujh, szomorú.
2012. júl. 25. 15:00
 7/14 anonim ***** válasza:
25%
Akkor vegyél olyan övet amilyet akarsz, aztán majd less h miért büntet meg a rendőr. Tudod ki segítsen neked legközelebb? A halál!
2012. júl. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kedves LittleRed,

a rendőr nem büntet meg mert nincs szabály ezekre a dolgokra.

Tehát nem kéne ilyen stilusban irnod olyasmit ami nem is igaz.

A kresz rendelkezéseit itt találod. És nem segitség ha másról beszéltek mint ami a kérdés, hidd el! Neked se lenne az.


A kresz link, ha már itt tartunk:

[link]

2012. júl. 25. 15:16
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
‎3 összefüggő jogszabály van ez esetben. 1. Kresz: mely rendelkezik a személy és teherszállításról. Az állat pedig a jogban dolognak minősül, nem személy, így a teherszállítás szabályai vonatkoznak rá, azaz rakomány. (2. A már említett FM rendelet, amely az állatszállításról mintegy pluszként rendelkezik, ezért irányadó. Összefüggnek. 3. Szabálysértési törvény, mert ez minősíti szabálysértésnek.
2012. júl. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Megkérek mindenkit, aki itt bejegyzést ir, csak és kizárólag az eredetileg feltett kérdésre legyen szives válaszolni, egyéb esetben bejelentést teszek a honlap üzemeltetője felé. Túl sok a nem a kérdésre irt válasz már igy is.
2012. júl. 25. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!