Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én SOSE AKARTAM kutyát, mégis...

Én SOSE AKARTAM kutyát, mégis én vagyok folyton leb***va hogy nem gondoskodok róla. De miért is?

Figyelt kérdés

Lehet hogy egyeseknek ez most az fogja sugalni hogy milyen szemét önző alak vagyok aki így viselkedik, de nem baj!


Az a helyzet, hogy szeretem én az állatokat gondoskodni is gondoskodnék róluk, ha én akarnám, és nem kötelezve lennék rá, és lecseszve!

Szóval úgy szokott lenni, hogy apám kitalálja, hogy kell kutya a házhoz, se szó se megbeszélés haza hoz egyet, anyámnak megmondja, hogy "majd én vigyázok rá, ne aggódjatok, nem kell hisztizni, semmi dolgotok nem lesz vele!" akkor ugye pont hogy nem gondoskodik róla, és anyám össze vesz vele, hogy minek hoz ide kutyát, ha meg se beszéli velünk, és nem is gondoskodik róla...

Ekkor jövök be én a képbe: Apám rám fogja, hogy itt vagyok én, semmit nem csinálok, miért nem foglalkozom én vele...


Ja amikor nem voltak itthon én etettem meg szedtem a kutya sz*rt meg minden ilyen, és egy szimpla "köszi, ügyes voltál" se hallottam soha!

Csak a lecseszést, hogy én miért nem csinálom meg!

De nem én akartam a kutyát, miért én vagyok érte a felelős?

Szerintem az a felelős a kutyáért/macskáért/akváriumért aki megvette/hazahozta/befogadta!

Az élete végéig, és SENKI MÁS!

Már elegem van!

Mégis miért van ez?



2012. júl. 25. 13:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
66%

Hiába pontoztátok le a 7. válaszomat, akkor sem lehet senkire ráerőltetni, hogy ő márpedig kutyaőrült állattartó legyen!


Ha ő szerezte volna be magának a kutyát, akkor azt mondanám, hogy igen, egye meg, amit főzött, de egyértelműen nem erről van szó.

Tudom, hogy ez a fórum tele van elvakult kutya-imádókkal, akik szerint a kutya nyolcszor annyit ér, mint egy ember, és azok pontoztak le engem. Nem igazán érdekel a véleményetek, én az ember, jelen esetben a Kérdező szemszögéből közelítem meg a dolgot, és igenis megértem, hogy ő azt mondja, hogy erre nincs kedve/kapacitása. Ez nem olyasmi, amit mindenkinek KELL, ami kikényszeríthető lenne.


Nyilván a kutyát sajnálom én is, de a megoldás nem az, hogy rányomjuk valakire, aki nem akarja (na, és kedves, kutya-fanatikusok, ettől mennyire lenne jó élete szegénynek!?), hanem akkor keresni kell neki olyan otthont, ahol szeretik, akarják, és foglalkoznak is vele.


Ennek ez az egyetlen megoldása, nem pedig az, hogy valakire ráparancsolunk, hogy márpedig mostantól neki kötelessége foglalkozni a kutyával.

2012. júl. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
56%
Örülj neki, hogy apád nem 10 tehenet tart, amelyeket neked kellene megfejned napi 2-szer! Te gyerek vagy, ha a szüleid úgy döntenek, hogy a te feladatod a kutya ellátása, akkor nem szövegelsz, megcsinálod és kész! Nem halsz bele! Még mindig jobb, mintha kapálni kellene járnod, vagy napi szinten trágyát lapátolni, vagy sorolhatnám... A szüleid házában azt csinálod, amit mondanak!
2012. júl. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

mivel én szeretem a kutyákat és tartok is mert én szerettem volna,nekem örömet okoz..

de talán én ezt tenném!

keress neki új gazdit és elviszed "sétálni" közbe oda adod az új gazdinak, a szülőknek meg egyszerűen megmondod,hogy : én nem akartam kutyát és foglalkozni sem szívesen foglalkozok vele,mindent rám hárítottatok közbe ti akartatok kutyát ,nem én,mivel ti nem foglalkoztok vele és én se szívesen jobbnak láttam hogy keressek neki új gazdit..

talán ez a legjobb mód és a kutyának is jobb lesz és neked is!!

2012. júl. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
26%
Utolsó! Itt nem a kutya a lényeg, hanem a kérdezőnek büdös a meló! Ha az apja pl. paprikát ültetne és azt kellene a gyereknek gondozni, locsolni, akkor meg az lenne a baja, hogy miért neki, holott ő utálja a paprikát!
2012. júl. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Tiszteld apádat, csináld meg, amit kér, mert hidd el, ő sokkal többet tett már érted! Egy családban mindenkinek megvan a maga feladata, a tied a kutya ellátása! Apádé, hogy megteremtse neked a feltételeket a nyugodt élethez, hogy ne kelljen nélkülöznöd. Pl. legyen számítógéped és interneted, ruhád, iskolába járhass, legyen mit enned, stb. Hidd el ezeket megteremteni a számodra, sokkal nehezebb feladat, mint ellátni egy kutyát! Apádat pedig tiszteld annyira, hogy ne szidd ország-világ előtt azért, mert kér tőled 1 óra segítséget naponta!

2012. júl. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Van olyan gyerek, akit a szülei nem akartak, aztán mégis felnevelik!
2012. júl. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

"Tiszteld apádat, csináld meg, amit kér, mert hidd el, ő sokkal többet tett már érted! Egy családban mindenkinek megvan a maga feladata, a tied a kutya ellátása"


De hol akartam én kutyát?

Most mondhatjátok, hogy "ja a főnöködnek is megkell csinálnod amit mond, nincsa mese, ha tetszik, ha nem!" ja persze csak hogy ott a pénzért dolgozik az ember nem pedig azért, mert a főnök nem akar megcsinálni valamit, és én vagyok a legközelebbi aki elvégzi helyette!

2012. júl. 25. 17:11
 18/19 anonim ***** válasza:
42%

Apádtól nem kapsz semmit??? Elvárnád, hogy fizessen neked egy kis munkáért, holott felnevelt, enni ad, fűt rád, taníttat? Ha az én gyerekem lennél egy ilyen duma után alaposan megnézhetnéd magad! Se internet, se számítógép nem lenne a számodra egy jó ideig, az biztos! Nem szégyelled magad?


Hálátlan gyerek! Egyből tudtam, hogy innen fúj a szél!

2012. júl. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
58%

ma 19:30


Szívemből szóltál!

2012. júl. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!