Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hozzáértők válaszát várom!...

Hozzáértők válaszát várom! Nem veszélyes-e staffordshire terriert tartani egy 7 éves gyerek mellett? Lenne vele foglalkozva, jó körülmények közt nőne fel, csak félek hogy gondol egyet és látja hogy erősebb a gyereknél és megtámadja.

Figyelt kérdés
2012. júl. 25. 14:15
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Hát minden délután ahogy hazaérek suliból, szóval kb. 4 órától estig ráérek. Hétvégén meg egész nap. Olvastam hogy mozgásigényes de nem probléma ha kihagy egy napot. De minden nap foglalkoznék vele!
2012. júl. 25. 20:34
 12/14 anonim válasza:
Szia! Először is, az a lényeg, hogy kölyökkorától együttlegyen a kisgyerekkel, hagy szokja meg, semmiképp ne vegyél felnőttet, és fáraszd ki rendesen, és ami a legfontosabb, fél szemmel mindig figyelj oda rájuk, ha együtt játszanak. Verni nem szabad mert tényleg agresszív lesz tőle, inkább dorgáld, ha nagyon rosszat scinál a testi fenyítés merüljön ki annyiban, hogy a tarkójánál meghúzod a bőrét, mivel az kutyamama is így dorgálja meg őket. Nagyon fontos, hogy ne engedd magad fölé kerekedni, mert hajlamosak a fejedre nőni. pl: ne engedd, hogy nálad magasabban legyen, vagy akár veled egyszinten, értem ezalatt hogy, ne engedd ágyba meg székre ülni, mindig tartsd kézben a dolgokat, hogy lássa ki az úr. Aúgy az előttem szólóknak igaza van, hogy úgy lettek kitenyésztve, hogy embert semmiképp nem bántanak, hacsak a gazdáját nem érzi veszélyben, akkor viszont nem hátrálnak meg. remélem hasznos, és kielégítő választ tudtam adni:)
2012. júl. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek :)
2012. júl. 27. 15:10
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

Nehogy már lexikonokat olvass mielőtt veszel egy kutyát. Én megértem miért tetted fel ezt a kérdést és jogosan tetted fel. Nyugodtan legyél nem lesz problémád a kutyával nem fogja bántani a gyerekeket SOHA én már régi motoros vagyok a staff és egyéb hasonló állatok terén. Verés pedig igen is kell. Ennek a kutyának nem fogod elmagyarázni a dolgokat jutalom falatkákkal. De verés és verés között is különbség van. Az aggresszíót nem az válltja majd ki a kutyából hogy oda csapsz neki egy pálcával vagy akár a kezeddel egy nagyot mindenhez valamit kötni fog és ebben az esetben azt fogja felfogni hogy EZ ROSSZ!!! Rendkivül tanítható és okos állatok.

Viszont ha "csibészeltetni" akarod akkor kösd ki egy fához hagy magára egy napra csak vizet adj neki és minimális ételt küldj oda 1-2 olyan embert akit nem ismer és verjétek meg azért nagyon neee de csapkodjátok!!! Ezt nem is kell megismételni első alkalommal a kutya tüzesebb lesz rá fog fordulni emberre és állatra egyaránt. Na de ez kérdés kinek van ilyen kutyára szüksége??:)

2014. júl. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!