Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kanári szigeteki kutya vagy...

Kanári szigeteki kutya vagy rottweiler?

Figyelt kérdés

Mind a két fajta nagyon tetszik, és nem tudok dönteni ezért segítségeteket kérném. A tapasztalatokat is szívesen meghallgatom a fajtákról aki tartja valamelyiket,illetve véleményeket.

1. Melyik agresszívebb?

2. Melyiknek van tekintélyesebb külseje?

3.Jobb házőrző?

4. Ritkább, különlegesebb?

5. Erősebb, fizikailag, illetve dominánsabb más kutyákkal?

6. Melyiknek erősebb a harapása?

Még mielőtt valaki kérdezné, hogy miért érdekelnek ezek, leszögezem csak puszta kíváncsiság, ez alapján szeretnék választani. És szeretem a tekintélyes, masszív erős kutyákat. Köszönöm :)


2012. júl. 25. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1. egyedfüggő, de szerintem a dogo valamivel agresszívabbak (elvégre harci kutya volt, nem is olyan régen).

2. mind a kettő tekintélyes külsejű. A roti a fekete szín miatt, a dogo talán a pitbullosabb külső miatt.

3. a roti. Mivel a dogo harci kutya volt, emiatt az ember iránti agresszió erősen ki van belőle nevelve. Mint ahogy a pitbullból, amstaffból is. Persze biztos van jó dogo házőrző is.

5. egyedfüggő, szerintem kb. egyforma erejű ez a két fajta és egyformá domináns.

6. a harapás erősség is kb. ugyanaz lehet, talán a dogoé valamivel erősebb a masztiff ősök miatt.

2012. júl. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egyet kihagytam.


4. dogo a ritkább.

2012. júl. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ez érdekes, a rövid fajtaleírásban az van írva hogy a dogo harci kutya volt, de ma már telepek őrzésére használják. Akkor ha őrző-védő kutyát szeretnék a roti jobb választás lenne? Mert az első szempont hogy EMBEREKKEL szemben nagyon agresszív legyen, sajna olyan területen élünk ahol ez szükséges. Jahh és dogoból feketére vagy sötét színűre gondoltam :)
2012. júl. 25. 14:59
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Rottweiler jobb választás KANÁRI inkább kutyákkal domináns
2012. júl. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyre jobb "hozzáértő" válaszok jönnek!!! Ismeritek egyáltalán a Dogo Canariót????? Jellemben semmi köze az amstaffhoz, sem a pit bullhoz. Velük ellentétben a canario a területét nagyon is védi, idegenek oda biztos be nem teszik a lábukat. A gazda jelenlétében is épp, hogy megtűri őket.

Kérdező! Én a canariót ajánlom, ugyanolyan kemény mint a roti, sőőőt..., ezért is csak hozzáértő embereknek ajánlom, nagyon kemény kutya. Viszont a családját nagyon imádja.

2012. júl. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! A területén kívül is bármikor megvéd.
2012. júl. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
a roti az egyik legjobb kutya a világon, agresszió-nevelés kérdése, illetve természetesen minden regadozó állatban jelenlévő tulajdonság, a roti tekintélyt parancsoló és gyakran szerepel a hírekben:), kitünő területvédő, de nem csinál feleslegesen semmit, az egyik legerősebb harapású kutya a világon, kellően domináns karakter nem csak kutyákkal emberekkel is, a jó roti ritka, de annál értékesebb!!! lehet jó tenyésztőket találni annak ellenére, hogy a 90-es években szétcseszték az állományt....
2012. júl. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért a masztiffoktól jócskán elmarad a harapása. Majdnem csak fele akkora erősségű.
2012. júl. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Huhh elég eltérő vélemények és ajánlások, nehéz lessz dönteni, szívemszerint mind a kettőt tartanám, de ketten már kiennének a vagyonomból :) Köszönöm a segítséget!
2012. júl. 27. 13:21
 10/11 anonim ***** válasza:

5-ös 6-os válaszoló vagyok! Nemtudom mennyit szeretnél szánni a kutyára, de ha a canariót választod, akkor 150 ezer körül-re számíts. Igaz van 50-60 ezerért is, de azok olyanok is (túl rövid orr, szinte már kerek fej, túl tömeges test), kinézetileg távolról sem hasonlítanak egy igazi spanyol vérvonalú canarióra. Nézd végig a tenyésztők honlapját, hogy milyen típust szeretnél, mert ha megnézed a kenneleket, nagyon eltérőek.


A lényeg, hogy akármelyiket is választod rotit vagy canariót egyikben sem fogsz csalódni. :)

2012. júl. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!