Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy rottweiler kan kutya...

Egy rottweiler kan kutya mikor kezd jó házörzővé válni?

Figyelt kérdés
Az enyém 1 éves múlt és tegnap előtt bejöttek az udvarra és leszedték minden gyümölcsöt. (köszmétét,szedret,fehér epret,málnát,meggyet...) A rotim nem is ugatott és nem is csinált semmit. Szerintem aludt. Mikor kezd jobban területet védeni?

2012. jún. 28. 20:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hát már el kellett volna kezdenie szerintem. Igaz nem értek túlságosan a Rotikhoz én Német juhászos vagyok de a mi mostani német juhászunk is már 7 hónapos korától őriz.
2012. jún. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az utcán már szét akarja tépni a neki nem szimpatikus embert,de most kicsit ideges vagyok,hogy bejöttek és a kutya nem csinált semmit.
2012. jún. 28. 20:52
 3/17 anonim ***** válasza:

Én egy Cane-corsot ismerek aki a neki nem tetsző személyt meg ugatja ill. csak a gazda jelenlétében támad. Milyent nincsen az udvaron senki bárkit farkcsóválva beenged.

Köztük a szomszédom Rotija is ilyen...

2012. jún. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Az utcán ott vagy hátvédnek Te.

Egy kutyában vagy van őrzésre hajlam, vagy nincs. A szüleinek milyen képességei voltak?

Mivel fiatal a kutya, egy jó tanító segéddel meg lehet neki mutatni, mit is vártok el tőle. Mire 18 hónapos lesz, bele fog jönni. Talán.

2012. jún. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Fú, hát ha ez történt veled, akkor bocsi, mert szeretem a kutyákat, de a tied nagyon bamba, a mostani húzásával. Egy segéddel, és egy csibészkarral meg kéne neki mutatni, hogy mi tájba az idő. Ha egy éves már elmúlt, régen fel kellene ismernie az idegent, és minimum ugatni, vagy hasonló, és a tolvaj meggondolná maradjon e. amúgy lehet nem idegen volt, aki lopott. Ismerős nem lehetett? Rokon például? A kutya lehet megismerte, azért nem jelzett. Nem lehet bízni semmiben. Ha a kertedet nem lehet belátni, lehet csendben átmásztak, lekapkodták a termést, aztán agyő. Szóval, nem tudom mit tegyél, de kérdezősködj, hátha valamelyik rokon a bűnös. Valami miatt nem szólt a kutya. Tényleg egy csibészelés nem ártana neki.
2012. jún. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nevelni kell, hogy házörző legyen:D
2012. jún. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Arra a döntésre jutottam,hogy elviszem egy tanárhoz és csibészeltetni is fogom. Nagyon idegesít most az egész. Néha azzal is 'szórakozok',hogy így kerítésen keresztül uszítom a cigányokra,mert a mi utcánkba sok a cigány. Sokat viszem sétálni is. Remélem utolsó eset volt.
2012. jún. 28. 21:39
 8/17 anonim ***** válasza:
Kezdésnek jó az iskolai foglalkozás. de ott ne várd, hogy házőrzést fognak neki tanítani. Iskolákban sport kiképzés folyik. Nálunk ez úgy megy, hogy amikor a kutyán már látja a kiképző, hogy valamit már működik, akkor kimegy házhoz, megismertetni a kutyával a szituációkat. Sőt, a végén mást is visz magával, hogy a kutya ne csak rá dolgozzon.
2012. jún. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Vegyél másik kutyát ez biztos szaporitótol van és ideg gyenge én kutyám 3 hónaposan ugatta az idegeneket:)
2012. jún. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Utolsó, mi köze van az ideggyengeségnek ahhoz, hogy nem támad?! 3 hónaposan ugat, az egy dolog. A kérdező kutyája is ugat, írta is!

Kérdező! 1 éves még kölyök. Biztosan belejön, mindenesetre azt jól teszed, h. elviszed iskolába! Egyébként még mázli, hogy nem mérgezeték meg! Ennek pedig örülj!

És mi lenne, ha pl éjjel bent aludna és akkor mivel ott vagytok, biztos ugatna a neszre! És felkeltene titeket! Ez komolyan működik! Mert az biztos, hogy hallotta volna. Anyósom is így csinálta, éjjel a kutyákat bevitte a lakásba, hogy nehogy vki megmérgezze, és ha bármi nesz volt, tuti meghallották onnan bentről!

2012. jún. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!