Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptam egy Vizsla kutyust,...

Kaptam egy Vizsla kutyust, úgy kb.3 hónapja. Mostanra elég sokat nőtt, de nagyon "rossz" ugrál mindig, nem fogad szót, ha kimegyek simogatni akkor is harapdál. Mit lehetne csinálni? Vagy a Vizsla ilyen marad, amíg meg nem nő?

Figyelt kérdés
2012. júl. 25. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Milyen nevelési módszereket alkalmaztál nála az elmúlt 3 hónapban? Mert ha csak hagytad, hogy nőjön, mint a gaz, akkor ne csodálkozz, ha nem működik. Csak akkor fogja tudni, milyen a helyes viselkedés, ha megmutatod neki. Ami rossz, arról tiltsd le, ami jó, azt dicsérd meg, és foglalkozz aktívan a falkavezérség kérdésével (könyvekben vagy neten utánanézhetsz).

Ha pedig egyedül nem megy, akkor keress egy jó kutyasulit, ahol megtanítanak bánni az ebbel :)

2012. júl. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen egyet értek az első hozzászólóval.

Ha felugrál emberekre, azt könnyen tudod kezelni. Ha felugrik, nem nézel rá, nem beszélsz, csak hátat fordítasz neki.

Harapdálásról le kellett volna szoktatni kiskorában. Ezt kutyasuliban tudnák neked megmutatni.

Legyél falkavezér, domináns és nyugodt.

Nagyon ajánlom: Jan Fennell: Kutyapszichológia, avagy tanuljunk meg kutyául

2012. júl. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Nekem is van egy kölyök magyar vizslám nekem is ugyan ezeket csinálja. Vidd el kutya suliba vagy nézz meg egy oldalt pl.: [link] és [link]
2012. júl. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Vidd el kutya suliba vagy nézz meg egy oldalt"

Ha egy oldal megnézése egyenértékű lenne a kutyiskolával, rég kihalt volna a szakma... :)

2012. júl. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem csak hagytam,hogy nőjön,mint a gaz.Foglalkoztam vele,tanítani nem tudtam,de pl.rácsaptam picit a fenekére,ha szétrágott valamit és erről le is szokott...erre ma szétrágta az egyik papucsomat és mikor kimentem látszott,hogy "szégyenli" magát,lapított is,de nem akartam bántani és nem tudom,hogy mutassam meg neki,hogy nem szabad. A harapdálásról sem tudom elszoktatni.
2012. júl. 26. 22:58
 6/8 A kérdező kommentje:
Kutyasuli meg nincs a közelben...
2012. júl. 26. 22:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor vidd messzebbre, vagy hívj házhoz kiképzőt. Nem véletlenül foglalkoznak szakemberek a témával, vannak dolgok, amiket nem lehet távgyógyítani.

Persze sokat segített volna, ha még a kutya érkezése előtt utánanéztél volna annak, hogy is kell őket nevelni. Most sem késő persze, csak nem biztos, hogy ez elég lesz.

2012. júl. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
értem,köszönöm a segítséget!
2012. júl. 26. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!