Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan büntetitek meg a...

Ti hogyan büntetitek meg a kutyátokat ha "rossz"?

Figyelt kérdés
2012. júl. 9. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ mit csinál, 90%-ban szóban erőteljesen leszidom és bőven elég neki, de van olyan eset is ritkán mikor ez nem elég akkor kap egy taslit hogy vegye észre magát.
2012. júl. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit csinált. Régebben amikor még élt a többi kutyám, nagyon szerettek szökni. Mindig adtam nekik egy kis tockost, nem nagyot csak kicsikét, hogy tudják nem jó amit csináltak, de ettől tartottak és mikor megláttak nem akartak nagyon bejönni. Úgyhogy aztán csak azt csináltam, hogy szépen beengedtem őket és üdvözöltem őket, hogy végre megint itthon vannak.

Amúgy nem szoktam semmit sem csinálni a kutyámmal ha "rosszat" tesz. Már csak egy kutyám él sajnos, de ő nem is tesz rosszat, nem is tud rosszalkodni, mert ő jó kutya, nagyon aranyos, szeretetre méltó. Sajnos vak mindkét szemére, ezért hát nagyon semmit nem csinál, kedvetlen sokszor emiatt. De ez érthető, ráadásul egyedül van, nincs mellette másik kutya.

2012. júl. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is meg vannak a fokozatok: szóbeli szidás, ha valami nagyon nagyon rosszat csinál akkor felé megyek szemtől szemben is szidom közben amíg meg nem adja magát, utána hívom lábhoz és kicsit dolgozunk, utána mehet csak. A munka azért is kell hogy a jó maradjon benne, a dicséret ha jól csinál vmit.
2012. júl. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
hátt én úgy szoktam ha pl bepisil mer bent van akk neki az is elég ha jól leszidom mert nagyon érzékeny az ilyenekre 1szer kicsit túlreagáltam a dolgot és ugy "megbánta" h mikozbem szidtam lefeküdt elém és ott sirt........... de hát nemtom a te kutyád mennyire birja a szidást ..........
2012. júl. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rettentő rossz, meg lett tanítva neki a fontosabb parancsok( ül, fekszik, úttestnél leül, nem ugat, kint marad stb stb) van ha többi kutyával van és hívom nem hallgat rám megindulok felé el rohan. Zárt (!) cipőszekrényből kirámolja a cipőket szétszedi! De csak az én cipőmet, egyedül a férjemre hallgat (ritkán ellenszegül), nézegettem kutyás videókat próbáltam tényleg úgy is bánni vele, hogy ne én legyek neki akitől kaját kunyizik hanem aki ha hívja oda menjen
2012. júl. 9. 11:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem keress rá google-lal a dominancia gyakorlatok kifejezésre, az segíthet. Nálunk szóbeli szidás elég általában. Ha acsarkodik más kutyákkal,ami ugyan ritkán fordul elő, olyankor az oldalára fektetem, amíg megadó nem lesz. Meg még az első időszakban kezdett rászokni a szökdösésre, szóval egyszer nagyon berágtam rá és kizártam a falkából egy napra. Azóta nem szökött, pedig ha akarna, megtehetné.
2012. júl. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk is vannak fokozatok. Csak rászólás, egyszerű szidás, szemmel verés, megtolás és kizárás. Pl. egy behívás megtagadásra -az egyik legkomolyabb szemtelenségre- már komoly büntetést csinálok mindig, ha nagy ritkán kell.

Általánosságban elmondható, hogy akkor hatásos egy büntetés, ha utána 2-nél többször ugyan azt a vétséget utána már nem követi el a kutya többet.


Ne videókból tanulj, azok semmit sem érnek. Én a Fennel könyveket javaslom, azok ilyen téren a legjobbak. Viszont ahogy gyereket sem, úgy kutyás sem lehet megtanulni nevelni könyvből. A leghatásosabb az lenne, ha egy normális suliba ellátogatnátok, ahol a viszonyotok rendezése és így persze a kontrollálhatóság áll az első helyen. (Nyilván ez magában foglalja, hogy egy olyan suli, ahol a kutyák pórázon dolgoznak, pórázon vannak leginkább, ezt nem adja meg.)

2012. júl. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!