Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinaljak a kutyammal?...

Mit csinaljak a kutyammal? (felelme miatt agressziv)

Figyelt kérdés

Van egy 10 eves keverek kistestu kutyam.

1 eve megtamadta egy nemet juhasz haturol(megfogta a hatat es a levegoben rangatta).Azotatol eszrevettem,hogy fel a kutyaktol.Amikor kozelednek fele elkezd morogni,vicsorogni es ha megszaglasszak akkor harap.

Mit csinaljak,hogy ujra bizzon a kutyakban?


13/L



2012. júl. 25. 19:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Gondolom úgy reagáltátok le, hogy "jajj szegény, icipici kutyulim, istenem mi lesz, úristen". Vagy hasonlót. Ilyet sose szabad! Megerősítettétek benne a vinnyogó, rimánkodó hanggal a rosszat. Ilyenkor az a lényeg, hogy ne reagáld le sehogy. Kapd fel a kutyát és minél nyugodtabban, vinni dokihoz. Nyugodtan beszélni hozzá, megnyugtatni. Sajnos sokan nem tudják, hogy kell ezt lereagálni, és csak nyomatékosítja a kutyában a dolgot.
2012. júl. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez elég nehéz helyzet. Vidd el egy kutyaiskolába, vagy ha van valamelyik ismerősödnek, barátodnak egy kutyája, szoktasd hozzá fokozatosan, és jutalmazd meg, ha jól viselkedik, nem fél, nem viselkedik agresszívan. Vagy valahogyan az értésére kell adni, hogy a kutyák nem csak rosszak, hanem jók is lehetnek. Ennek több módja is van. Ha gondolod, írhatok neket privátban egy-kettőt, de itt nem akarom, mert túl hosszú lenne.
2012. júl. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Sosem reagaltam rosszul es nem biztattam hogy feljen.Mindig nyugodt maradtam.

Kutyasuliba nem vihetem,mivel a szuleim nem engedik.


Varok meg valaszokat!

2012. júl. 25. 20:20
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát nézd, így, hogy egy évig hagytad, hogy megszokja ezt a viselkedést, szakember segítsége nélkül nem jósolok túl sok jót neked. Egyáltalán miért most jutott eszedbe, hogy ez nem jó? És miért tartott egy évig "észrevenni"? :)
2012. júl. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hamarabb is tudtam,hogy fel a kutyaktol es elvittem a parkba a tobbi kutya koze,hogy probaljon baratkozni veluk,de nem akar.

Ezert kertem itt segitseget,hogy mit csinaljak vele?

2012. júl. 26. 11:12
 6/13 anonim ***** válasza:
Ehhez első körben olyan kutyákra van szükség, akik megfelelnek arra, hogy rehabilitálni lehessen velük a tiédet, másrészt meg olyan szakemberre, aki megmondja, mikor mit és hogyan csinálj. Sajnos az ilyeneket nem lehet távgyógyítani, mert látni kell a kutya viselkedését, és azonnal lereagálni.
2012. júl. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám is rettegett más kutyáktól (a hátsója szaglászását még most sem nagyon hagyja), és bizony nyugodt, terápiás kutyák nélkül ezt lehetetlen lett volna kioldani. Sajnos ha suliba nem tudod elvinni, nemigen tudok jót javasolni, hiszen te nem tudsz olyan kutyákat szerezni, nem tudsz olyan környezetet teremteni, és a szaktudásod sincs meg hozzá.
2012. szept. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%
Az enyém menhelyi volt, barátkozni ugyan akar, de a kerítésen belül üvöltő kutyákat nem tűri, támadni akar, alig tudom visszafogni. Még ez sem zavarja, ha azok nála sokkal nagyobbak. Minden másban értelmes, okos, szépen sétál, csak ez a baj vele.
2012. szept. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Yukióóóó ***** válasza:
100%
Nem értem miért nem engedik a szüleid , hogy iskolába vigyed? Esetleg az anyagiak miatt vagy úgy általánosságban nem ?! Neked is sokkal jobb lenne meg a kutyádnak a hátra lévő éveit is meg szépíthetnéd ezzel a gesztussal ha az iskolában meg tanulná , hogy nem mindegyik kutya harapja meg !! Hidd el ezzel tartozol a kutyádnak !!!
2012. szept. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

nem tudom miert nem engedik...de azt hiszem,hogy azert mert mar oreg es "nem eri meg" ra kolteni azt a bizonyos osszeget amennyibe kerul a suli


mamamnak van egy eleg nyugodt tacsija...aval nem probalhatnam meg,hogy leszoktassam errol?

2012. szept. 4. 07:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!