Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi séta kell egy kutyának?

Mennyi séta kell egy kutyának?

Figyelt kérdés
Itt mindenki órákról beszél.Mégis hogyan tudja ezt egy felnőtt dolgozó,családos ember megoldani? Kertes házban,mert oké,a lakásból le kell vinni egészségügyi sétára is,azt ne számoljuk.
2012. júl. 25. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Minél több, de minimum 2 óra sétát illik biztosítani egy kutya számára. Akár lakás, akár kert. Én reggel negyed 6-kor kelek, 6-ig lent vagyok vele. Délben a szüleim leviszik 10-15 percre. Aztán én 5kor, amikor megjövök a munkából, kb másfél órára. Majd este 10kor még egy 10 percre.
2012. júl. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Én is dolgozom, két gyerekem van + háztartás.

Reggel 5-kor kelek, viszem 1-1,5 órára sétálni, futni. Utána megyek dolgozni, gyerekem hazajön 1 óra felé. Leviszi ő is sétálni (fél óra). Délután/este 6-tól megint csak 1-1,5 órára, akkor találkozik kutyapajtásaival és játszás kifulladásig.

2012. júl. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
nekem közel van a munkahelyem, reggel leviszem fél órácskára, ez kis egészségügyi, meg kb 15 perc szaladgálás a haverjaival, mivel közel vagyok az ebédszünetem az úgy néz ki, hogy hazafele veszek szendvicset az aluljáróban, a kutyát kiviszem a futtatóba, ő fut, én kajálok (a kaki közepén:D) ez olyan 45 perc, ha meg végleg hazaérek, akkor nem viszem ki egyből, tisztességesen kajálok, netezek, majdnem egy órát, utána megyünk ki 1-1,5 órára, majd este attól függ, hogy mennyire akar kimenni. van amikor bealszik, és nem érdekli már a séta, de van amikor még 10kor kiugrok vele. mivel ivaros, tüzeléskor gyakrabban kell pisilnie, tehát olyankor mindenképp késő este is. hétvégén vagy egész nap kintvagyunk a parkban, vagy pedig elutazunk vidékre, ahol kertben lehet egész nap (betonkutyusnál már ez is szuper), és ennyi. persze van hogy zsúfoltabbak a hetek, és az 1,5 óra csak 45 perc, de törekszünk arra, hogy a kutya is sétáljon, meg mi is, nekünk is kell :)
2012. júl. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Kerti kutyám van, heti kb 2x-3x viszem 1órára futni,a környéken én vagyok az egyetlen ilyen bolond, utálnak is nagyon érte, mert az összes kutya őrjöng ilyenkor a kerítésen .Ennyi bőven elég neki,ott a kert szaladhat benne,meg szoktam dobálni neki bent botot.

Panelkutyának kell az egészségügyi séta napi 1-2 óra .

2012. júl. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

suli időben:

tesómnak közel van a sulija és ő viszi le őket reggel 10 percre és aztán 2 óra körül haza ér akkor 20-30 perc és még 6-fél 7 körül 1 órát lent vagyunk..

mi éjszakára teszünk ki újság papírt meg délelőtt is..


hétvégén minden séta meghosszabbodik és ilyenkor nyáron megyünk mamámékhoz ők kertesbe laknak és ott vagyunk egész nap ,max mi előtt feljövünk még lent vagyunk 10 percig,hogy ha kell végezzék el a dolgukat..


de szeptembertől tesóm Bp-re fog gyakorlatra járni és hol kora reggel kell mennie hol csak délutánra,szóval majd be kell hogy osszuk a sétáltatásokat..de szerintem amikor ő korán megy akkor nekem hamarabb kell kelnem ( 6 kor keltem egyébként) de most már 5:45 kor fogok hogy a kutyák beleférjenek..

de amúgy ha tudnak akkor a szüleim is beszoktak segíteni hogy egy egészségügyi sétára leviszik a kutyákat :)


én szerintem szeptembertől 2-3-ra legkésőbb 4-re tuti haza érek akkor elviszem őket a kutyafuttatóba és akkor kint leszek velük egy órát, és este 6-7 kor is 1 órát..

az egyik kutyánk idős és neki nincs nagy mozgás igénye de a fiatalabbnak kell a sok séta..én eleve többet szoktam sétálni a kutyákkal ,tesóm nem annyira...

2012. júl. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

A szükséges séta hossza, gyakorisága és minősége a kutyától függ. Egy juhász, vadász, őv fajtájú ebnek sokkal több mozgás kell, mint egy bernáthegyinek, vagy egy ölebnek :)

Családban egyértelmű, hogy felosztják a feladatokat, ahogy előttem írták a többiek.


Amikor panelban voltam egy idős kistestű keverékkel egyetem mellett, akkor összevissza voltak a séták olyan szempontból, hogy hol a reggeli, hol a délutáni, hol az esti séta volt a leghosszabb. Úgy indult, hogy a kutyát csak én sétáltatom, Apu nem. De amikor 12 órán keresztül nem voltam otthon, akkor leugrott vele egy 10 percre :)

Amikor 8-ra kellett mennem, és 18 körül értem haza, akkor reggel egy órát kint voltunk, elintézte a dolgát és sétáltunk elég aktívan, utána aludt. Este hazaértem, és vagy csak leugrottam vele 10 percre és késő este sétáltunk szintén majdnem egy órát, vagy gyorsan kivittem 1 órára sétálni, játszani és késő este volt 10 perces eü-i séta.

Amikor kertesbe jöttem a kutyával, ugyanez volt a menetrend, csak az eü-i séták a kapu előtt voltak, de naponta 2-szer hosszabb időt voltunk kint. Ja, és 90 %-ban póráz nélkül.


Mostani roti-nj keverékem úgy szokta meg, hogy a kert ellenére reggel-este séta van, vagy ha viszem magammal fél napra, akkor nyilván este már nem viszem ki. Egyetem mellett próbáltam legalább 2-szer egy órára kivinni póráz nélkül, most itthon vagyok, ilyenkor reggel fél-egy óra, délután-este 2-4 óra, mikor hogy :D

Nagy esőben, vagy pihinapokon van, hogy kimarad 1-1 séta, vagy akár 1 teljes nap is. De ez mindegy, Argos ugyanúgy csak alszik és házat őriz itthon :D


Ja, és bizony ősszel-télen a korom sötétben volt sokszor, mikor heteken át reggel-este sötétben sétáltunk...hogy utáltam :D

2012. júl. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!