Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 éves kutyát is meg lehet...

3 éves kutyát is meg lehet tanítani bármire?

Figyelt kérdés
2 éves korában került hozzánk, azelőtt egy telepen volt, ahol az ismerősöm kutyákat tenyészt. Eddig nem nagyon tanítottam. Tudtok valami jó könyvet, amiből elsajátíthatnám az alapokat? Idősebb kutyát is ugyanúgy meg lehet tanítani mint egy kölyökkutyát?

2012. júl. 26. 08:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, meg lehet tanítani! Elképzelhető, hogy nem lesz olyan könnyű dolgod mint egy kölyökkel, de ez is inkább egyedfüggő szerintem. Az alapok elsajátításához én Jan Fennelt ajánlom, a Hallgassunk a kutyánkra az első könyve, a Tanuljunk meg kutyául a második, ez a hasznosabb szerintem. Az alapok után pedig a konkrét trükkök elsajátításához itt van ez:

*****

Csak sok kitartás és türelem kell hozzá, úgy biztosan sikerül!



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. júl. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Elolvasom ezeket a könyveket, és meglátjuk, mire jutok. :)
2012. júl. 26. 08:48
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Fennel:Kutyapszichológia. Scribden van fenn.
2012. júl. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem könnyebb is felnőtt kutyát tanítani, ők már nem olyan hebrencsek, jobban tudnak koncentrálni.
2012. júl. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szilvi & Argos ***** válasza:

Persze! Csak a gazda szabhat határt a tanulnivalóknak :)

Előző kutyám majdnem 15 évesen, halála előtt 2-3 héttel tanulta meg a fémtálját odahozni vacsi után...

2012. júl. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!