Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a Világ legnagyobb kutyái?

Melyek a Világ legnagyobb kutyái?

Figyelt kérdés

legnagyobb tömegre és a legnagyobb Mar-magasságra vagyok kiváncsi.

A Bernáthegyi a legnagyobb tényleg ?


2012. júl. 28. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

A legnehezebb a tibeti masztiff. 80-90 kg.

marmagassága 35 cm.

A legmagasabb az ír farkaskutya. 80 cm-es marmagasság.

60 kg.

2012. júl. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

35cm a tibeti masztiffnál ?:D:D:D:

Minimum 55cm.

2012. júl. 28. 12:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja, bocsesz, elírtam xdd

65 cm :)

2012. júl. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem A Német Dog magasabb :)

Kannál 80-100cm :)

[link]

2012. júl. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
világ legnagyobb kutyája egy német dog 107cm marmagasággal!!
2012. júl. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló nagy ostobaságokat írt. :-)


Van 16 óriás fajta. Ezek közé tartozik az angol masztiff, a német dog, az ír farkaskutya, az orosz agár, a moszkvai dog, a moszkvai őrkutya, a szent bernáthegyi, a komondor, a kaukázusi juhászkutya, a közép-ázsiai juhászkutya, a tibeti masztiff, a leonbergi, stb.


A legmagasabb 2 fajta átlagban a német dog és az ír farkaskutya. Ők általában 90cm felett vannak, de nem ritkák a 100cm-t elérő kutyák. A legnagyobb mért kutya (Guiness-rekord) egy német dog, amelynek 109cm volt a marmagassága (szegénynek nem sokáig bírta a szíve, ha jól rémlik 6 évig élt). A legendák szerint az ír farkasnál léteztek 110cm marmagasságú kutyák, valószínű valóban csak legenda. Hozzá teszem (az első válaszolónak), hogy az ír farkasok ritkán haladják meg az 50kg-ot, hiába a nagy magasság, agarak, vékonyak, könnyebb súlyúak. Egyébként egy nőstény oroszlány átlagos marmagassága 130cm, szóval még így is eltörpülnek mellette.


Súlyra a legnagyobb két fajta az angol masztiff és a szent bernáthegyi kutya. Ők átlagosan 70-90kg között vannak, de léteznek extrém méretűek is. Ha jól rémlik, a legnagyobb súlyú angol masztiff (guiness rekord) 136kg volt. Ez már egy nőstény oroszlán súlyával megegyező. Persze ez a kutya borzasztóan el volt hízva és gyakorlatilag mozdulni sem nagyon tudott. Ezért is van az, hogy a standard szerint 70-90kg az ideális súlyuk, mert ekkor még egészségesek és mozgékonyak.


A nem hivatalos legmagasabb kutya az okcitániai juhászkutya, nem elismert kutyafajta. Ez egy leonbergiből tenyésztett hibrid fajta. Az átlagos marmagasságuk állítólag 97cm. Én még soha nem láttam ilyet, ezt is hozzáteszem. :-)


Kangal-német dog, kangal-masztiff és kangal-leonbergi mixeket is lehet látni 90centivel és 70-80kg-al a youtubeon, de azok nem fajtatiszta kutyák.


Tibeti masztiffban is vannak állítólag 90kg-os példányok, de én még egy ilyen kutyát sem láttam, pedig ismerek néhány tibeti masztiffot. Azok a kutyák, amiket én ismerek olyan 70kg körül vannak. Ha létezik 90-100kg-os, azok szintén túlsúlyos, beteges állatok.

2012. júl. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!