Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF módszerrel etető nagytest...

BARF módszerrel etető nagytestű kutyák (50+) gazdijai! Mennyit eszik naponta a kutyusotok?

Figyelt kérdés
Legfőképp a hús mennyiségére lennék kíváncsi és hogy nagyjából naponta mennyi a ktg? Színhúst adtok vagy nyesedéket?

2012. júl. 28. 22:34
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

BARF esetén a testsúly 2-4 % a napi adag ennek 70-90% ban húsnak illik lennie :) Én nagyon keverve adom a húst, egészben szoktam nyulat (félbe vágva a 2 kutyának), szoktam csirkét, halat, marhát, kacsát, pulykát, vadat stb színhúst, nyesedéket, belsőséget, egész állatot... mindent adok

Zöldséget turmixolva szoktam adni ugyanis a kutya nemképes bontani a cellulóz.

ezt pl ajánlom:

[link]

itt van fórum

[link]

2012. júl. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Zabot én sem biztos.

Viszont amúgy a mostani tápjában is van rizs. A hús után ebből van benne a legtöbb (egyéb gabona nincs), nagyon szépen fejlődik így a kutyusom, de azért gondolkodom, hogy váltok, mert azért mindenhol azt olvasom, hogy egészségesebbek azok a kutyák, akiknek a gazdi állítja össze, nem szenvednek allergiában, mint a tápos kutyusok és ezt tapasztalom is, most is gyenge pl. az immunrendszere, atkás lett, allergiás valami gyomra is...

2012. júl. 28. 23:43
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
rizst én is szoktam adni... egyetlen gabonaféle amit adok de én kiállítási kutyáknál és vemhes, szoptatós kutyáknál plusz rizzsel tudom legjobban tartani a kutya kondiját, biztos megoldható ez a hús adag emelésével is de nekem így picit egyszerűbb és olcsóbb
2012. júl. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Gyomorcsavar veszélye nem lesz nagyobb szerintetek?

Kb. 1-1,5 kg lenne a kutyám napi adagja felnőttként BARF-ot nézve, amíg a tápból napi 450-500 gramm.

2012. júl. 29. 00:02
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
BARF etetésnél 2x eszik a kutya egy nap...szóval elosztva 2x 500... nem hinném, hogy gond a gyomorcsavarodás alapból a gyomorban magduzzadó száraz táp szerintem problémásabb mint a nyers étkezés esetén, persze azért be kell tartani a kaja után nincs mozgatás szabályt
2012. júl. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
A gyomorcsavar oka 99%-ban a gyomorban megduzzadó táp. Húsnál nem áll fent ilyen veszély.
2012. júl. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 Rotis_lány ***** válasza:
77%

Azért nem 99%-ban a táp a ludas gyomorcsavarnál.

Maradjunk annyiban, hogy 50-50%, mert a gyomortartalom ugyanannyi.


Egy gyomorcsavart túlélő kutyus gazdija

2012. júl. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Nagyobb semmiképpen nem lesz a gyomorcsavar esélye.
2012. júl. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
2x kap enni most is, 250-250 grammot. Kérdés persze az, hogy mekkorára duzzad a táp a hasában, mert lehet, hogy ugyanott lennék... Bár egyébként a 1,5 kg lenne az esélyesebb napi mennyiségnek...
2012. júl. 29. 00:34
 20/29 A kérdező kommentje:
*gyomrában
2012. júl. 29. 00:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!