Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF módszerrel etető nagytest...

BARF módszerrel etető nagytestű kutyák (50+) gazdijai! Mennyit eszik naponta a kutyusotok?

Figyelt kérdés
Legfőképp a hús mennyiségére lennék kíváncsi és hogy nagyjából naponta mennyi a ktg? Színhúst adtok vagy nyesedéket?

2012. júl. 28. 22:34
1 2 3
 21/29 Rotis_lány ***** válasza:
55%

Az én kutyám a főt kajától kapott gyomorcsavart, mert tele volt a gyomra, és hempergett. Most a napi 300g tápnál (két részre osztva) ez a veszély nem áll fent.

Szóval sajnos de, nagyobb a veszély gyomorcsavarra.

2012. júl. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
7%

Úgy tűnik neked fogalmad sincs, mi a gyomorcsavar. Mondjuk ennek az is lehet az oka, hogy magyarul nem helyes a kifejezés, ugyanis a gyomornak nem feltétlenül kell megcsavarodnia, elég ha megduzzad. Angolul bloat a neve, nem véletlenül.

Tápnál ez a veszély fokozottan fennáll, hiszen a gyomorban megduzzadó táp levegőt szorít ki onnan.

Kicsit tájékozódj, mielőtt baromságokat írsz.

2012. júl. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Üres gyomor is át tud fordulni sajnos.
2012. júl. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy nem tud. Arról volt szó, hogy tápnál nagyobb a gyomorcsavar esélye, mint természetes kajánál.
2012. júl. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Rotis_lány ***** válasza:
55%

Kedves 52%-os!

Én nem írok baromságokat, neked sem kéne. Én tudom mi volt a kutyámmal, te nem, szóval ne ugass le. 360°-ban megcsavarodott a gyomra, el is halt egy része.


Nem azt mondtam, hogy a táp nem duzzad meg, azt mondtam, hogy nagyobb mennyiségű ételnél nagyobb a gyomorcsavar veszélye. Mert nem mind1, hogy 150g táp, vagy 750g hús!


Sok dokival beszélgettem erről, és elmondásuk szerint a gyomorcsavaros kutyák gyomrában legtöbbször csont van, nem táp.

2012. júl. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Valóban elég megtévesztő a magyar "gyomorcsavar" elnevezés, talán ezért nem érted miért rosszabb, ha a gyomorban duzzad meg az étel, attól függetlenül, hogy a gyomortartalom ugyanannyi lesz.

Kis olvasmány, ha esetleg tudsz angolul:

[link]

2012. júl. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
a gyomorcsavar egy hajlam. Előfordulhat bárhol, etetés után, előtt. Az viszont tény, hogy mig a húsos táplálásnál az étel 3-4 óra alatt megemésztődik, ugy a táp akár 12-13 órát is a gyomorban van. épp ezért kiskorban kell már nagyobb gondot forditani a megelőzésre, pl. nem tömjük tele a kiskutyát, mert fiatalkorban a sok kajától a gyomortartó szalagok meglazulnak, és hajlamosabb lesz az eb a betegségre.
2012. júl. 29. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Azon gondolkodom, hogy kimérek egy adag tápot, felöntöm vízzel, állni hagyom 2-3 órát és megnézem mekkorára dagad...

2012. júl. 29. 09:36
 29/29 A kérdező kommentje:

Hol veszitek a húsokat? Boltban/Hentesnél/vágóhídon/állateledelesnél?


Beáztattam egyébként a tápot, 1,6X lett a mennyiség...

2012. aug. 4. 12:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!