Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya falkavezérnek néz...

Ha a kutya falkavezérnek néz engem, akkor miért morog ha a kajája közelébe megyek?

Figyelt kérdés

vagy ezek szerint nem tekint annak? Vagy ez normális? Vagy nevelés kérdése? A vadkutyák akik falkában vannak azok is morognak ha a vezért, a kajájukhoz megy vagy el akarja venni?


Szabadtéri a kutyám már mint nem a házban él és 6 éves kan.


2012. júl. 30. 09:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Sajnos nem vagy falkavezér. Az előttem szólok szépen kifejtették hogy miért. Ezt az írást nagyon ajánlom neked: [link] A leghasznosabb amit valaha olvastam! Az itt leírtakat be kell tartani, csak így lehetsz falkavezér. Bár meg mondom őszintén, lehet hogy a te esetedben már késő... Én legalább is nem mernék egy morgós, agresszióra hajlamos, soha nem sétáló kutyával gyakorolni. És ha bizalmatlan vagy, félsz, akkor úgy nem is lehet eredményes a gyakorlás. Kis korban kell kezdeni ezeket a gyakorlatokat, szabályok lefektetését, mert akkor a legfogékonyabbak, ...és nem kell attól tartanod hogy a kutya megharap! :(
2012. júl. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Menhelyről frissen befogadott kutyával még előfordulhat ez, de amelyik ott él a kertben hat éve, azzal nem szabadna.
2012. júl. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat


olvastam, hogy lehetek falkavezér, de 4-en vagyunk nagy 85 éves, apa 64 anya 57 és őket nem zavarja a kutya nem morog rájuk, igaz nagyit megharapta, de azt olvastam mindenkinek kéne csinálni az meg nem menne, mert aput is műtötték, meg sok dolog van a házkörül, meg idő és türelmük sincs, és ha én csinálnám csak rosszabb lenne mert összezavarnám a kutyát.

Igen, kiskorában sokat játszottam tanítgattam, aztán a sok tanulás mellett kevés időm volt vele foglalkozni de nyáron rengeteget foglalkoztam vele, aztán a nagyival történt után (mikor elég durván megharapta) azóta van valami vele, kiszámíthatatlan.


Elég makacs a kutya, legtöbbet az házában van és "dünnyög". Ha meglát sokszor elém jön, de sokszor csak morog rám, ilyenkor inkább magára hagyom mert nem akarok szembekerülni vele. Tudom elrontottam az én hibám de szeretem is, mert a balesetkor apuék el akarták altatni de nem hagytam. Mit javasoltok, csináljam azt, hogy hogyan legyünk falkavezérek egyedül, vagy inkább ne mert összezavarná a kutyát.

2012. júl. 30. 14:53
 14/20 A kérdező kommentje:
jah és sajnos a legtöbbet nem is tudom tanítani mert ajton ki-be menetel nincs, akkor az ágyba fekvés sincs, az asztalnál való etetés sincs.
2012. júl. 30. 14:56
 15/20 anonim ***** válasza:
47%
Ajaj... Igen, ennek a tanításnak csak akkor van értelme ha a család minden tagja tudomásul veszi és betartja a szabályokat. :S Ha csak te egyedül foglalkoznál vele így, és csak te akarnád betartatni a szabályokat, de a többiek nem, akkor nincs értelme. Csak magadnak ártanál. Megharapta a nagyidat?! Úha...hát...akkor bármikor újra haraphat ha nem tetszik neki valami. Sajnos nem tudok semmi jót mondani. Én elkerülnék egy ilyen kiszámíthatatlan, morgós, harapós kutyát. :S Sőt, én biztos hogy megválnék tőle. De szereted és megértem hogy nem akarsz. Akkor talán az a legjobb megoldás ha békén hagyod, nem hergeled, nem mész a kajájához, és akkor nem lesz baj. Legközelebb pedig ha lesz új kutyád rendesen neveld meg és akkor nem lesz ilyen probléma. Mentsd el a linket a könyvjelzőkbe, tényleg nagyon hasznos! :) Kitartás! /UI:Hogy történt a nagyid megharapása?/
2012. júl. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Azt nem tudod megoldani, hogy innentől csak te foglalkozz a kutyával? A többi családtag inkább szó szerint nézze levegőnek, bár gondolom az eset óta amúgy sem örvend túl nagy népszerűségnek. Úgy, ha te egyedül foglalkozol vele, én látnék esélyt a dologra, de ha már idáig fajult a dolog, hogy tényleg te is félsz tőle, csak úgy javasolnám, ha házhoz menne hozzátok egy kiképző pár alkalommal!
2012. júl. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

úgy történt, hogy nagyival semmi baja nem volt, rendszeresen vitt ennivalót neki, inni simogatta, aztán egyszer (nem voltam itthon, így mesélte) hogy ment el a kertbe (van egy ki út és pont keresztül megy a kutya területén) és egyszer csak nekiugrott és eléggé megharapta a karját. Bár én szerintem azért volt mert sokszor zsebkendővel olyanokat csinált mintha felé dobná, és szerintem ezért vagy hajlamos volt a kutya az úthoz rakni csontját, ennivalóját, és lehet azért csinálta mert megközelítette.

És tudom most jól lefogtok szidni meg majd kapom a hideget-meleget, meg meg mondani fogjátok hogy megérdemled, hogy ilyen meg a különféle szidásokat, de mivel van arra egy kinti WC-is és az kert, ahol be van ültetve zöldséggel, arra a szőlős is minden így sajnálatos módon meg kellett kötni ez történ 2 éve. Állítólag apa azt mondta, hogy szívesen szabadon engedné, de nem lehet mert a nagyira még mindig morog de hiába lett neki meg mondva (nagyinak) ne menjen a közelébe ne vigyen neki kaját, inni akkor is oda megy.


Tudom nem szép dolog megkötni, meg tudom sokan azt hiszik hogy állatkínzás, és meg is értem meg minden csak 2 választás volt:

1. Elaltatjuk amit anya és apa is javasolt meg már nagyon rajta voltak, de jött egy állatorvos, beoltatta, és mondta, hogy kár lenne érte mert semmi baja

2. Meg kell kötni mert az egy "forgalmas" hely és ha nagyit megint megharapja, akkor tényleg vége lenne a kutyának és most is vannak nagyi felé és még felém is kirohanásai a kutyának, tudom ha nem lenne megkötve nem lenne agresszív, de mondom ez a 2 lehetőség volt.


Igaz volt 3. a kutya suli, meg egyéb kiképzők, de sajnos nincs rá pénzünk se, nagyon időnk se, meg a közelben sincs kutyasuli.


Tudom fel vagyok rá készülve hogy kapok, hideget-meleget és megmondom, hogy jogosan de ez a 2 választási lehetőség volt. Néha el van engedve, késő ősszel egy félnapra mikor már nincs mit tönkre tennie de akkor is óvatosan és úgy, hogy meg van mondva nagyinak most nem mehet arra mert kutya szabadon van.


Sajnálom a kutyát is és nagyit is, de nem mondhatom azt alig várom hogy nagyi meghaljon és a kutya újra szabad legyen, de az se hogy a kutya meghaljon és akkor ne morogjon senkire, meg veszünk egy másikat vagy menhelyről vagy egy kicsit és felneveljük.

Nehéz így, és nem is tudom akkor most mi legyen. :(

2012. júl. 30. 16:07
 18/20 anonim ***** válasza:
Hűha, ez az állapot viszont tarthatatlan. Morog rátok és már harapott is. Nem lett volna szabad idáig engedni, hogy elfajuljon a helyzet. Azzal meg csak rontotok a helyzeten, hogy minden fenyegetésére ti meghátráltok, még az elején véget kellett volna vetni ennek. Először is próbálj meg úrrá lenni a félelmeden, azzal is csak rontod, mert határozatlan leszel, én nem javasolnám, hogy egyedül foglalkozz vele, nehogy csúnya vége legyen. Ez már nem könnyű eset és tapasztalat nélkül nem hiszem, hogy egyedül meg tudod oldani, mert nem tudod helyesen lereagálni. Ha viszont nincs pénzetek kiképzőre, akkor nem tudom, hogy mitévők lehetnétek, mert azokkal a módszerekkel, amivel itt szerintem elég sokan próbálkoznánk, abban ahogy leírtad nagyon is benne van egy harapás. Nincs esetleg olyan tapasztalt kutyás ismerősötök, aki nem feltétlenül kiképző, de tisztában van vele, hogy mit miért csinál és esetleg tudna nektek segíteni?
2012. júl. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Frissen örökbefogadott kutyánál még érthető, ha félti az ennivalóját és morog, vagy odakap. Aztán amikor látja, senki sem veszi el tőle, megnyugszik és nincs vele tovább gond. De ez az eset már túlmegy minden határon, elrontottátok, ez a kutya falkavezérnek érzi magát és uralkodni akar rajtatok. A leggyengébbnek a nagyot érzi, ezért meg akarja "fegyelmezni2. Én odaadnám egy kiképzőnek, illetve örökbe kutyás biztonsági őrnek. Kemény kiképzés után jó őrkutya lenne belőle.
2012. aug. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Blackness1970 válasza:
Nagyon jól leirtad mit hogyan kell. Nem értem miért kéne lepontozni. Ami a legjobb hogy lehet belőle okulni. A kutyakiképzéssel foglalkozó könyvekben is igy irják.
2017. nov. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!