Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Hogyan engedjem...

Mit tegyek? Hogyan engedjem őket össze úgy hogy ne kapjanak össze újra?

Figyelt kérdés
Van két nőstény kutyám,az egyik tacskó kb. 3 éves. A másik egy golden retriever keverék aki pedig kb. 9 hónapos. Pár nappal ezelőtt csak úgy minden előzmény nélkül a golden majdnem szétszedte a tacsimat. Már vagy 8 hónapja együtt vannak és sosem volt probléma egészen mostanáig. A golden olyan sebesüléseket okozott a tacsimnak hogy állatdokihoz kellett azonnal vinnünk mert a háta,az oldala és a nyaka megsérült. Az hátán és a nyakán kisebb sérülés nem vészes de az oldalán mondhatni kitépett egy kis darabot,a sebét nyalja ami szinte már lukas. Mélyen van a seb. Gallért fogunk neki venni mert nem kapott,hogy ne nyalogassa a sebét mert ahogy nyalogatja egyre mélyebb a sebe. Majd fogjuk vinni még1x dokihoz de jelenleg a doki beteg így szabin van és nem tud fogadni minket,aki pedig helyettesíti egy nő az pedig nem nagyon ért hozzá. Egy két szintes családi házban lakunk,és az egyiket a nappaliba tartjuk lent a tacsit a másikat pedig a folyosón. De nem tudjuk őket 1 percre sem összeengedni mert mind2 egymásnak ugrik és nem tudjuk őket szétszedni. Reménykedem benne hogy nem az az egy megoldás van hogy az egyiknek mennie kell sajnos a háztól. :(
2012. júl. 31. 10:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hívjatok házhoz szakembert.
2012. júl. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az a probléma hogy a 9 hónapos keverék kutyus kezd felnőni és a tacsi fölé szeretne kerülni a rangsorban, a tacsi ezt nem engedte ezért verekedtek össze. A tacsik nagyon makacs kutyák, nekem is volt egy. De azért az nem mindennapi hogy ilyen súlyos sebet okozzanak egymásnak, általában inkább színészkedésből áll, morgással, szőrborzolással eldöntik hogy ki az erősebb, max. pár kisebb harapás, és a gyengébb behódol az erősebbnek. És boldogan élnek tovább. Így látatlanul sajnos nem tudom megmondani hogy miért nem így történt. Talán a tacsi nincs jól szocializálva.
2012. júl. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És akkor végül is most semmit sem tudok tenni? Jaj,apropó. A tacsim ivartalanítva van a golden nincs. Számít ez valamit?
2012. júl. 31. 19:11
 4/14 anonim ***** válasza:
Számíthat. Ha a golden tüzelni óhajt a közeljövőben (jó korban van hozzá), akkor a hormonális változások akár agresszió formájában is jelentkezhetnek.
2012. júl. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
1 hónapja tüzelt először :/
2012. júl. 31. 21:06
 6/14 anonim ***** válasza:
Érdemes a golden keveréket is ivartalanítani. Így hátha megszűnik az ellenségeskedés. Esetleg úgy lehetne őket békíteni, hogy egy kerítés lenne köztük, így nem tudnak egymásban kárt tenni.
2012. aug. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ezen a kerítés dolgon már gondolkodtunk,de nem tartjuk jó ötletnek mert a nagyobbik képes és áttör a tacsihoz. :/
2012. aug. 2. 10:31
 8/14 anonim ***** válasza:
Sétáltassátok őket sokat együtt (eleinte az utca két oldalán, ha kell, de egymás mellett, aztán mehettek közelebb), és tiltsátok meg az agressziózást. Látni fogjátok, ha már nem gyilkolni akar a golden, hanem haverkodni. De ha nem tudjátok, mire hogyan reagáljatok, meg nem vagytok biztosak abban, hogy mi az oka az agressziónak, akkor ez egyáltalán nem biztos, hogy működni fog. De egy próbát talán megér.
2012. aug. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ez egy jó ötlet :)
2012. aug. 2. 16:03
 10/14 Winner of Royal Hill ***** válasza:
Ilyen jellegű agresszió szerintem nem megengedhető. A golden fejében kellene rendet rakni,minél előbb,amíg ki nem végzi a tacsit. Engedd össze őket és amint ráindul a tacsira kapd el a nyakbőrénél fogva és "Istenesen" rázd meg.Ha ez sem használ 1-2 tasli simán belefér. Most majd jönnek az okosok, hogy a kutyát nem megverni kell, meg ilyenek(mondjuk én nem is ezt mondtam),de nem hat meg,több kutyát tartok együtt,van tapasztalatom ezügyben. Ne hagyd,hogy a golden "főnökösködjön", Te vagy a falkavezér és a Te szavad szent.Kíváncsi vagyok mire juttok....Én szorítok neked.
2012. aug. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!