Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kezdjem el tanítgatni,...

Mikor kezdjem el tanítgatni, nevelgetni a kiskutyámat?

Figyelt kérdés

Üdv! Pár napja kaptam egy kiskutyát, most kb. 8 hetes. Mikor érdemes elkezdeni nevelni? Várjak még pár hetet, hogy megszokja a környezetet és utána? Most még eléggé eleven, nem nagyon hallgat ránk, megy a saját feje vagy inkább orra után. Soha nem volt még kutyám, ez az első alkalom, és még nem igazán tudom, mi az, amit ilyenkor tenni kell.

(Egyébként golden retriever kiskutyáról van szó.)



2012. júl. 31. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Már el kellett volna kezdened. Sokkal egyszerűbb a kutyának, ha az első perctől kezdve ugyanazok a szabályok, mintha eleinte hagyod káoszkodni, aztán egyszercsak beüt a spártai szigor.

De ha nagyon nem értesz hozzá, akkor venni kell pár témába vágó könyvet, meg felvenni a kapcsolatot egy jó kutyaiskolával, és oviba vinni, mindkettőtöknek jót fog tenni :)

2012. júl. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem más simán most kezdheted nevelgeti. Az én kutyusom 10 hetes 3 napja van velünk. Ő is nagyon kajla, de azokat a dolgokat amiket később nem látnánk tőle szívesen, már most következetesen "tiltjuk" neki. (pl: harapdálás, bútorrágás stb.) Evésnél már most elvárom tőle, hogy megvárja amíg engedem neki, hogy egyen és ma már az "Ül!"-t is elkezdtük gyakorolni. Később már nehezebb lesz. Volt olyan kutyám is akit 1 évesen fogadtam be, addig nem nevelte senki, nála ezek a dolgok már nagyon nehezen mentek.
2012. júl. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Üdv! Köszönöm a válaszokat!

A kutyaiskola-óvoda az mennyi pénzbe kerül? Sajnos anyagilag nem igazán állunk olyan jól, hogy esetleg több 10 ezreket költsünk rá.

Igyekszek majd mindent elkövetni, hogy megtanulja mi a helyes, és mi a rossz.

Olvastam pár helyen, hogy falkavezérnek kell lennünk, és hogy hogyan, ahhoz olvastam is pár tanácsot (itt: [link] ) ezek hatásosak? Ezekből a tippekből kiindulva lehet elérni valami jót? Illetve a "büntetést, szidást", azt hogyan hajtsam végre? Bántani, megütni nem akarom, de nincs ötletem, hogyan lehetne megbüntetni, ha rosszat csinál.

2012. júl. 31. 18:50
 4/7 anonim ***** válasza:

A falkavezérség nagyon jó dolog, ha azon a vonalon indulsz el, az remek kezdés.

A kutyasuli ára a nagyon kevéstől a csillagos égig változhat, nézz körül, hogy ami elérhető közelségben van, az mennyibe fáj, és persze hogy milyen színvonalú a foglalkozás. Ahol csak annyiból áll az ovi, hogy két ültetés között összeeresztik káoszkodni meg egymást csépelni a kölyköket, arra például jobb, ha egy fillért sem adsz ki, még árthat is a kutyádnak. De ha azt látod, hogy korrigálják a kölyköket, tehát ténylegesen tanítják őket rendesen viselkedni, meg magyaráznak a gazdáknak a kutyák működéséről, az már sokkal bizalomgerjesztőbb.

2012. júl. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Büntetésügyben meg nagyon egyszerű a megoldás: korrigáld inkább. Nem kell csapkodni, meg ordibálni, csak tereld a helyes irányba a viselkedését a helytelen helyett. Használd a kezed, a lábad, hogy elzárd attól, amivel éppen nem kéne foglalkoznia, rázd meg kicsit a nyakbőrénél, bökd meg, hogy másfelé figyeljen, és azonnal dicsérd meg, ha jót csinál, vagy csak ha befejezi a rosszalkodást. És mindezt rettentő határozottan csináld, ne csak úgy tessék-lássék, mert ha a kutya akarja jobban csinálni, mint amennyire te akarod, hogy abbahagyja, akkor semmilyen tuti technikával nem fogsz sikereket elérni :)
2012. júl. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem, nagyon szépen köszönöm a segítségedet!

Közben olvastam azt is, hogy a kutyának nem lehet tulajdona... szóval az a csepp plüssmadárka, esetleg rágócsont, amivel a fogát erősítheti sem maradhat ott a helyén, amivel egész nap játszik, vagy csak néha-néha vegyem el tőle?

2012. júl. 31. 19:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Amíg nem védi tőled, addig nincs baj. Teszteld rendszeresen, és ha elkezdi védeni, akkor nagyon gyorsan "beszéld meg vele", hogy ez nem pálya. Nem vagyok semmiféle verés híve, de pont az ilyen esetekre a legtökéletesebb megoldás egyetlen jól elhelyezett maflás a legelső próbálkozáskor. Persze van más módszer is, ami ugyanolyan hatásos, szóval ha ennyitől is ódzkodsz, akkor egyszerűen fogd meg a rágóját, és addig tartsd, amíg ő magától át nem engedi neked. Nem kell hozzá beszélgetni, meg kirángatni a szájából, ez inkább arról szól, hogy ki akarja jobban :) Viszont ezt akkor naponta többször érdemes végigjátszani, ha szükséges, hogy biztosan rögzüljön.

A lényeg, hogy a kutya tudja, hogy azokat a cuccokat ő ugyan használhatja, de te meg bármikor elveheted. A te "tulajdonigényed" erősebb az övénél.

2012. júl. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!