Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az a sportkutya? Mire jó...

Mi az a sportkutya? Mire jó csak bemutatókra és kész?

Figyelt kérdés
Kennelbe vannak egész nap nem vihetik őket kutyák közé és csak napi 2-3 órát foglalkoznak velűk?Ez igaz? Vagy hogy van ez?
2012. aug. 1. 14:56
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszi!:D

Akkor a sportkutya nem védené meg a gazdát egy esetleges támadásnàl?:/

2012. aug. 1. 16:21
 12/14 anonim ***** válasza:
Ezt így egy az egyben nem lehet kijelenteni, de 100%-os biztonsággal csak egy erre kiképzett testőrkutyáról állítható. Ennek ellenére még a teljesen képzetlen kutyák nagy részében is van egy jó adagnyi védőösztön akik bizony baj esetén a gazdi védelmére kelnének, gondolom nem egy agilitys máltaira gondolsz, hogy megvédene e mert ő ha akarna se nagyon tudna, de azért egy kellő önbizalommal rendelkező (és őket azért edzik arra, hogy ez meglegyen) rottweiler, malinois, német juhász, dobermann... hát nem tudom. Én biztos nem próbálkoznék meg eggyel sem, náluk a kinézet is elég hatásos lehet, na meg ha a gazdi elkezdi parancsszóra ugatattni.
2012. aug. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Értem:)

Nem nem máltaira gondoltam hanem malinois-ra :)

Nagyon köszönöm!:D

2012. aug. 1. 16:31
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

A nagyon profi sportkutyákat amik Vb- és egyéb komoly versenyeken szerepelnek tényleg nem viszik kutyák közé, hogy ne a kutyákkal való játékban vezessék le az energiáikat hanem a munkával.

És az a szintű terhelés amit ők kapnak egy egy edzésen az elég is erre.

2012. aug. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!