Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet? A barátnőm...

Valaki : kérdése:

Mi baja lehet? A barátnőm kutyája nemrég, életében másodszor ellett. Előzőleg 5, most 6 kölyke született. Nem fiatal már

Figyelt kérdés
A barátnőm kutyája nemrég, életében másodszor ellett. Előzőleg 5, most 6 kölyke született. Nem fiatal már. Az egyik mellében tojás nagyságú, jól körültapintható, kemény dudor nőtt, és úgy veszem észre, hogy egyre növekszik. Ha hozzányúlok, a kutyán nem látszik, hogy fájdalmat érezne, de nyalogatja a dudort. Ez vajon daganat lehet? Mit lehet vele kezdeni?
2012. aug. 2. 22:49
1 2
 11/12 sippara ***** válasza:

Kedves 09:27, amit írtál, az mind szép és jó, csak épp baromság (már elnézést a kifejezésért). Pontokba szedve reflektálnék, ha nem gond :)


1. A te kutyád egy harmincöt éves férfi? Hadd szembesítselek a ténnyel: a kutyád NEM ember. Egyik kutya sem az. Nem "hiányzik neki a szerelem", mert nem szerelmes. Nem lesz ettől "kevésbé férfi".

2. Egy kutya sem hízott még el az ivartalanítástól. Nem "light" kajával kell etetni, hanem a súlyának és életvitelének megfelelő mennyiségű táppal, heti hat napon, azonos időpontban. Az, hogy heti háromszor fut a kutya, nem tudom, hogy jön ide egyáltalán. A normális mozgás nem merül ki heti három futásban. A normális mozgás napi 3 óra séta, ebből legalább kettő "szabadon", póráz nélkül (amennyiben lehetséges, márpedig lehetséges, maximum nem kényelmes). A kanok valóban kevésbé lesznek dominánsak ivartalanítás után, de megint csak a gazdi hibája, ha végeredményben egy tunya, lusta kutyát "kap".

3. A kullancs elleni oltás megint nem tudom, hogy jön ide, nyilván arról, hogy a kutyád érzékeny az imizolra, sem az állatorvos, sem az imizol, sem a gyártó nem tehet. Balszerencse. Még mindig ott a nyakörv.

4. "Ő se küldene engem, én se küldöm őt." A kutyád intézi az egészségügyi ellátásod? Egyébként azért "nem küldene", amiért te sem küldöd őt: nem képes felfogni a pro és kontra érveket (hiszen ő egy KUTYA, nem ember), így nem tud dönteni. Ő mondjuk legalább nem fújja a magáét évek nemzetközi állatorvosi tapasztalata ellen :)

5. Nem a késtől várjuk a megoldást. A hobbikutyaként tartott szukát azért ivartalaníttatjuk, hogy ne szenvedjen a tüzeléssel és ne csúszhasson be felesleges alom, a kant pedig azért, hogy ne hajtsák az ösztönei tüzelő szukák után, hiszen ilyenkor nem szerelmes, csak egy - eleinte még számára is furcsa és kellemetlen - ösztön hajtja, magyarul "kanos".


Végszóként csak azt ajánlom, gondolj bele egy helyzetbe: a példádban szereplő harmincöt éves férfi vagy. Nem akarsz gyereket, ezért SOHA nem szexelsz. El tudod képzelni az érzést? Hogyan lehet negatívabb élmény egy műtét - amiből semmire sem emlékszik -, mint 15-20 évnyi szenvedés (hiszen kanos, de tüzelő szukára nyilván nem engedheted, ergo nem közösül soha élete során).

2012. aug. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Olyan emberrel nem álok le vitázni, akinek az első mondatában az szerepel, hogy amit mondok „baromság”.

Szerintem Te azt hiszed, hogy egy fiatal kezdő kutyás vagyok, pedig nagyon nem (25 éve kutyázom), és Veled ellentétben, én nem annak hiszek amit olvasok, hanem amit látok, tapasztalok.

Szerinted miért írtam a light kaját?

Szerinted miért írtam a 3x sétát?

Szerinted miért írtam az imizolt?

Stb..stb… Azért írtam, mert jön mindig egy nagyon okos, aki beleköt, mit kap enni, mennyit sétál, mennyit fut, hány órakor kapja bla-bla.

Ha TE feleannyit futatnád, versenyeznél a kutyáddal amennyit az illető akiről beszélek, komolyan mondom, kezet csókolok. Miért hiszi mindenki azt, hogy ha valaki ide ír, az tuti hülye….

Áhh.. nincs most ehhez kedvem, és az első mondatot miatt nem látom értelmét, hogy megtiszteljelek válaszommal, mert sokat kellene írnom, végig az összes gondolatmeneteden.

Alap dolgokban tévedsz!

2012. aug. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!