Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a vélemény a bőr fojtóról?

Mi a vélemény a bőr fojtóról?

Figyelt kérdés
2012. aug. 3. 07:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

mint a lánc fojtóról! :D

ugyan azt a célt szolgálja csak éppen más az anyaga!

valamint, ha azért akarsz fojtótó mert rángat a kutya ajánlanám ezt: [link]

Labradorom volt 1 éves és mindíg rángatott! megrendeltem ezt a pórázt 2nap alatt emgtanult láb mellett sétálni úgy h amikor elkezdett húzni határozottan megfordultam és elindultam a másik irányba!

2012. aug. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

egyenlőre nem akarok fojtót, csak érdeklődöm.

csak ha másik kutya van a közelben, akkor van probléma.

én is azt próbálom, hogy az határozott húzást és a hátraarcot, egyenlőre még fix textil nyakörve van.

2012. aug. 3. 08:04
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi olyanok voltunk mint a Károly bácsi a rajzfilmben. Lebegtem utána. Aztán barátnőm odaadta kipróbálásra a hámot. Ahogy feltettem rá, megnyugodott és esze ágában sem volt húzni (pedig ellentétes reakciót várna az ember). Szerintem próbáld ki.
2012. aug. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
egyébként köszi az oldalt, nagyon tetszik. :)
2012. aug. 3. 08:08
 5/12 anonim ***** válasza:

Jó a halti is, van olcsóbb változata, mi is azt vettünk egy régebbi kutyánkhoz.


Mi most állandó jelleggel fojtó láncot használunk a staffordunkon.

Az első pár hétben nevelő célzattal kellett, most meg már csak megmaradt, mint sétához használatos nyakörv, nem is húz vele egyáltalán.

Amúgy ezt úgy is hozzá lehet kapcsolni a pórázhoz, hogy nem fojt, hanem "csak" egy szimpla nyakörv.

2012. aug. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 diagnostic ***** válasza:

Évekig használtam,igaz,nem nevelő célzattal, és nagyon szerettem.A lánc fojtónál mindenképpen jobb,nem töri úgy a kutya szőrét, mint amaz.


Egyébként inkább kutyasulit ajánlok neked,vagy egy haltit,mert ha nem tudod jól használni a fojtót,akkor nem ér semmit,ráadásul a kutyának is csak árt.

2012. aug. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Én nem szeretem, mert a karikák melletti bőr rész miatt nehezen fojt és nehezen old ki a nyakörv.

Akkor már inkább retriever póráz, amit tudsz fixálni a fülei mögött, így a kis holtjáték miatt azonnal továbbítja a legkisebb rántást is a kutyának.

A lánc fojtóból a kis szemű, viszonylag vékony fajta a jó, mert azonnal szorul és lazul. Minél nagyobbak a szemek, annál nehezebben szorul.

Mi egy nagyszemű lánc fojtót használunk, de nem szoktam fojtóra kapcsolni, hanem visszakapcsolok 5-6 szemet, így fixen áll a kutya nyakán.

2012. aug. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Íme egy példa a retriever pórázra:

[link]

2012. aug. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A véleményem kérdezed, ezért leírom. Nem tukmálni akarok semmit, csak leírok pár gondolatot.:)


A véleményem, hogy az esetek 99.999999%-ában felesleges, sőt rossz ötlet használni.

A "forgolódós" pórázfegyelemhez (ami önmagában nagyon jó és kell) pedig kifejezetten hülyeség használni, korszerű kutyasuliban nem is engedik.


Egy időben divat volt, amikor a "húzdmegb.zdmeg" stílusú kutyakiképzés volt elterjedt. (Aztán - akárcsak az emberi oktatásban - jött a túl megengedő, elkényeztető nevelés - azaz nem nevelés, amikor a kutyára sajnos az emberek - sokan ma is - szívesebben tekintettek emberként, mint kutyaként... most kezdünk ott tartani, hogy megtaláljuk az arany középutat. Persze rengeteg vakfolt van még a térképen, de szerencsére van pár kutyasuli - direkt nem írok nevet, szerintem így is mindenki tudja, ki az én favoritom -, akik etológusokkal, kinológusokkal együtt dolgozva folyamatosan fejlesztik a módszert és alázattal bővítik a tudásukat.


Eszerint a szemlélet szerint fojtóra nincs szükség.

Lehet használni, ha egy gazda olyan szinten van. Lehet örökre a kutyán hagyni...

Ez egy ún. hatalmi eszköz, akárcsak a flexi.

Azok a gazdák kényszerülnek a használatra, akiknek nincs tekintélyük.

De azt sokan elfelejtik, hogy tekintélyt nem árulnak a boltokban, tekintélyed sem a flexitől, sem a fojtótól, sem a szögestől, sem a 2.000 forintos marhacsonttól nem lesz.:)


Ha ilyen gondjaid vannak, melegen ajánlom a kutyasulit!

Ha jó sulit választasz, öröm lesz Neked is, a kutyádnak is. Egy jó suliban megtanítanak megérteni a kutyádat, hogy később ne kelljen rájuk vagy másokra támaszkodnod, hanem önállóan boldoguljatok.


Megtanítanak tanítani, megtanulod az ösztönkezelési technikákat, megtanulsz JÓL büntetni és végül - ami nagyon fontos - életmódprogramot is választhatsz, ami segít a kutyád ösztönenergiáit megfelelő keretek között levezetni.

(Sokan esnek abba a hibába, hogy ha macskát lát, letiltják és örömmel konstatálják, hogy a kutya nem futott a macska után. Ez tök jó! De ilyenkor az a stenk "beszorul" a kutyába. Ezt valahol le kell vezetni, különben szó szerint belebetegszenek szerencsétlen állatok - nem véletlen, hogy pláne Budapesten egyre több állatorvosi rendelő van.)



Ja, és az, hogy bőr vagy lánc nekem a fenti szempontok alapján tökmindegy...

2012. aug. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm még egyszer a nagyon hasznos válaszokat.
2012. aug. 3. 14:43
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!