Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó ötlet vagy...

Szerintetek jó ötlet vagy csak túlaggódom?

Figyelt kérdés

Holnap megyünk nyaralni és visszük az 5 hónapos kutyánkat is. Nagyon meleget mondanak holnapra, ezért reggel 6-kor indulunk, de így is 10, fél 11 lesz mire odaérünk.

Persze többször meg fogunk állni vele, de a kocsinkba nincs légkondi, ezért arra gondoltam h nedves rongyot teszek alá, vagy 2 jégakkut jól becsomagolok és arra teszem rá a párnáját h hűtse. Szerintetek jó ötlet vagy fel fog fázni tőle a kutya? Esetleg túlaggódom és nem kell semmi "extra" alá, bírni fogja a meleget?


2012. aug. 3. 09:51
1 2
 1/14 Ivett a nevem válasza:
szerintem nem kell ilyen. én is utaztam már légkondi nélküli autóban a kutyámmal, de nem volt semmi. megálltok, akkor adtok neki vizet. kicsit megmozgatja magát, de ő szerintem el lesz magával a kocsiban. vagy mindent szétszagol, vagy alszik. az enyém a lábrésznél szokott feküdni, mert ott hűvösebb van neki. de vagy 2szer minimum álljatok meg. :) jó utat
2012. aug. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Régen még első kutyánknál,rengeteget utaztunk vele és hát 90-es években nem volt légkondi,meg régi skodánk volt és simán bírta az utat. Lehúztuk persze az ablakokat járt a huzat,ki fogja bírni:) Vigyél magaddal viszont vizet ez fontos és itasd azért. Én ilyet vettem fressnapfbe,sétához,utazáshoz is viszem magammal:


[link]

2012. aug. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Azért 10felé már egész jó hőség lesz, ha elviseli maga alatt a nedves rongyot akkor az mindenképp jó ötlet. Ha nem baj ha a kutya kicsit összekoszolja a kocsit, akkor ha melegedik az idő és megálltok itatni akkor 1-2liter vízzel meg is fürdethetitek és úgy vissza a kocsiba.
2012. aug. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A vizes rongyra fektetéssel óvatosan. Egy ismerősöm kutyája így fázott fel. Én 'spriccelős flakont' (vagy hogy hívják) szoktam magammal vinni és azzal fújkálom a pofiját. A vizes rongy is jó, csak ne legyen a hasa alatt huzamosabb ideig.
2012. aug. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egy 4 órás útról beszélünk ahol megálltok legalább egyszer - én többször nem is tenném. Nem kell ennyire túlaggódni. Inkább az a kérdés h hol fog utazni, mert ahogy kiveszem a szavaidból nem boxban...
2012. aug. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem kell nagyon aggódni, nem két hónapos már, majdnem féléves. az ablakokat mértékkel húzgáljátok, nehogy huzatot kapjon a jószág. Ha olyan, akkor alszik majd egész úton. Azért valaki üljön vele hátul, ha nem boxban lesz, mert ha úgy akar, előre mászhat a sofőrhöz, aki nem tud vezetni tőle. Nem kell a rongy, itasd meg, ha kéri a vizet.
2012. aug. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

a spriccelős flakon tényleg jó ötlet! :)

utazott ő már autóban... a Miskolc-Bp. utat már néhányszor megtette, de akk esett az eső, és nem volt meleg.

amúgy nem, nem boxban szokott utazni, mert nincs is neki, mivel még a dobozt se viseli el, pedig akk még csak 2 hónapos volt és össze-vissza dobálta magát, meg mászott ki belőle, úgy h kivettük a dobozból, és utána már megnyugodott és végigaludta az ülésen az utat...

és mindig ül mellette vki hátul, el se indulnánk úgy h egyedül van.

2012. aug. 3. 10:51
 8/14 anonim ***** válasza:

Azért az remélem tudod, ha baleset történik, bármennyire kicsi is, ő mint egy csomag tehetetlenül repül majd el az ülésből.

Van itt néhány érdekes videó - csak a kutya és a ti érdeketekben...

http://www.youtube.com/watch?v=Ts4sMQA4zqA&feature=related

2012. aug. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
Annyit tehettek még a kényelmes utazásáért, hogy indulás előtt kicsit megáztatjátok kicsit hideg vízben, lerázza magáról és be a kocsiba...bár ülésre így én nem engedném, az biztos :) esetleg csomagtartó
2012. aug. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
és ha boxba teszem, akk meg box-al együtt repül a kutya+ még az utat is végigszenvedi, nyüszít?!
2012. aug. 3. 11:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!