Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Párom utálja a kutyámat. Mit...

Párom utálja a kutyámat. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Befogadtunk egy kis termetű kutyát,közös döntés volt.Azt mondta,hogy szeretni fogja,meg sétáltatni,meg törődni vele.Ehhez képest még egyszer sem vitte le,kaját sem ad neki,ha nem venném észre,hogy ebben a nagy melegben elfogyott a vize,akkor még azt sem adna neki.Minden irritálja amit a kutya csinál,pedig egy nagyon aranyos és kedves állatról van szó,aki mindig menne oda hozzá kedveskedni,ő meg mindig elzavarja szegényt.

Ma mentünk egy nagyobb sétára,kb 2 óra volt,és a kutyus nagyon elfáradt,ezért az utolsó pár méternél felvettem.(Nem szoktam ilyet csinálni,de most tényleg nagyon fáradt volt szegény.)Erre közölte velem,hogy elkényeztetem ezt a korcsot és ő gyűlöli ezt a kutyát.

Ez nekem nagyon fáj.

Ti mit tennétek?



2012. aug. 3. 16:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
A párod egy idióta. Majd a gyereketekkel is ezt fogja csinálni, ha lesz? Én nagyon meggondolnám, kell-e nekem ilyen pasi..
2012. aug. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kidobnám a pasast. Nem azért, mert nem foglalkozik a kutyával, az én párom sem kutyamániás, észre sem veszi, ha elfogyott a vizük, de nem is várok el tőle ilyesmit. Senki kedvéért nem kell szeretni a kutyát meg törődni vele, de ha egyszer veletek él, akkor egyszerűen nem lehet elutasítani a jelenlétét, pláne úgy, hogy előre beleegyezett.

Persze amit leírsz, az csak az érem egyik oldala, lehet, hogy képtelen vagy normálisan nevelni a kutyát, és tényleg idegesítő :) Ezt innen nem láthatom. Na meg az is jelez valamit, hogy te sem vele beszéled meg, hanem ide jössz megoldásért. Ezt rajtatok kívül senki nem fogja tudni megoldani, nektek kell leülni és komolyan megbeszélni, hogy hogyan lehet mindenki számára komfortossá tenni a helyzetet. Ha meg sehogy, akkor a hármasotokból valakinek távoznia kell, mert ez így csak rosszabb lesz.

2012. aug. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Próbáltam már vele beszélni,pl az előbb is ,de otthagyott és most lefeküdt aludni.

Mielőtt idehoztuk volna nagyon akarta a kutyát,én annyira nem.Aztán mikor eltelt 1-2 hónap "beleunt".Hiába mondom neki,hogy ez nem így működik,mert felelősséget vállaltunk egy életért,egyszerűn csak azt hajtja,hogy utálja.

Amúgy egy nagyon szófogadó kutyáról van szó,nem rosszalkodik,szobatiszta stb.

Az is idegesíti,ha a kutya játszik velem,vagy ha megmozdul.Tegnap este azért kiabált vele,mert ivott és ugye annak ilyen lefetyelős hangja volt.El akarta venni előle a tálat,hogy ne igyon...ilyen melegben...egyszerűen nem értem,hogy lehet valaki ilyen....

Nagyon bánt,hogy nem tartotta be az ígéretét,és teljesen rám maradt a dolog.Amit annyira nem bánok,mert imádom a kis vakarékot :) ,de nagyon idegesít,hogy folyamatosan ellöki magától.

Nem is igazán merem őket egyedül hagyni,mert félek,hogy bántaná vagy valami....

2012. aug. 3. 17:06
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Soha nem kéne olyan pasi, aki állatkínzó. Mert mást nem tudok mondani a párodra a leírtak alapján.
2012. aug. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Hát ez szerintem is durva.

Helyetted nem dönthetünk, de szerinted normális az ilyen ember?

El tudod képzelni, hogy gyereket vállalj azzal, akiben ennyi kedvesség, tolerancia, megértés, felelősségtudat (és még sorolhatnám) nincs?...

Sőt, ez egyenesen már gonosz.


És önző is. ha észreveszi, hogy téged ez bánt, azért, ha nem, azért.


Én nem pazarolnék rá több időt.

2012. aug. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%
Az én párom sem kifejezetten kutyabolond, én viszont az vagyok. Nem várom el tőle ennek ellenére, hogy szeresse mind a 3 kutyámat. Néha simogatja őket, vagy játszik velük, nagyritkán sétálni is eljön velünk. Elfogadtam, hogy ő ilyen, bár rosszat sosem mondana rájuk, nem is hagynám. Meg kell próbálni beszélni vele, eleve ő akart annyira kutyát. Ha nem is szereti, kötelessége ellátni, ha te nem vagy ott. Bár, azt nem tudom meddig "bírjátok" majd együtt így, ha már szegény kutyus is ekkora gondot okoz neki. Kívánom, hogy meg tudjátok oldani.
2012. aug. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Ha már a lefetyelés hangja idegesíti, akkor az már nem a kutyáról szól. Egy ideggyenge ember. Én nem várnám meg, még elszakad a cérna.
2012. aug. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

hát két választásod van: vagy a kutya marad vagy a pasi... én a kutyát választanám.... a volt párommla nem befogadtunk hanem örökbefogadtunk egy kutyát, probáltam róla lebeszélni nem sikerült... a vége az lett hogy bármi rosszat csinált a kutya megverte (volt hogy annyira megverte amiért bepisilt a kutya hogy szegény pára megint eleresztette magát) volt olyan hogy szorakozásbol ugy tett mintha a kutyus csinált volna valami rosszat és röhögöt ahogy szegény pára meghunyászkodott... leginkább ez miatt romlott meg a kapcsolatunk... aztán fél év se telt még el és kijelentette hogy neki már nyüg a kutya és hogy sok gond van vele...


nos azóta a kutyi velem lakik, az ég világon semmi gond nincs vele (még olyannal sincs amire előtte panasz volt) a csávót meg messziről kerülöm

2012. aug. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Van ennél értelmesebb megoldás is.

Rá kellene jönni miért utálja ennyire?

A legvalószínűbb válasz látatlanban is az, h. ott az aranyos, édes kicsi kutyus, aki átmerészelte venni a párod helyét NÁLAD!!! Ő is figyelmed igényli, mint a párod, és ez a helyzet nem kedvez neki.

Éreztesd pároddal, h. a kutya kutya és teljesen más a kapcsolatrendszer fűz hozzá!

2012. aug. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%
Utolsónak: Lehet igazad van, de ha erről van szó, a pasi nem intelligens. Sőt. Én biztos nem tepernék egy buta hapsiért.
2012. aug. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!