Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terrier szukát...

Yorkshire terrier szukát tenyésztésre venni törzskönyvvel 60. 000Ft-ért milyen ár?

Figyelt kérdés
2012. aug. 3. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Hogy ha megvannak az egészségügyi szűrések akkor rendben van.De csak akkor különben nem szabad tenyészteni!
2012. aug. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Winner of Royal Hill ***** válasza:
34%
Jó ár szerintem, főleg egy divatfajtánál. Nézd meg azért rendesen mit veszel!
2012. aug. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Nekem gyanúsan jó ár... tenyésztésre tuti gázos a történet.

80 alatt esélytelen, de inkább 100 felett kezdődnek az árak.

Szerintem...

2012. aug. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 sippara ***** válasza:
61%
Ha tenyészteni akarsz, száz felett nézelődj. Viszont ha itt kell megkérdezned, jó-e a szuka, és egyetlen tényezőként az árát említed meg, szerinted TÉNYLEG kéne SZAPORÍTANOD?
2012. aug. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon gyanúsan olcsó. Ha tenyésztésre veszünk kutyát, akkor az ár a legutolsó szempont kell hogy legyen. Egy 60 ezres kutyával nem fogsz elérni semmit kiállításokon, ez szinte biztos, amikor ennek a négyszereséért mennek az igazán jó kennelekből a tenyésztési célú kutyák. Én a New Deal kennelt ajánlanám, máshonnan nemigen vennék yorkit, ha tényleg a legjobbat szeretném.
2012. aug. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Alaposan nézz utána a kutyusnak mindenképpen.

Nézd meg a szüleit, a szülei törzskönyveit, a tartási körülményeket.

Amikor kiválasztod a kutyust, körültekintően tedd, a túl félénk kutyus a későbbiekben sok gondot okozhat pl. kiállításon, vagy a tenyésszemlén, ugyanez vonatkozik a túl izgága kutyára is.

Az ára nem rossz, pláne, ha nem megy a minőség rovására.

Nem mindegy a szőr minőség, a nagyság/túl kicsi kuyát nem vonhatsz tenyésztésbe!/ a vérmérséklet, a megfelelő szocializáció.

Sajnos, amióta ez a nagy szegénység van, a tenyésztők is lejjebb mentek az árakkal, egyszerűen nem lehet eladni a kutyákat a reális árukon, hiába a minőség, ha senkinek nincs rá pénze, és a yorki egy divatkutya, rengeteg tenyésztővel, és sajnos még több szaporítóval.

Mégegyszer felhívnám a figyelmed, nagyon nézz utána a szülőknek, valóban azok-e, akik fel vannak tüntetve a törzskönyvön, sajnos a tk. hamisítás is benne van a pakliban.

Üdv.

2012. aug. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Figyu tudom, mindenki kezdte valahol, de ha ennyire nem vagy képben, nem hiszem, hogy a genetika annyira menne.

Itt azért nem baj, ha legalább alapfokon tudsz valamit az örökléstanról.

Gondolom Mendel szabályairól még sosem hallottál, a domináns és recesszív allélok pedig azt sem tudod, micsodák, kapcsolt öröklésről pedig fogalmad sincs - de ne legyen igazam, mert gimis tananyag.:)

De ez Még mindig lófütty ahhoz képest, amikor eléd tesznek egy ilyen meg egy olyan kutyát, látod a TK-t is, és döntsd el, hogy arra a célra, amit előre kitűztél, ezekből a kutyákból olyan almot kapsz-e majd.


Sokkal nehezebb dolog ez, mint hinnéd.

És ami még fontosabb:

A rendes tenyésztők általában nem is élnek meg tenyésztésből, egyszerre 6-8 kutyánál nincs többjük, hogy rendesen foglalkozhassanak velük (és akkor alom nem egyszerre jön!), rengeteget költenek rájuk, a versenyekre, szűrésekre, ellés körüli költségek,...

Ez egy szenvedély, egy hobbi a gazdagoknak inkább...


Sokan ebből akarnak megélni, és azt hiszik (mert azért nem akarnak ők rosszat), hogy elég, ha TK is van a kutyához, és akkor már nem is szaporítók, hanem tenyésztők és hű.


Nem.

Ez még a töredéke sem a dolognak.


Ha tényleg érdekel a dolog, szerintem látogass el pár neves tenyésztőhöz, érdeklődj, tájékozódj, látogass el kiállításokra,...

És csak akkor fogj bele, ha van rá anyagi háttered, időd és elhivatottságod.

2012. aug. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%
az biztos nem jó minőségű kutya.
2012. aug. 4. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!