Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szívtelen lennék? Talán ez...

Szívtelen lennék? Talán ez neki is jobb lenne.

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron találtam eg kiskutyát az utcán,olyan egy hónapos körül lehetett. Nem voltam képes otthagyni.Hazavittem.Megbeszéltem családdal,hogy minden tekintetben az enyém lesz,séta,orvos,kaja-->pénz. De már olyan nehéz nekem suli és munka mellett. Találtam egy családot, 2 fiatal gyerek, családi ház, meg mégegy kiskutya.Ők szívesen magukhoz vennék.Lehet szívtelen lennék, de talán a kutyámnak is jobb lenne.1 éves múlt, tudna még alkalmazdkozni? Nagyon sajnálom őt, mert olyan kis ragaszkodó, de egész nap csak fekszik, nem nagyon van időnk foglalkozni vele.Remélem nem csinálok hülyeséget, ha egy másik családban kell élnie. :(
2009. júl. 18. 22:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lennél szívtelen, ha elvinnéd a város másik felére, és kitennéd az autóból az út szélén. Ez a lehető legjobb megoldás, amit ez esetben tehetsz.
2009. júl. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk tavasszal került egy egy év körüli kutya. Kóborolt (megszökött vagy kirakták, nem derült ki), befogadta egy nagy kutyás, és aztán gazdát keresett neki. Két hónapig volt a befogadónál. A kutyus pár nap alatt hozzánk szokott, nem éreztem rajta, hogy nagyon bánkódna. Lehet, hogy fajtától is függ, de ő nagyon jól tudott alkalmazkodni. Szerintem, ha úgy érzed, hogy nem tudod megadni neki mindazt, amire szüksége lenne, és találtál neki egy jó helyet, akkor az a legjobb, ha megválsz tőle. De ez csak az én véleményem, kíváncsi vagyok, hogy mások mit mondanak.
2009. júl. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Nem vagy szivtelen,de azért mielőtt odaadnád győzödj meg arról,hogy tényleg gondoznák e? Megbeszélheted a leendő gazdival ,hogy azért mikor időd engedné elmennél meglátogatni , és igy a kutyának is könnyebb lenne megszokni az új gazdit. Aztán ha úgy gondolod egyre ritkábban mennél .
2009. júl. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ez a leghumánusabb amit tehetsz, ha már nem tudod vállalni a felelősséget az állatod iránt.
2009. júl. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg add meg a lehetőséget, ha nem érzi jól magát egy hónap után visszaveszed, mert ő elég kicsi, és ugye az embernek sem jó, ha átrakják egy másik családba.

Mindenesetre próbáld meg náluk, talán jól is érzi magát majd.

Én nem tudok elfogulatlan maradni, most veszítettem el a kutyámat karácsonykor, sajnos nagyon beteg volt, így én nem tudnám odaadni, de ha te nem tudod megoldani, akkor inkább.

2009. júl. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, természetes fogom majd látogatni, apa munkatársáékhoz kerülne. Ők jehovisták, ez azért fontos mert ők tisztelik megbecsülik állataikat, egy kisebb állatfarmjuk van, bízom bennük.
2009. júl. 18. 22:38
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Meg kell győződnöd róla, hogy tényleg lelkiismeretesen bánnak e vele. Ha igen, akkor minden további nélkül nyugodtan odaadhatod, még kifejezetten öreg korban is képesek a kutyák megszokni egy új gazdát. Viszont van egy nagyon fontos dolog.SOHA NE LÁTOGASD. Mégpedig azért, mert akkor a kutya téged fog visszavárni, nem esik majd le neki, hogy gazdaváltás történt. Így sokkal többet szenved majd, hosszab idő az átszokás. Ezt elhiheted nekem, menhelyen dolgozom és amíg engedtük, hogy a leadott kutyákat látogassa a volt gazda, csak a gond volt belőle, főleg a kutyának. Másképp kell figyelemmel kísérned a dolgot. Telefonon érdeklődj, időnként küld oda valami ismerősödet, hogy nézzen rá a kutyára, a gazdára.
2009. júl. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is jándékozd oda nekik,mert egy idő után a kutya nagyon szomorú lesz és a másik családnál már van egy kutya és ott jó helye lenne jisz sokat tudna vele játszani főleg a gyerekekkel .Az lenne a leghelyesebb ha odaadnád neki
2009. júl. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szívtelennek nem mondanálak, főleg azért, mert érzelmi indíttatásból hoztál egy felelőtlen döntést egy éve. NYilván nem mérted fel kellőképp a kutya és a magad igényeit. Ezek után viszont felelősségteljes, hogy új otthont keresel a kutyusnak.

Én nem tudnám megtenni.Mármint hogy én nevelem, és utána odaadom valakinek.

2009. júl. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát én nem lennék képes odaadni nekem is egy éves a kutyám,de akkor inkább én nem ennék és eladnám a cucaimat csak,hogy Neki jó legyen.

Viszont Te láttod a helyzeted és ha úgy gondolod ott jobb helye lenne a kutyusodnak,több mindent megtudnának neki adni,több szeretetet kapna és legfőkébben tudna-e illeszkedni egy új körülményhez egy új családhoz NÉLKÜLED ezt pedig te tudod 1 év alatt kikellett ismerned ennyire,hogy tud ezeket.Ha Te úgy érzed Ő boldogabb lenne ott akkor tedd meg.Én tudom,hogy a kutyám nem lenne képes más családnál 5 napra utaztom most el és addig nem játszot csak feküdt meg ivott evett,pedig hiperaktív egy kutya :) szóval én tudom,hogy nem lenne képes más családnál lenni,de te tudod,hogy a Te kutyád képes lenne-e?Ha tudod akkor már csak annyi a teesndőd,hogy bucsút veszel tőle és sose felejted el.

Ha meg szívtelen lennél akkor nem gondolkodnál rajta,hogy annál a családnál jó helyen lenne-e,meg nem tetted volna fel a kérdést.

2009. júl. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!