Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj, és szégyenletes ha...

Miért baj, és szégyenletes ha én fajtatiszta kutyát akarok VENNI és nem a menhelyit mentem meg?

Figyelt kérdés

Az van, hogy amikor mondom valakinek, hogy szeretnék majd kutyát, jön a kérdés, hogy milyet. Mondom a fajtáját, mert akkor jön az hogy "úúú olyat láttam a menhelyen múltkor, meg tele van olyannal a menhely. Erre mondom, hogy tudom, de én tenyészőtől akarok venni, kölyköt. Erre az, jön, hogy mekkora szemétség kutyáért PÉNZT adni amikor a menhelyek dugig vannak kutyákkal, és ugyan úgy szeretnek.

Ezt tudom is, de miért szégyen az, ha én több mint 10 éve szerelmes vagyok egy fajtába, és ha már egyszer szeretnék kutyát, akkor megválogatom, hogy milyet, honnan?

Tényleg szégyeljem magam?



2012. aug. 3. 20:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Én 21 éve várom az alkalmat, hogy lehessen egy kutyám. Azóta minden létező irodalmat elolvastam a kutyákról. Évek óta szerelmes vagyok egy nem túl elterjedt fajtába. Ha úgy adja a sors és végre lehetőségem lesz kutyát tartani, az bizony olyan lesz, amire évtizedek óta áhítozom.

És tenyésztőtől lesz, mert szerencséjére őt (még) nem szaporítják.

2012. aug. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ne szégyelljed magad. Ha esetleg célod van vele (verseny, kiállítás, tenyésztés) akkor nem jó menhelyi. És ott van a másik dolog mi van ha ritkább fajtát szeretne? Szerintem teljesen normális dolog, ha egy jó idegrendszerű, egészséges kutyát szeretne márpedig a menhelyen ritka az ilyen, mert vagy valami örökletes betegsége vagy rossz az idegrendszere (azért ne feledjük menhelyre többnyire szaporítótól elkobzott vagy szaporítótól vett a gazdi által leadott kutya van). A menhelyen nincs garantálva, hogy fajta tiszta főleg kölyök korban nehéz ezt megítélni. Ne is halgass ezekre a túlbuzgó állat védőkre (félre értés ne essék nekem is volt nem egy mentett kutyám) és nyugodtan vegyél tenyésztőtől.
2012. aug. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%

Semmi okod arra hogy szégyeld magad. Annak van oka szégyelni magát aki miatt bekerül egy állat a menhelyre (persze itt is vannak kivételes estek). Tényleg szép és nemes cselekedet kivinni egy kutyust a menhelyről és semmi kétségem afelől hogy milyen halás kis ebek ők. De azért nehogy már baj legyen hogy nem mentesz kutyust hanem tényésztőtől veszel. A smucigoknak én is ajánlom a menhelyet de azért ha te megteheted hogy tenyésztőtől veszel egy kutyust akkor az teljesen oké.:) Azért ne essünk már át a ló túloldalára... Minden embernek lelke rajta hogy örökbe fogad vagy vesz.

Én személy szerint 2 éve várok egy kutyusra a szerelem fajtából és még várnom is kell egy évet hogy az enyém lehessen mert ő az ÁLMOM bár csak hobby célra lesz. Nem értem miért kéne lemondanom arról hogy egy olyan kutyussal éljek akit már régóta szerettem volna csak azért mert semmi komolyat nem szeretnék vele csinálni.


Egyébként én is megkapom ugyanazt mint te de már nem érdekel :D Majd ha mindenki aki szaporított kutya helyett örökbe fogad és csak hobby célra is menhelyi kutyust választ akkor megértem hogy miért hurrognak le de nekem akkor is ilyen kutyus kell mert senki nem tudhatja milye kötelék fűz ahhoz a fajtához. Én vele szeretnék boldog lenni akinek pedig ez nem tetszik az avval sajnos nem tudom mit tenni de nem is érdekel :D

2012. aug. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
33%

Egy kutya vagy legyen menhelyről, vagy tenyésztőtől.


Az igazi állatvédők is így gondolják, nem pedig úgy, ahogy itt leírták a nethuszárok...

2012. aug. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Szégyenkezésre semmi ok, az a lényeg, hogy felelősen választasz. Ha már nem menhelyi, akkor igazi hozzáértő fajtaszerető tenyésztőtől kell vásásrolni ahogy te is tervezed.

Ami miatt szégyenkezni kell az szerintem az, amikor valaki azt mondja, hogy vettem egy ilyen vagy olyan fajta kutyakölyköt jó olcsón, és "rendes" volt a tulajtól, hogy odaadta már 5-6 hetesen...

Szóval megvetem a szaporítókat, de akik őket eltartják azokat is.

2012. aug. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom akik igennel válaszoltak, azok mind azt szeretnék, hogy ne létezzen sok különböző kutyafajta. Egyen-keveréket mindenkinek! :)
2012. aug. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
75%
nincs semmi gon ezzel, ha tényleg rendes helyről veszed,
2012. aug. 4. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
64%

KÉRDEZŐ .


Nekem van 3-kutyám .

2-tő Tenyésztőtől van ( mind a kettő több mint 200.000ft volt )

És van egy Mentet kutyám Őrá meg az interneten szeretem bele.

Senkinek se kellet elaltatás várt rá.

És már lassan 5-éve velem van mind , és Hidd el nekem a mentet kutyát is úgyan úgy lehet szeretni mint a törzskönyvest kutyát.

Semmi hibája , Nem gyenge a szervezete , úgyan úgy tudd az is szeretni .

Nem akarlak befolyásolni a döntésedben bárhonnan is hozod a kutyádat fő hogy nagy Szeresd !

2012. aug. 4. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak tényleg tenyésztötöl vedd... ne állj be a szaporitók zsebeit tömök sorába.
2012. aug. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
És ha a kérdezőnek minden álma, hogy mondjuk kiállításokon szerepeljen a kutyával? Bármilyen rossz ezt hallani, ehez viszont tenyésztőtől kell venni....
2012. aug. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!