Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj, és szégyenletes ha...

Miért baj, és szégyenletes ha én fajtatiszta kutyát akarok VENNI és nem a menhelyit mentem meg?

Figyelt kérdés

Az van, hogy amikor mondom valakinek, hogy szeretnék majd kutyát, jön a kérdés, hogy milyet. Mondom a fajtáját, mert akkor jön az hogy "úúú olyat láttam a menhelyen múltkor, meg tele van olyannal a menhely. Erre mondom, hogy tudom, de én tenyészőtől akarok venni, kölyköt. Erre az, jön, hogy mekkora szemétség kutyáért PÉNZT adni amikor a menhelyek dugig vannak kutyákkal, és ugyan úgy szeretnek.

Ezt tudom is, de miért szégyen az, ha én több mint 10 éve szerelmes vagyok egy fajtába, és ha már egyszer szeretnék kutyát, akkor megválogatom, hogy milyet, honnan?

Tényleg szégyeljem magam?



2012. aug. 3. 20:14
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
65%
mindegy h milyen helyről van az a lényeg h nálad jó helyen legyen. ne szégyelld magad hacsak nem ütöd vered meg dobod ki az utcára télen a legnagyobb hidegben
2012. aug. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
83%

Nem nem kell szégyellned magad. Mindenki arra áldoz pénzt ami fontos, ha neked fontos a kutya fajtája és hogy biztos helyről származzon: vedd meg tenyésztőtől.

Azért pár ember itt a GYK-n aki menhelyi kutyázik meg szaporítózik saját bevallása szerint is jó pár évvel ezelőtt megvette szaporítótól a kutyáját jó pénzért...

Nekem is céljaim vannak a leendő kutyámmal, tetszik egy bizonyos fajta, tökéletesen illik hozzám, így biztos tenyésztőtől veszem meg és az se mindegy melyiktől (jelenleg is ilyen 'fajta' kutyánk van, de ő befogadott).

A menhelyi kutyák közt is vannak szépek, aranyosak, ügyesek, okosak... de nehogy az az ember legyen hibás az ő ottlétükről aki tudatosan ÉS felelősségteljesen akar magának kutyát.

Ha az emberek felébe csak annyi felelősségtudat szorulna, hogy utánajár a fajta igényeinek és annak, hogy honnan érdemes megvenni a kutyát már nem lenne ennyi szerencsétlen sorsú eb a menhelyeken.

2012. aug. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!