Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyen miért csak olyan...

Menhelyen miért csak olyan "nyomorúlt" fajtájú kutyákat találhatók? :

Figyelt kérdés

Elnézést a kifejezésért! Nem találtam megfelelő szót erre.

Nem akartam semmi rosszat írni!

Szóval nézegettem menhelyi oldalakat, és vannak fajtánként kategorizálva.ű

Megnéztem jó pár fajtát, és eléggé furcsálom.

Egyik se legalábbis amiket megnéztem SEM hasonlít még kicsit sem a fajta standardra!

Megnéztem: Bull terrier... Hát ha nem írnák oda mellé, hogy bull terrier akkor az összes fajtát felsorolhartnák, csak a bull terriert nem mondanám rá.

Sebaj, megnéztem: Dobermann, na ott is a legtöbb dobermannak írt kutya inkább hasonlít egy kopóra mint a dobermannra.

Néztem még, amerikai bulldogot, amerikai staffordshire terriert, német boxert, német juhász kutyát... Na ezeket felismertem, különös módon.

De amiket megnéztem még jópár fajtát, soha nem mondanám rá, hogy "Igen, ez egy dobermann!"

Miért kell akkor kiírniuk, hogy dobermann, miért nem írják ki, csak simán, hogy "keverék" és ennyi?



2012. aug. 3. 20:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Agility versenyeken vagy munkakutyaként (pl. házőrzésre) a keverékek is kiválóan alkalmasak lehetnek.
2012. aug. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ma már egyre több fajtareprezentáns, ritka, drága kutyát dobnak ki. Drága! Egyre drágább... és nem várható, hogy olcsóbb lesz. (Már a tartása. Hamar rájönnek, hogy drága kutyás is megvenni volt a legolcsóbb...ilyenkor jön a menhely.)
2013. okt. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Még egyet - TE NE vegyél ki menhelyről kutyát. Azt rehabilitálni kell, dolgozni vele, feldolgoztatni a tragédiáját. S nincs garancia a sikerre. Ráadásul érteni kell hozzá. Te pedig szemlátomást nem értesz az állatokhoz. Ez nem sértés - egyszerű tény. Egyszerű tanács.
2013. okt. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A menhelyi kutyák vagy lelki sérültek (akár fizikai sérüléseik is lehetnek), vagy pedig szeretetéhesek, le se tudod vakarni magadról, annyira ragaszkodók. De neked egyet se ajánlanék.
2013. okt. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%
En is egyetertek azokkal az ide kommentelokkel,akik azt irtak neked,TE NE VEGYEL MAGADHOZ MENHELYI KUTYAT,de nem csak menhelyit ne,semmilyet se!Hogy lehet ilyet irni,hogy "nyomorultak"?Igen,kepzeld nyomorultak szerencsetlenek,mert lelkileg,fizikailag meg vannak gyotorve,es ha ilyen kutyat vennel magadhoz,vegtelen turelmed kell hogy legyen hozza,mert kulonben meg nagyobb katasztrofaban reszesul szegeny kutya,azaz,lemond rola megint vki,akit egy lehetseges gazdinak hitt,es ujbol menhelyre kerul,mert a kutyakhoz nem erto emberke pusztan onzesbol magahoz veszi,es amikor latja,hogy a kutya milyen "neveletlen,rossz szokasia vannak",akkor visszaadja,hogy a kutya hulye,pedig ez nem igy van.Ugyhogy eloszor nezz magadba,hogy TE megfelelo gazdaja lennel-e egy menhelyi kutyanak,tok mindegy milyen fajtarol beszelunk,mert ok elsosorban allatok/kutyak,aztan fajtak!A kerdest kene feltenni,te kepes lennel e arra ,hogy visszadd neki amit egykor elvesztett?A kutyamivoltat,a biztonsagot,tudnal-e adni megfelelo foglalkozast,fegyelmet,es figyelmet?Na ez itt a kerdes!Nem az,hogy miert vannak olyan "nyomorult"kutyak a menhelyen.Udv.
2013. okt. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!