Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne a legmegfel...

Milyen kutya lenne a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés
Tippeket, ötleteket szeretnék arra, hogy milyen kutya lenne a legjobb egy kertes házba, amit egy 13 éves lány is tud sétáltatni és valamilyen mértékben házat is őriz.
2009. júl. 19. 09:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
Németjuhász .:) Nagyon gyerkőc szeretök és jó házörzök. a legjobb kutya a Földön. személyes tapasztalat és vélemény.:)
2009. júl. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Volt már kutyád korábban?

Láthatatlanban egy németjuhászt vagy boxert mernék ajánlani.

2009. júl. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

igen volt.

de attól félek hogy sétáltatáskor egy németjuhász, vagy boxer ha az utcán meglát egy macskát akkor nekem annyi...

2009. júl. 19. 09:40
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Puli,mudi,airedale terrier,collie(csak ápolt kertbe),De szerintem neked egy keverék kutya lenne a legjobb.
2009. júl. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok..

Végülis minden kutya szalad a macska után ha... nevelés kérdése. hallgatnia kell rád, bármilyen szituációban.:)

2009. júl. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Terriert én nem ajánlom annyira, agresszív kutyává válhat bármelyik pillanatban: Mikor kicsi voltam volt az egyik szomszédunknak, mindig elengedte, mert nem bántott senkit. Se akkor se máskor nem tettem olyat amiért ezt tehette volna, szeretem a kutyákat, állatokat. Akkor viszont gondolt egyet, és úgy nekem rohamozott, hogy az utolsó pillanatban hívta vissza a gazdája, majdnem a sarkamba harapott.


Neked inkább egy olyan kutya kell ami keverék, azok okosabbak is, könnyebben taníthatók. Ha pl. tudsz valahonnan egy labrador meg még valami más keverékét szerezni, akkor az tökéletes lehet neked.

A macskára minden kutya így reagálhat, de ha jól neveled nem lehet semmi gond. Vagy az is megoldás, ha van otthon cicátok is, és azzal összeszoktatod.

2009. júl. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Beagle, vizsla, spániel
2009. júl. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

spániel pumi puli mudi :)

de egy menhelyről hozott kutyusnál nincs sztem jobb

[link]


saját tapasztalat : egy menhelyi kutyus olyan hálás...

van egyx belga juhászunk (1 éves) meg van most egy két hós menhelyi kutyusunk :) sokkal barátságosabb sokkal aranyosabb és sokkal közvetlenebb és megmenthetsz vele két életet ha elhozol egyet de nem csak ezért hanem mert sztem a menhelyi kutyusnál nincsen jobb kutya mert hálásak kedvesek gyorsan tanulnak (a kicsi /2hós/ már majdnem szobatiszta csak h a kedvünkben járhasson)


remélem tudtam segíteni :)

2009. júl. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Border collie. Könnyen tanítható, megbízható, nagyon okos kutyák, 4 éves kisuncsim állandó játszótársa, bármikor egyedül merem hagyni vele, mindent megcsinál, amit csak kér :) Szerintem házőrzésre is megfelelő, mert hallom hogy éjszaka is mászkál, ugat, úgyhogy arra jó, hogy lássák, van kutyád, bár egy idegentől lehet hogy frászt kapna :D
2009. júl. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

10:22-esnek.

Nem kötekedésből, de tudtommal azok nem igazán házőrző típusok.

Beagle: nem ugatós egy fajta (rokonságból ismerem).

Vizsla, spániel: az éppen ugat, de aki akar be is megy tőle (ismerősömnek van).

2009. júl. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!